Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
8 ноември 2017
Мислења
180
Поени од реакции
587
Imam android TX9 pro koga ke go uklucis raboti posle nekolku sekundi se pojavuva crna slika ne raboti ke mi kaze li nekoj vo sto e problemot pozz
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
11
Поени од реакции
0
Pozdrav za sve clanove,jel ima neko za stbemu, exyu portal adresu i mac adresu. Hvala unapred:)
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Imam android TX9 pro koga ke go uklucis raboti posle nekolku sekundi se pojavuva crna slika ne raboti ke mi kaze li nekoj vo sto e problemot pozz
Probaj co ccleaner da go pročistiš....probaj so reset..na kraj ako ne biduva-flešuvanje...
 
Последно уредено:
Член од
8 ноември 2017
Мислења
180
Поени од реакции
587
Probaf go formatirav isto otpocetok raboti nekolku sekundi se zatemnuva I sviri ispusta zvuk
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Probaf go formatirav isto otpocetok raboti nekolku sekundi se zatemnuva I sviri ispusta zvuk
Тогаш само ова ти е решение, пиши на гугл ова:tanix tx9 pro firmware...доунлоадирај и имаш туторијали како да го флешнеш, т.е. да му направиш преинсталација...
 

Kuz

Член од
9 април 2017
Мислења
198
Поени од реакции
97
Probaf go formatirav isto otpocetok raboti nekolku sekundi se zatemnuva I sviri ispusta zvuk
Google
I solved the issue...
the issue is generated by the excess temperature, just open the box and disconnect the cable power logo.[DOUBLEPOST=1554975758][/DOUBLEPOST]OpenAtv 6.3
Fala mnogu za listi :zver:
 
Последно уредено:
Член од
29 февруари 2016
Мислења
175
Поени од реакции
301
Pozdrav prijateli
Imam i ja eden problem so box-ot
pa ako znae nekoj vo sto e rabotata
da mi kaze...[DOUBLEPOST=1554975965][/DOUBLEPOST]Zo ovoj box se raboti...
neznam koj e modelot...
verovatno nekoj od vas ke go prepoznae ili veke go ima
 

Attachments

Член од
5 септември 2014
Мислења
885
Поени од реакции
1.029
eto koliko smo zahvalni za ono sto vam neko daje ispred oci ali ko ad cita medju redova :)
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Pozdrav prijateli
Imam i ja eden problem so box-ot
pa ako znae nekoj vo sto e rabotata
da mi kaze...[DOUBLEPOST=1554975965][/DOUBLEPOST]Zo ovoj box se raboti...
neznam koj e modelot...
verovatno nekoj od vas ke go prepoznae ili veke go ima
Да не излезе како она во приказните со рицинусот...ако си го ресетирал и пак исто ова ти го покажува...само преинсталација...јас правев на еден постар бокс и ништо поедноставно нема од тоа...битно е само соодветен софтвер да симнеш од нет...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom