ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Планирам да се запишам на мастер казнено. Е сега го гледам списокот на предмети и не ми е јасно кој од кој семестар е, кој е задолжителен, кој е изборен. Ако може некој да ме оправи би било супер :)
Прати ми го списокот на предмети и ќе ти кажам кој е задолжителен, а кој изборен и по семестри како се распоредени.
 
Член од
2 март 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Прати ми го списокот на предмети и ќе ти кажам кој е задолжителен, а кој изборен и по семестри како се распоредени.
Казнено право - посебен дел
Судско право
Малолетничко казнено право
Криминологија
Меѓународно казнено право
МОДУЛ А
Казнено материјално право-применета програма
Економско казнено право
Пенологија
Компаративно казнено материјално право
Медицинско казнено право
МОДУЛ Б
Казнено процесно право-применета програма
Посебни казнени постапки
Криминалистика
Правда и внатрешни работи на ЕУ
Компаративно казнено процесно право


И мнооогу благодарам!!!
 
Член од
15 јануари 2016
Мислења
83
Поени од реакции
6
Ми останаа 3 предмета за презапишување, септември месец уплатив тоа е2 семестар и не успеав да ги положам во јануари предметиве и со тоа сега морам да ги презапишам, е сега сакам да прашам дали пак треба да плаќам е2 за да можам да ги полагам?
 
Член од
27 февруари 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, дали некој може да ми каже на што највеќе да обрнам внимание по предметите Право на интелектуална сопственост и Арбитражно право(Деловно право)
 
Член од
19 декември 2013
Мислења
236
Поени од реакции
152
Дечки треба да избирам уставно право да полагам или кај проф. Марика Ристовска или проф. Каракамишева. Која е полабава, кај која се врви подобро?
 
Член од
12 октомври 2017
Мислења
59
Поени од реакции
8
Казнено право кај Тупанчевски се 2 колоквиума или овој колоквиум е влезен? Исто ме интересира како се поминува на усен колоквиум кај него?
 
Ф

Флеш

Гостин
Кога отприлика ќе ги објават конкурсот и првиот уписен рок за Правен Факултет?
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Дали некој знае какви се вежбите по Општ дел на граѓанско право во 6та и 12та недела?
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
17
Поени од реакции
3
Луѓе, некој цивилно општество знае што прашања даваат на колоквиум?
 
Член од
11 октомври 2018
Мислења
12
Поени од реакции
0
Дали некој знае какви се вежбите по Општ дел на граѓанско право во 6та и 12та недела?
Од практикум ќе ви бидат, услов е едната да ти е положена за на испит да идеш. Обично треба да решиш случај или да наведеш норми. Не е тешко.
 
Член од
28 март 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дечки здраво!
Дипломиран сум на ОКК (240 кредити) и размислувам да запишам едногодишни постдипломски на односи со јавност. Дали можете да ми дадете одредени насоки, информации и сл.?
 
Член од
15 октомври 2018
Мислења
9
Поени од реакции
4
Здраво дечки.
Дали ќе може некој доколку има прашања Арбитражно право за испит(мастер Деловно) да ми прати?
Тенкс.
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
78
Поени од реакции
5
Дечки дали знаете кога ќе почне мајската испитна сесија?
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
78
Поени од реакции
5
Вака да прашам нешто доколку не запишеш семестар веднаш ли ти престанува статусот на студент и дали може наредна година да продолжиш? Јас не бев во можност да запишам семестар и побарав мирување на студии, ама тој што ги подготвува решенијата направил некоја грешка и 5 пати бев на факултет и никако да средат морам да одам надвор од РМ и не знам што да правам, дали наредна година ќе можам да продолжам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom