UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Ќе земат кокошките пошто мудро избегнав да се кладам со @Mondonico пред ждрепката за 1/8 финале во Декември и ги ускратив од еден голем малер. :cool: (затоа ги убив во ПЛ темата)

Кога веќе те тагирав иначе, шо прајме со кафаната? :P
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Убаво е да си мислите оти ќе имате лесен противник, и Реал си мислеше, и Јуве си мислеше и Сити си мислеше, сите си мислеа, продолжете да си мислите ;).
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Лудница од утакмица. Уште не ми се верува дека некој од Ајакс и Тотенхем ќе играат финале Лига на Шампиони. Навидум лесен трофеј за Ливерпул/ Барса ?! :toe:
Овие последни 2 саати од мојот ден, и вашиот, и на секој оној кој гледал фудбал денес, се најдобар показател зошто толкава пара се врти последниве неколку години во овој спорт. Дали си имал/а убав или лош ден на работа, на школо, лошо си поминал на колоквиум или испит..се' тоа се заборава во овие 90тина минути. Ваква возбуда, напетост, забава, може само фудбалот да понуди.
Бидете ми поздравени.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.091
Дада, и нека му дигнев споменик на ВАР.
Мој кур е Покетино заслужан за овој него ајде.
Пред да се потресеш, не викам дека е лош трењер ама још увек ништо не су освоиле Тотенхем и има причина зашто е такој, а тој ќе се види против Ајакс.
Peace.
Бесва на корак да не гу пројдев групу, пројде га тим што сваку сезону фрља милиони на појачања, игра гу целу сезону с'с едни исти играчи, не фрља милиони како конкуренти, него сам ствара играчи. Ако овој не е његова заслуга, ондак чива е? И да не се радују како да смо освоиле, само се радују што га избацимо клуб кој на вештачки начин дојде туј куде што е дојден. Пис.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Не смее ова да се заборави, нити занемари.

Колку ги заебава за тоа што не купија ниеден играч, а на крај најдалеку стигнаа во ЛШ. :pos:




Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Ќе биде многу добро полуфинале Ајакс Тотенхем, двата тима душата ќе си ја остават на терен. Другото ќе си биде класика утакмица. Ми се допаѓа вака непредвидлива сезона во ЛШ, почна да се губи шмекот малку кога истите постојано се вртеа во полуфинале, интересно е да се види некое изненадување како сега.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Бесва на корак да не гу пројдев групу, пројде га тим што сваку сезону фрља милиони на појачања, игра гу целу сезону с'с едни исти играчи, не фрља милиони како конкуренти, него сам ствара играчи. Ако овој не е његова заслуга, ондак чива е? И да не се радују како да смо освоиле, само се радују што га избацимо клуб кој на вештачки начин дојде туј куде што е дојден. Пис.
1. Не га пројдева Сити зашто су апла квалитетни, него зашто су Сити дебили и им дозволива да пројдев. Не пројдева зашто Покетино е много добар и Тотенхем има бољу екипу него зашто на прву утакмицу Пеп изиграва Ајнштајна и ви дадева изи вин. За овуј втору не ми се ни коментира.
2. Тој што гу игра втору сезону сас исти играчи сами ми кажуе дека едн факт: тој е дека ако не освоив нешто овуј годину, а далеко су у ПЛ, еве им шанса у ЛШ, овој е максимум и за Покетину и за Тотенхем, зашто имав сасвим солидну екипу, сасвим солидни играчи и веќ две године се уигруев за да дојдев до овој ниво.
3. Тој вештачки клуб у 2019 годину е више апла ретардиран коментар и не ни знам што да ти одговору, да си фан на некоју екипу и читнеш дека некој шеик се интересира да гу купи и направи велесилу, вереују дека и гузицу би гу даја за да биде тој реалност. Не треси зелени.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.601
Поени од реакции
5.106
Значи не е баш Се у парите, браво за Ајакс и Тотнем. Се надевам некој од нив ќе земе, за сезона за паметење да биде оваа на ЛШ, ко таа со Порто :)
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.832
Поени од реакции
7.553
Каков инфаркт за Сити, на ваква перфектна сезона, Ајакс како противник во полуфинале да ти пресуди факинг Тотенхем, нека одат да се обесат. Тешко дека и во најлошите кошмари би можело да му се случи вакво нешто на Пеп. Башка гол со мал допир на рака на Љоренте, гол во 94та поништен од офсајд.

Али како и да е, дај боже после ова да се распаднат скроз, а Пеп нека замини во ПСЖ, се гледа дека ЛШ не му оди баш баш, нека си освојува национални лиги и купови.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom