ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
Na play store postavena e app Telekabel.


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
Очигледно ова е за IPTV сервисот што одамна се збори
 

Ne0

上帝的僕人
Член од
15 март 2019
Мислења
67
Поени од реакции
33
Извинете на неукост дечки, само да ве питам дали Телекабел имаат припејд мобилна опција ?
Ви благодарам,
Поздрав.
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Извинете на неукост дечки, само да ве питам дали Телекабел имаат припејд мобилна опција ?
Ви благодарам,
Поздрав.
Само Припејд имаат како опција!
Бираш пакет 300 или 500 или 1500 го плаќаш однапред и тераш. Наредниот месец повторно однапред си плаќаш пакет и дополнителна доплата за некој смс ако имаш од поминатиот месец бидејки тие не влегуваат во пакетите.
 

Ne0

上帝的僕人
Член од
15 март 2019
Мислења
67
Поени од реакции
33
Само Припејд имаат како опција!
Бираш пакет 300 или 500 или 1500 го плаќаш однапред и тераш. Наредниот месец повторно однапред си плаќаш пакет и дополнителна доплата за некој смс ако имаш од поминатиот месец бидејки тие не влегуваат во пакетите.
Мислиш само постпејд имаат значи... пу ја'зк, а шо убао бројче си резервирав. Фала на инфо друже, јебига, ќе идам на 300 или 500 опција, пак е ефтина варијанта. Им пишав петокот навечер мејл, ваљда утре ќе ми потврдат за сигурно. Изглеа и припејд стана демоде више... :)
 
Член од
14 јули 2016
Мислења
105
Поени од реакции
61
Мислиш само постпејд имаат значи... пу ја'зк, а шо убао бројче си резервирав. Фала на инфо друже, јебига, ќе идам на 300 или 500 опција, пак е ефтина варијанта. Им пишав петокот навечер мејл, ваљда утре ќе ми потврдат за сигурно. Изглеа и припејд стана демоде више... :)
Фактички припејд доаѓа ;)
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
522
Поени од реакции
672
Плаќањето однапред е само првиот месец, следниот ти даваат рок 45 дена и така си доаѓа на нормала месечно како и сите.
П.с ова ми го кажаа зашто користам и кабловска услуга, незнам дали важи за другите што не се
 
F

Flatter

Гостин
Ова системов за сметки на нивната страница нема си врска.
Сметките се на мое име. Одам да се регестирам ми бара број од сметка и мој матичен број се пишувам точно и потоа несака ништо вика матичен број не одговара со сметката.
Немат си врска што има потреба од матичен број не разбирам? Па и згорем на тоа не го прима. Кај секаде е регистрацијата со број од сметка само кај нив глупости...
 
Член од
23 септември 2009
Мислења
316
Поени од реакции
410
Јас кога ја плаќав последната фактура во ВИП пишување - ФИНАЛНА ФАКТУРА (не ми е при рака документот да го скенирам)...

Секогаш можеш да се пожалиш во АЕК бидејки со моментот на портирање (стариот сим станува неактивен) договорната обврска завршува...[DOUBLEPOST=1552779059][/DOUBLEPOST]

Врска нема што зборуваш со сигналот и пакетот... убаво пред неколку недели имам објаснето како функционира тоа...
Види на сајтот на АЕК имаше еден диаграм на тема „преносливост на број“ немојте одма да стварате забуни... мојот иницијален број беше Т-мобиле, па беше ОНЕ, па стана ВИП па сега е Телекабел и секако тоа нема врска со „вртењето“ на сигналот како што го кажуваш (ќе му се сврти од вртење)...

Гледам доста позитивни коментари последниве страни - изгледа ќе излезе мојот муабет дека иницијалното зборење и мрчење беше „од завидлак“ и работава добро тера :)
Fala ti na sovetot ke proveram. Pozdrav
 

kabelSKo

Dr.
Член од
23 февруари 2019
Мислења
51
Поени од реакции
62
Веќе месец дена сум корисник на мобилната телефонија на Телекабел и давам оцена 5/5,
мрежно покривање 3Г/4Г одлично,
квалитет на интернет супериорен (брзина и латенција),
квалитет на пренос на звук (разговор) врвен,
фактурирање коректно и јасно,
активирана втора линија,
само една мала, најмала забелешка нема смс за пропуштен повик.
СМС што се доплаќа не е хедикеп воопшто...има вајбер, ватс ап, месинџер и други. СМС во инцидентни ситуации користам една месечно, 3 денари не се проблем.

Само напред Телекабелци...внесовте свежина со мобилната телефонија:bravobe:

п.с. мала сугестија до менаџментот: би било совршено кога би се понудил комбиниран пакет ТВ/ИНТ/МОБ со одреден попуст...врвно(y)
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
^ко партиски бот...
:tapp:[DOUBLEPOST=1553358651][/DOUBLEPOST]
Веќе месец дена сум корисник на мобилната телефонија на Телекабел и давам оцена 5/5,
мрежно покривање 3Г/4Г одлично,
квалитет на интернет супериорен (брзина и латенција),
квалитет на пренос на звук (разговор) врвен,
фактурирање коректно и јасно,
активирана втора линија,
само една мала, најмала забелешка нема смс за пропуштен повик.
СМС што се доплаќа не е хедикеп воопшто...има вајбер, ватс ап, месинџер и други. СМС во инцидентни ситуации користам една месечно, 3 денари не се проблем.

Само напред Телекабелци...внесовте свежина со мобилната телефонија:bravobe:

п.с. мала сугестија до менаџментот: би било совршено кога би се понудил комбиниран пакет ТВ/ИНТ/МОБ со одреден попуст...врвно(y)
Потпуно истото мислење го имам и чекам да направат комбо ТВ/НЕТ/МОБ со повеке броеви со попуст.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Има некој информации за таа апликацијата на Play store ?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ја најдов и не е исклучено. Од ФБ дава опција да коментираш или да испратиш порака наместо коментар. Ако не сакаш да испратиш порака коментарот си останува.
Така е на повеќе страни како на O2, Swisscom, A1 Slovenia и др.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom