Машински Факултет

Член од
11 јули 2017
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво
Дали ќе може некој од вас да ми предложи пракса, каде што веќе бил?
 
Член од
11 јули 2017
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво, дали некој од вас бил на пракса во Костал, Охрид?
 
Член од
29 јуни 2015
Мислења
10
Поени од реакции
0
Некој да ми предложи пракса? Енергетика и екологија сум.
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Ме интересира дали некој знае кој дел треба да се учи од предметот Електротехника во втора година, со оглед дека го имам положено истиот предмет пред 2 години кога имаше помалце кредити. Благодарам однапред.
 

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
352
Поени од реакции
452
Дали има опција да се студира вонредно на машински?
P.S.
Од то шо јас го истражив на нивната веб страна и од претходниот уписен рок немаше таква опција....некој да кажи со 100% сигурност дали постои таква опција или не?
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Дали има опција да се студира вонредно на машински?
P.S.
Од то шо јас го истражив на нивната веб страна и од претходниот уписен рок немаше таква опција....некој да кажи со 100% сигурност дали постои таква опција или не?
На УГД може, за УКИМ и другите незнам.
 
Член од
14 јануари 2016
Мислења
52
Поени од реакции
17
Ме интересира дали некој знае кој дел треба да се учи од предметот Електротехника во втора година, со оглед дека го имам положено истиот предмет пред 2 години кога имаше помалце кредити. Благодарам однапред.
https://www.mf.ukim.edu.mk/sites/default/files/Делумна еквиваленција на предмети од листата на УКИМ-Електротехника.pdf

Дали има опција да се студира вонредно на машински?
P.S.
Од то шо јас го истражив на нивната веб страна и од претходниот уписен рок немаше таква опција....некој да кажи со 100% сигурност дали постои таква опција или не?
Не може да се студира вонредно.
 
Член од
7 декември 2018
Мислења
4
Поени од реакции
0
Дали има опција да се студира вонредно на машински?
P.S.
Од то шо јас го истражив на нивната веб страна и од претходниот уписен рок немаше таква опција....некој да кажи со 100% сигурност дали постои таква опција или не?
На техничкиот кампус, нема вондредни студии. Тоа го гледаат така, бидејќи "поголем" дел од предметите биле практични. Запиши се редовно и иди со професорите да разговараш дали би можел да отсуствуваш од предавање. Не би требало да ти прават проблем,
 
Член од
25 јуни 2019
Мислења
6
Поени од реакции
0
Koj smer e najperspektiven?
Se mislam izmegu industrisko inzinerstvo i motorni vozila
 
Член од
29 јуни 2015
Мислења
10
Поени од реакции
0
Прегледај го приврзокот 217253

Нешто околу овие изборни предмети ? :)
Енергија од отпад земи интересен предмет и лесен, и јас имав земено Енергетски менаџмент и ресурси, Ристо Филкоски го држи предметот, за положување ќе положиш ама многу досадно беше....можеш Мониторинг на води да земеш.
 
Член од
8 март 2018
Мислења
8
Поени од реакции
1
Decki edno bitno prasanje...masinski elementi kaj petar simonovski, dali na polaganje moze da se koristi pecatena kniga?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom