Идеја за прикривање на носач со гипс картон декор

  • Креатор на темата Flatter
  • Време на започнување
F

Flatter

Гостин
Здраво дечки ќе ми треба совет или идеја ваша како би можел наједноставно, најдобро и најкреативно да се сокрие овој носач со помош на кнауф/гипскартон декор и слично.

Висната на стано е 275cm а носачот е со висина од 25cm не сум сигурен ако ја спуштам висината на 250cm да не биде некако многу ниско. Ако имате ваша идеја или предлог добро би било.

Фала ви однапред

Еве ги сликите и димензиите кој се одприлика.
 

Attachments

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.325
Извини, ама зошто да го покриваш воопшто? Спуштање на висината на 250 е лоша идеја и мене би ми се одразило „клаустрофобично“. Знам, затоа што во тоалетот имам спуштен плафон и со таква висина изгледа далеку „постиснато“ отколку било која соба во станот. Јас би го преместил само осветлувањето подалеку од столбот (на средина на едната половина поделена од столбот), а на другата (исто така на средина) би додал друго осветлување.
 
F

Flatter

Гостин
Извини, ама зошто да го покриваш воопшто? Спуштање на висината на 250 е лоша идеја и мене би ми се одразило „клаустрофобично“. Знам, затоа што во тоалетот имам спуштен плафон и со таква висина изгледа далеку „постиснато“ отколку било која соба во станот. Јас би го преместил само осветлувањето подалеку од столбот (на средина на едната половина поделена од столбот), а на другата (исто така на средина) би додал друго осветлување.
Имам размислувано и вакво нешто со спуштено светло слично.

 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.600
Поени од реакции
34.794
Здраво дечки ќе ми треба совет или идеја ваша како би можел наједноставно, најдобро и најкреативно да се сокрие овој носач со помош на кнауф/гипскартон декор и слично.
Висната на стано е 275cm а носачот е со висина од 25cm не сум сигурен ако ја спуштам висината на 250cm да не биде некако многу ниско. Ако имате ваша идеја или предлог добро би било.
Фала ви однапред
Еве ги сликите и димензиите кој се одприлика.


постави кос спуштен гипс картон!



на средина и онака ја губиш висината, ама колку идеш кон крајот на собата добиваш висината која ја има собата! :)




или да се постават вакви елементи на таван !


или пак ништо да не направиш, да ја оставиш така гредата !:toe:


 
Последно уредено:
F

Flatter

Гостин
Послдната слика ми се допаѓа би можело нешто ваква варијанта. А тоа на косо гипс картон ќе личе како подкровје не делува практично.

Еј молимте стај онаков шабански римски стуб у сред соба ко на сликата погоре!
и сликај го !
(y)
ХАХА очи да искараш :) не бива на средина ќе има клуб маса од страните двосет и тросет и фотелја
 
D

DerbiMkd

Гостин


постави кос спуштен гипс картон!



на средина и онака ја губиш висината, ама колку идеш кон крајот на собата добиваш висината која ја има собата! :)




или да се постават вакви елементи на таван !


или пак ништо да не направиш, да ја оставиш така гредата !:toe:


Stibot vo sred dnevna e mnogu interesen .. Pa za sto bi sluzel ?[DOUBLEPOST=1554394441][/DOUBLEPOST]
Еј молимте стај онаков шабански римски стуб у сред соба ко на сликата погоре!
и сликај го !
(y)
Bas me interesira za sto bi slizel ovoj spanski stolb vo sred dnevan prestoj[DOUBLEPOST=1554394696][/DOUBLEPOST]Eve jas da sum na tvoe mesto kako bi go sredil tvojot prostor so ubava nezna elegancija ubavi pastelni boi so gletovani zidove a i so led osvetluvanje. IMG-c54c40a60e3a248b6bced32502c46c1a-V.jpg
 
Последно уредено од модератор:

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
И кај мене во дневна е исто. Јас ставив „запче“ од половината на висината на носачот до таванот, по цела должина на ѕидот на сите 4 страни. Дневната дојде некако интересно, а тоа запче го искористив за лед светла над телевизорот. Не знам дали се гледа убаво, а и тука не е ни изглетовано, но мислам дека ќе ја доловиш идејата.
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom