Каде ова лето? - прашања и предлози за туристички дестинации

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Предлог место за летен одмор за со девојка?
Лани бев Палма де Мајорка и Ибица, сега може нешто подобро :D

П.С Размислував за Португалија или Италија, ама појма немам каде би одел таму...
Тенерифе.
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Предлог место за летен одмор за со девојка?
Лани бев Палма де Мајорка и Ибица, сега може нешто подобро :D

П.С Размислував за Португалија или Италија, ама појма немам каде би одел таму...
Крит, Родос, Анталија

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Ова лето идам во Марбеља (Marbella) Edno od najubavite mesta spored mene:ајнапиво::pivo2::tvg:
Си бил во Марбеља ? Според што оцени дека е едно од најубавите места ?
Само стариод град на Марбеља вреди нешто, другото да не речам тиња. Со згради како у Солун, и со ресторани и кафичи средени како слаткарници, а плажата ништо посебно. Убаво е Puerto Banus, на 10 километри од Марбеља е. Доста ексклузивно место, со луксузна марина, луксузни продавници, вили, ресторани, кафичи, и клубови. Мене единствена работа која не ми се свиѓаше во Puerto Banus беше народот. Имаше премногу арапи и индијци, иако сите беа што се вика миљонери, со бесни коли, ама џабе кога се многу гнасни и прљави.[DOUBLEPOST=1554804843][/DOUBLEPOST]
Ако не ти е тешко.. кажи ми како стигаш од МК до Марбела?
Со авион од Софија до Малага, од Малага со автобус до Марбеља. Малага - Марбеља ти е околу 50-55 км, автопатот е коска, се стига за 35-40 минути.
 
Член од
29 март 2019
Мислења
128
Поени од реакции
49
Си бил во Марбеља ? Според што оцени дека е едно од најубавите места ?
Само стариод град на Марбеља вреди нешто, другото да не речам тиња. Со згради како у Солун, и со ресторани и кафичи средени како слаткарници, а плажата ништо посебно. Убаво е Puerto Banus, на 10 километри од Марбеља е. Доста ексклузивно место, со луксузна марина, луксузни продавници, вили, ресторани, кафичи, и клубови. Мене единствена работа која не ми се свиѓаше во Puerto Banus беше народот. Имаше премногу арапи и индијци, иако сите беа што се вика миљонери, со бесни коли, ама џабе кога се многу гнасни и прљави.[DOUBLEPOST=1554804843][/DOUBLEPOST]

Со авион од Софија до Малага, од Малага со автобус до Марбеља. Малага - Марбеља ти е околу 50-55 км, автопатот е коска, се стига за 35-40 минути.
Скопје Софиа, и Софиа Малага

Работата е старото гредче што е во Марбеља е прубаво новиот дел новиот дел се сите најбоати арапи и англичани. Да за во новиот дел ке ви требаат повекје парички ако сакате таму да спете,
но ако се сместите како мене во стариот дел или во малага ке поминете многу поевтино.
Зависи за што идете ако идете за зурки и да научите полн погодок е марбеља исто така има и плажи перверзија.
а за сурфанје ке идете ТАРИФА тоа е 2 саати со автобус од марбеља ако идете со кола 1 саат
:ojeaa::popce::motorce:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Скопје Софиа, и Софиа Малага

Работата е старото гредче што е во Марбеља е прубаво новиот дел новиот дел се сите најбоати арапи и англичани. Да за во новиот дел ке ви требаат повекје парички ако сакате таму да спете,
но ако се сместите како мене во стариот дел или во малага ке поминете многу поевтино.
Зависи за што идете ако идете за зурки и да научите полн погодок е марбеља исто така има и плажи перверзија.
а за сурфанје ке идете ТАРИФА тоа е 2 саати со автобус од марбеља ако идете со кола 1 саат
:ojeaa::popce::motorce:
Старото градче како што пишав е ок, ама тоа е мал дел кој се гледа за еден ден што се вика. Не вреди да идеш повеќе денови во Марбеља само заради старото градче. Да спиеш неколку дена во Малага, па да тркнеш на еден ден до Марбеља, е ок.
За кој нов дел во Марбеља ми збориш ? Ти очигледно мислиш на Пуерто Банус, кој не е во Марбеља. Многумина се лажат, ќе пишат Марбеља на гугл и излагаат сликите од марината во Пуерто Банус, мислат дека е тоа Марбеља, а у ствари марината во Марбеља е на ниво на марината во Охрид што е, најозбилно.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Ова лето Сарти (Ситонија) како годишен одмор

а за викенди на бањање бидејки е блиску ја практикувам Неа Каликратиа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom