Сакам да знам!

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Да ми каже некој кој имал искуство со пријавување пари на граница.Требало да ги пријавиш пред да влезеш ако носиш повеќе од 2000е во спротивно ќе ти бидат одземени?
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
218
Поени од реакции
609
Член од
26 ноември 2014
Мислења
834
Поени од реакции
1.368
Има ли периодов редовен автобуски превоз до Банско? Побарав на Гугл и немаше ништо само стари понуди од зимоска.
 
Член од
23 ноември 2017
Мислења
122
Поени од реакции
85
Imam BG pasos ako moze nekoj podetalno,da mi obajsni sakam za amerika da odam i za rabota i da ostanam tamu,dali ima nekoj takov ili sto znae nekoj podetalno da objasni.
 
Член од
24 март 2019
Мислења
3
Поени од реакции
1
Одење во Америка и поседување BG пасош немаат никаква корелација. Во иста категорија е како и МК пасошот, односно ти треба виза од Американска амбасада за било какво патување таму. Тоа е наједноставното објаснување. Е сега за останување таму и работење, има две опции, тоа се легално или илегално останување, зависи која виза, статус и разни околности, но пред тоа да се планира потребна е виза за воопшто да влезеш во државата.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
678
Да ми каже некој кој имал искуство со пријавување пари на граница.Требало да ги пријавиш пред да влезеш ако носиш повеќе од 2000е во спротивно ќе ти бидат одземени?
За влез во Македонија можеш да внесеш до 10 илјади евра над тој износ ќе ти бидат одземени ,додека за излез можеш до 2 илјади евра да изнесеш од Македонија
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
Некој да ми каже слични книги или енциклопедии ко 1000 зошто 1000 затоа?
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Некој да ми каже слични книги или енциклопедии ко 1000 зошто 1000 затоа?
Енциклопедија Британика
МИ-АНова ециклопедија

еден куп енциклопедии на издавачот Младинска книга, за вселената, човекот, животните, итн итн...

кога ќе бидиш во Ск, во било која поголема книжара влези ќе најдиш или пак скокни до Браќа Миладиновци библиотеката па ќе ти покажат и после истите можеш да ги бараш по книжари.
 
Член од
21 јануари 2019
Мислења
147
Поени од реакции
95
Користам магента на телеком па размислувам да раскинам договор поради голема претплата и да се префрлам на иптв телевизија преку нет. Има илјадници канали а многу помалку ке плаќам. Проблемот е тоа што пробав неколку теста на иптв и квалитетот на сликата е многу послаб од оној на телеком. Пример на иптв пуштам арена спорт во фул хд и пуштам арена спорт преку телеком и сликата е далеку подобра на телеком иако на иптв пишува фул хд реално е катастрофа за разлика од сликата на телеком. Еден дечко од кој побарав тест му го кажувам ова и ми вика: дечко не се споредува сликата на иптв со квалитет на слика со нашиве кабловски. Уште 100 теста да пробаш меможеш да споредиш иптв со нашиве кабловски. Ипак иптв ти оди преку нет и не дава таква чиста слика. Ве молам за ваше искуство и мислење.поздрав
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Бројот за плаќање карта во ЈСП преку мобилен?
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Kajgana Shop

На врв Bottom