НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Aaaaa so bilo forata, alal da ti e

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785

Се отвори братот ептен искрено, добро е шо не бара никакво алиби туку сам се хејта и руга у цело интервју, има и ептен интересни ситуации и искуства што ги раскажува.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679

Се отвори братот ептен искрено, добро е шо не бара никакво алиби туку сам се хејта и руга у цело интервју, има и ептен интересни ситуации и искуства што ги раскажува.
Дарко Милиќиќ (за кинеските ресторани): " Пристигнав таму, секако гладен. Келнерот го носи јадењето, во мала порција, останатите го фалат како да е кој знае што. Им реков: 'Дајте бре, кога ќе е главното јадење?!' а тие како: 'Немој, смири се, тоа е тоа, такво е јадењето во мали порции...' Почна да стигнува, но тоа не ми значеше ништо. Меѓутоа почнаа да носат некое месо, на мали парченца, а јас им реков: 'Океј, а каде е лебот?' а тие како: 'Дарко, не се служи овде леб, ова е кинески ресторан...' Како може да не се служи леб, каде ме доведовте човече. И тие тука, жената од менаџерот разочарана. Таа се возбуди, јас не можев да кажам нешто убаво, се мислам: 'Каде ме доведовте?' ,а луѓето имаа платено 10.000 долари за таа вечера. Подобро да одев на хамбургер, а тие за да ме смират, велат: 'Дарко покрај себе имаш светска мега звезда' , каква мега звезда човече... 'Мараја Кери'. Јас се вртам, тука навистина седи некоја жена. Си велам: 'Која Мараја Кери, дајте ваму леб!'

:pos::pos:
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Лaмaркус Алдриџ прoтив Бoстoн зa 37 минути 48 пoени сo еднa трoјкa oд еден oбид,јебем ти Хaрден,Кaри и Клеј сите зaеднo.Интереснo е штo двaјцaтa нaјдoбри игрaчи вo тимoт се клaсични mid-range sooters a Спурси имaaт нaјдoбaр прoцент зa три пoени вo лигaтa и ке се плaсирaaт вo плејoф вo време кoгa се шутирa сaмo трoјки вo НБА.
Сaмo ГСВ дa не им се пaднaт вo првиoт круг aкo Спурси пред се изигрaaт дoбрa oдбрaнa мoже дa изненaдaт бидејќи не сум убеден мнoгу вo Денвер и Хјустoн кaкo ке изигрaaт вo плејoф.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.167
Поени од реакции
3.136
Еден член овде имаше дадено линк со НБА стримови стрикно.. Кој ќе бара наназад ако може некој нека го постави линкот...
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Еден член овде имаше дадено линк со НБА стримови стрикно.. Кој ќе бара наназад ако може некој нека го постави линкот...
https://livesport.ws/en/basketball
ако не се снаоѓаш на редит еве ти ја странава, јас секојпат тука гледам и ниеднаш досега не ми закочило, сликата е топ.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.339
brej nurkic, krsenje noga ...
steta i za nego i za portland, da bog da sto pobrzo da zakrepne i da se vrati jaci nego ikada.
Obezbedija plejof denes, strasna partija od nego do povredata, 32 poeni, 16 skoka, opsto sezonava ja igra fenomenalno i najbolje u kariera, golem udar za portland, se nadevam ne i za psihata na nurkic, odnosno deka nema ova da mu se odrazi loso u ostatok od kariera.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
brej nurkic, krsenje noga ...
steta i za nego i za portland, da bog da sto pobrzo da zakrepne i da se vrati jaci nego ikada.
Obezbedija plejof denes, strasna partija od nego do povredata, 32 poeni, 16 skoka, opsto sezonava ja igra fenomenalno i najbolje u kariera, golem udar za portland, se nadevam ne i za psihata na nurkic, odnosno deka nema ova da mu se odrazi loso u ostatok od kariera.
Премногу лошо за Портланд, со оглед на тоа дека најверојатно прва рунда ќе играат против Олдирџ и Гоберт големи се шансте да испаднат. Ова ќе му биди втора година со ред со пораз во прва рунда така да можни ќе бидат претумбации во составот за следната сезона.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Sega Kanter ke ukluci Goat mode i ke im razebe majka na Utah u PO. :D

Inace jeziva povreda za Nurkic, eden od podobrite likovi vo NBA, si kuti i si napreduva konstantno, golema steta i za nego i za Portland. Mlad e, nema potreba da ocajuva i da paga u depresii, moze da se vrati na staroto nivo koga ke zakrepne.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom