Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 јануари 2019
Мислења
123
Поени од реакции
202
има и такви кој зеле бугарски пасош , а не знаат зошто зеле и дремат на форумов и трујат со глупи муабети, среќа се банирани на некое време, се надевам нема да се вратат никогаш..
 
Член од
17 март 2019
Мислења
3
Поени од реакции
1
Zdravo decki nov sum na forumov.. temava e strasno aktuelna... listav no nemozhev da najdam broj od nekoj dobar posrednik. Koj bi sakal da izleze vo presred da predlozhi dobar seriozen I siguren posrednik. Ubav den na site pozdrav!!!
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Zdravo decki nov sum na forumov.. temava e strasno aktuelna... listav no nemozhev da najdam broj od nekoj dobar posrednik. Koj bi sakal da izleze vo presred da predlozhi dobar seriozen I siguren posrednik. Ubav den na site pozdrav!!!
Нема таков. Сите ќе те молзат до крв.
Процедурата е едноставна не ти треба никој.
Оди во амбасада/конзулат, прашај, се ќе ти објаснат. Со среќа
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Проверка от Вицепрезидента на Република Б'лгарија.

Интервју 2013 година.
Документи, преку чичко..

Има нешто? Или подобро нека ја прекинат постапката, барем да неморам да проверувам за џабе..
 
Член од
17 март 2019
Мислења
6
Поени од реакции
0
Здраво,

Дали може некој да напише што точно треба од документи да се спремат за поднесување на барање за државјанство.
И каде треба да се заверат преводите, наш нотар или во конзулат.

Благодарам,
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Здраво,

Дали може некој да напише што точно треба од документи да се спремат за поднесување на барање за државјанство.
И каде треба да се заверат преводите, наш нотар или во конзулат.

Благодарам,
Ke odis vo ambasada ili konzulat i tie ke ti objasnat se,prevodite isto tamu mozis da gi zaveris ili mozis da gi prevedis i notariziras vo Bugarija,ako sam ne mozis da brkas rabota ke si platis posrednik kako i site drugi,sto dokumenti treba zavisi od slucaj do slucaj.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Nekoj da kaze iskustvo so veliko trnovo mene mi vratijaa treba da se uplati a dali e najden neznam da kazam neka pise inbox
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
AMAN уште ова фалеше ке падне владата изгледа а таман тргна работата си реков!!!!
 
Член од
18 август 2017
Мислења
276
Поени од реакции
260
Проверка от Вицепрезидента на Република Б'лгарија.

Интервју 2013 година.
Документи, преку чичко..

Има нешто? Или подобро нека ја прекинат постапката, барем да неморам да проверувам за џабе..
Zdravo koj mesec bese na iterviju i koga ti se smeni vo proverka na viceprezidentot.kolku vreme cekase za potpis.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom