A1 Net кабелски Интернет - генерална дискусија

Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Јас од кога знам за луѓево, само нешто ги снаоѓа... Повеќе муабет имам правено по телефони и пораки со Вип отколку со моиве дома...
Ако не е паднат интернетот, тогаш сам се рестартира... Ако не се рестартира сам, тогаш ИП адресата ме зеза... Еве сега ништо скоро не ми отвора, а ми треба у моментов и те како.
Тоа со брзините што не ги испорачуваат целосно или пак не дај Боже па да ја зголемат за прикачување исто се помирив, ама со вакви дефекти нема.
Јас имам проблем од како го сменија модемот со нивни рутер од пред две години некаде и кога ќе сакам да врзам уште еден рутер на нивниот постојано губи конекција и морам да го рестартирам мојот рутер за да се конектира повторно,што не беше случај од пред тоа.Пријавив и во ВИП ама џабе нема решение ми викат.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.408
Поени од реакции
2.750
Има некое глобално срање. Доста сајтови не ни отвора.
Викаат екипи биле на терен.
Каков терен какви бакрачи. Им пука у централа нешто, дефектот мислам дека е одразен и на мобилната.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Каков терен какви бакрачи. Им пука у централа нешто, дефектот мислам дека е одразен и на мобилната.
На мобилната кај мене уште не е у дефект, работи колку-толку.
Ама фиксниот интернет вришти ко што урлам и јас...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
На мобилната кај мене уште не е у дефект, работи колку-толку.
Ама фиксниот интернет вришти ко што урлам и јас...
Decki sto se slucuva so netov /fix .. ? znae nekoj 1234 so vikaat ??
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Барем на фб на официјалната страна што им е да објават за вака голем проблем,ама ништо за кур*ење први се со некакви си понуди а за друго ги нема!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.817
Се опраи од пред саат време.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
DNS серверите им цркнуваат. :)
Ја не знам зашто не се затворат ко фирма жими све најмило.
Не си ми јасен. Се утепа плукајќи а си нивен корисник. Ако не ти одговараат смени ги не гледам поента фрустрации тука. Ако мислиш дека можеш да допринесеш за Вип можеби треба да аплицираш за работа таму, мислам дека би бил многу попродуктивен.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.484
Поени од реакции
11.539
Не си ми јасен. Се утепа плукајќи а си нивен корисник. Ако не ти одговараат смени ги не гледам поента фрустрации тука. Ако мислиш дека можеш да допринесеш за Вип можеби треба да аплицираш за работа таму, мислам дека би бил многу попродуктивен.
Човекот дава пари за одредена услуга и сака квалитетна услуга за своите пари.

Додека е врзан со договор за да ги фрла своите пари за неквалитетна услуга, го искористува своето право да ги критикува тие кои му испраќаат редовно сметка секој месец за услуга која не го испорачува квалитетот за наведената сума на сметката.

Не знам кој дел не ти е јасен, токму постоечките корисници на услугите на било која одредена компанија имаат најголемо право на критика во споредба со тие кои не се корисници или се поранешни корисници на услугите на истата таа компанија.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Не си ми јасен. Се утепа плукајќи а си нивен корисник. Ако не ти одговараат смени ги не гледам поента фрустрации тука. Ако мислиш дека можеш да допринесеш за Вип можеби треба да аплицираш за работа таму, мислам дека би бил многу попродуктивен.
Договорот истекува Април 2020, не е на мое лично име. Барав начин, но немам можност засега да ги откачам. :) Да имав, одамна ќе бев далеку од нивни корисник.
Сооглед на тоа дека плаќам како рата за кредит, 4.500 за 4 мобилни телефони, 3 телевизори, интернет и фиксна, сакам да добијам тоа што го фактурираат.
Ако има да ги пофалам за нешто, сум ги пофалил, но со вакви испади конкретно кај мене лично или кај сите корисници, не можам да замижам и да премолчам.

Човекот дава пари за одредена услуга и сака квалитетна услуга за своите пари.

Додека е врзан со договор за да ги фрла своите пари за неквалитетна услуга, го искористува своето право да ги критикува тие кои му испраќаат редовно сметка секој месец за услуга која не го испорачува квалитетот за наведената сума на сметката.

Не знам кој дел не ти е јасен, токму постоечките корисници на услугите на било која одредена компанија имаат најголемо право на критика во споредба со тие кои не се корисници или се поранешни корисници на услугите на истата таа компанија.
Точно.
Си барам тоа што треба да ми следува.
Не сум бил корисник на Телеком, Телекабел или Неотел, и како што велиш и ти, поради тоа никогаш не сум коментирал на тие теми во насока на детални критики.
Но очигледно им пречи на некои мое лично мислење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom