UEFA Champions League 2018/19

14 април 2012
31.504
62.310
Сфаќаш колку е се отидено по ѓаволите во ПСЖ кога одма по натпревар ти искача газдата и вика, ке видиме што ке правиме со тренерот, ни треба време да одлучиме.

Патем, ПСЖ го извлекоа подебелиот крај од 2 меча кои никој, никогаш не успеал да ги изгуби по предноста од првиот меч, прво со Барса, а потоа со Јунајтед. 116 пати, тимот кој има предност од 0-2 по првиот меч, поминал во наредната фаза.

zabiste

Ако не ааа ако не...
8 октомври 2013
239
699

Незнам пред колку години беше кога Барса изгуби од Милан 2-0 на гости, се врати дома со 4-0, така да не е ова прв пат.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
29 јануари 2007
84.962
195.489
Се работи за екипа која што загубила дома а се вратила на гости. Иначе такви пресврти колку сакаш има.

Ilumious

84.962
195.489
А Маркињос во 98ма минута што скокна врз Шо и бараше пенал? од цела еуфорија го заборавив моментот, какви cry babies се оваа генерација на Бразил, може се преталентирани ама и поголема збирштина на кукавици немам видено.

Ми искочи статистика за Смолинг која вика дека имал најмногу добиени дуели и одземања на топки на теренот. Мислам, да дојде Смолинг и да ти изиграва Малдини среде Париз :icon_lol: се надевам некако ќе стигне ова до шеикот, да му го утрапиме летово.

zabiste

239
699
Ок тоа да. Ама мислам дека и не се баш колку што сакаш такви пресврти. Тој двомеч со милан беше прв пат екипа да се врати од губење на првата утакмица 2-0 во лига на шампиони.

Ilumious

84.962
195.489
Па за реванш на гости муабетиме од вчера друже, не за било каков дефицит :) Од 2-0 можеби ама од два гола дефицит нема шанси да е тој натпревар прв. Mонако му се врати на Реал, после Челзи на Наполи од овие што ми текнува...

15 ноември 2008
5.728
11.564
Барса лани водеше 3 разлика после првата утакмица со Рома. Или збориш само за водство од 2-0?

19 септември 2009
5.081
4.932
По мене мислам дека ПСЖ излегоа со курчобоља во стил „лако ќе мо“ и истото им се одби од глава, такви аматерски грешки при головите на Манчестер само на тоа укажуваат, демек имаме 2:0 од првиот меч плус овие доаѓаат со деца немамее гајле, једини кривец за тоа е тренерот што го дозволил тоа, најчудно ми беше од Буфон таков професионалец да излезеш на тереен онака млитаво и примааш таков гол.
Плус на се тоа Кавани на клупа.

24 октомври 2014
2.803
2.446
Малце не си во право со муабетов. Не е ни тренерот ни стручниот штаб глуп па да влезат пак така лабаво ко со Барса минатата година.
Уште од прва минута ПСЖ беа подобриот противник, имаа посед, шанси, се обидуваа гол да дадат. Буфон направи грешка, му избега топката и си примија вториот гол, тоа е тоа. И второ полувреме беше истата слика, ПСЖ напаѓаа, бараа втор гол, Јунајтед се бранеа. Мбапе имаше катастрофа вечер, се сопнуваше од топката без играч да врши притисок околу него.
Си имаа среќа Јунајтед, си добија пенал во 90та минута од нигде никаде, си ја искористија шансата. Во поглед на вкупниот двомеч, ПСЖ беа подобриот противник. Но тоа е убавината на фудбалот, не победува секогаш подобриот.
За Кавани, влече повреда веќе неколку недели, тоа што влезе во 95та минута беше чисто очајнички обид.