Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
17 април 2019
Мислења
4
Поени од реакции
0
Дали е морално да се полага матура математика за упис на ПИТ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дали е морално да се полага матура математика за упис на ПИТ?
Не е морално, но е незадолжително ;) пази да не паднеш македонски
 
Член од
22 април 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, ме интересира дали финки е признат главно во Германија, а и дали и каде е воопшто признат.
 
Член од
22 април 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Целосно нови теории на две теми: 1) електрична струја, и 2) светлина и бои. Теориите се засновани на мноштво експерименти. Ако сакате да ја разберете електричната струја, воедно и дигиталната електроника, погледнете ја следнава страница https://newtheories.info
 
Член од
27 април 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, почнав на пракса но за жал не e како што очекував, затоа сакам да ја напуштам праксата и да почнам негде друго. Како е процедурата, дали треба пак да се оди на студентска служба и дали се плаќа некоја казна?
 
Член од
26 август 2018
Мислења
79
Поени од реакции
33
Дали има некој што го изработува првиот проект аок?
 
Член од
9 ноември 2018
Мислења
43
Поени од реакции
9
dali moze da se polozi operativni na ispit samo so materijalot za vtor kolokvium?
 
Член од
11 октомври 2018
Мислења
14
Поени од реакции
2
Zdravo dali ima nekoj raspolozen taka d se kaze da dojde mesanger ili viber ensto slicno da go prasam nekoi rbaoti za fakultetot sto me interesiraat ako moze
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
dali moze da se polozi operativni na ispit samo so materijalot za vtor kolokvium?
Ако не се лажам задачите од втор колоквиум носеа помалку поени од задачите од прв.
Така што, не.
 
Член од
6 февруари 2019
Мислења
57
Поени од реакции
25
Има ли некој што има испитни/колоквиумски од ДМ1, или од втор колоквиум од ДМ (некој од ПИТ, од минатиот семестар)?
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
232
Поени од реакции
109
Мислење и кои се тешкотии на смеровите: Компјутерска безбедност; Мрежна безбедност; Интернет, мрежи и безбедност; Телекомуникации; Веб дизајн. Незнам од овие кои се по асолни смерови, највеќе ме влече Компјутерска безбедност и Мрежна (интернет и ...) безбедност така како полабави. Давајте предлози и мислења за некои смерови на ФИНКИ кои не сочинуваат математика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom