Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.274
Поени од реакции
45.674
Ponadigrani bea od sampdorija nego od inter. Katastrofa od utakmica na sekoj plan.
Mi bese cudno zimoska zosto baraa krilo , ama nekoj videl deka formata na Suso ke ide nadole mesto nagore.
Milan nema penali ni slobodni vo pole za sut cela sezona, posto uglavo ne ni igraat vo i pred 16, tuku igrata vo napad im e svedena na centar sutevi i odbieni topki.
Dobro e sto utre konkutentite igraat megju sebe , pa moze da ne tezat tolku bodovite od vecerva, ama igrava e sekako za sekiranje. Kiksnat li so Udineze i vekje e kriza, a od kriza vo ovoj del od sezona , koga pritisokot e najgolem ne se izleguva lesno.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Сампдорија има шема и секој играч си ја знае улогата.

Од управата досега не коментираа на судиски одлуки, ама за денешните гледам ептен е бесен Леонардо. Оној првиот пенал за игра со рака можеше да го свири.

Ептен лошо судење на многу натпревари и судиите имаат различни критериуми, даваат жолти а може да помине со опомена, а додека противничкиот играч за три такви фаули не добива жолт.

Гатузо се што направи изминатите 2 месеци успеа го уништи во два натпревари и покажа дека ништо нема направено изминатите две недели, не ја разбира играта и непотребно ротира после пауза.
Денес го смени цел среден ред и без Кесие нема цврстина, ама важно доби казна и демек поради каснење на летот не е спремен и нема да игра. Проблем кој можеше да се реши во соблекувална и без агенти и ширење во јавност.

Пакета минатата го извади на полувреме, а беше единствен кој влезе во шанси и денес требаше да стартува. Ако не во среден ред тогаш 4-3-2-1 со Кастиљехо заедно позади Пијатек и онака Сусо не го бива, а нема лево крило.

Сусо со оној шут како на тренинг, изведувањето на корнерот и однесувањето на терен ми изгледа како да не се замара. Не може ништо да не играш 5 месеци.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Се враќаме пак на минатата сезона а?

Не ја глеав утакмицава ама секаде читам дека сме биле очај, перфектно коло имавме за победа и пак да се растеретиме малце ама ние не би биле тоа што сме ако нема нервози до крај.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
3-4-1-2 против Удинезе
Крај на сезона и може ќе сфати дека нема лево крило за 4-3-3 и Сусо мора да седи на клупа.




Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Сусо и сам е свесен дек не го биват, мислам дека и сам сакат да одморит на клупа малце...
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.444
Поени од реакции
5.404
3-4-1-2 има најава...

Убоо ќе биде четвркана у средина да е со Хакан цигите и Биља, ама коа ќе видиш коа ќе ги лупне бекојте таму ќе биде смеење...


Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Помина сезоната, а тој ќе испробува секакви формации. Одамна требаше да смени и да игра според оние играчи кои ги има на располагање.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Зa 4-3-3 и 4-2-3-1 требa брзи и креaтивни крилa a Хaкaн и Сусo не се тoa.И тие 10 утaкмици без пoрaз нa мускули и шaшмa ги дoбијa без некoјa дoпaдливa и течнa игрa,јеби гa некa прoбa 4-3-1-2.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.601
Нема да биде 3 4 1 2 бидејќи Конти не е повикан имал проблеми со мускулот. Ќе биде 4 2 3 1 на хартија ама најверојатно ќе си тераат по 4 3 3 пак. Хакан Пакета и Сусо позади Пјонтек Бакајоко и Кеси позади нив. Па ќе се мучиме со играта. 0 идеи има како да подобри нешто. Сусо И Родригез треба да скапат на клупа до крај на сезона од што се очајни.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Ако не го победат Удинезе вечер со Игор Тудор на клупа, Гатузо после утакмица да се избрка на клоце, па макар и Валтер Новелино или Еди Реха дошле место него до крај на сезона
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Калабрија и Родригез и наместо нив Абот и Лаксалт. Ај Родригез, ама Калабрија?
Кесие е „повреден“, средниот ред останува ист.
Удинезе имаат неколку играчи кои се добри со топка и од контри, ама пак одбраната и е послаба од онаа на Сампдорија и ќе бидат корисни високите топки кон Пијатек.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Пјoнтек,Кутрoне и Пaкетa АКА Шевa,Пипo и Кaкa.:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom