Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
306
Prijatele preku cicko ne e zakonska Norma, od mart 2017god konzulatite ne primaat dokumenti po taa linija, a shtom tie ne primaat... znaci imat dobieno instrukcii od Sofia.... Toa shto do togash dozvoluvaa da pominat I takvi prepiski beshe zatoa sto gledaa niz prsti, no veke ne go pravat toa. Posrednikot trebalo do Sega 5 pati da te izvesti za da si izvadish dokument po dedova ili pradedova linija zatoa shto toa e edinstvenata zakonska linija... Linija ta brat sestra, cicko, vujko, bratuced, tetka, ne se vo sklop so zakonot I ako nekoj ima aplicirano so takvi dokumenti poditno treba da go smeni po dedova linija.roden pred 1919god.
Не даваат со документи од брат, сестра? хмм цело време друго читам на форумов. Пример јас сум со потврда од струмица, но жена ми е со документи од сестра и, и посредникот ми кажа дека си мине без проблем со документи од сестра (не мине од чичко, вујко и др), дури и е подобро него потврдата од клубот од Струмица, од кај ова сега излезе дека не даваат од брат, сестра....?
 
Член од
30 ноември 2018
Мислења
110
Поени од реакции
144
Имам ваљда една убава вест позитивна информација околу потпис мој колега има потпишан указ на 31.01.2019 јотова потпишувала секој четврток имам и доказ
 

Attachments

Член од
18 декември 2018
Мислења
136
Поени од реакции
146
Имам ваљда една убава вест позитивна информација околу потпис мој колега има потпишан указ на 31.01.2019 јотова потпишувала секој четврток имам и доказ
So kakvi dokumenti bil gospodinot ako moze da spodelis te molam. Vo sekoj slucaj ubava vest. Neka mu e cestito i so srekja.
 
Член од
25 август 2014
Мислења
144
Поени од реакции
225
Имам ваљда една убава вест позитивна информација околу потпис мој колега има потпишан указ на 31.01.2019 јотова потпишувала секој четврток имам и доказ
А колку чекал од положително до указ дали знаеш? Фала
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
309
Поени од реакции
297
Јотова не потпишува по ред, или без ред. Значи, зависно од тоа кога е испратена молбата до Јотова, така ги разгледува. Таа не ги подредува молбите по бројките кои ние ги гледаме. Така на пример, ако некој од 2016 е бил на дополнителна, па потоа на полижително од Сеп 2018, нормално дека прв за указ ќе е тој со положително од Јули 2018, затоа што неговата молба е стигната пред оваа од Сеп 2018.

Јас се надевам дека оваа е позитивно, ако тој 7404 од 2017, чекал 7 месеци, тоа значи дека од Јули е бил со положително, точно кога започна проблемот со потпишување на укази, и можеби е прв на "опашката". За жал, не е член на форумов и не би знаеле од кога точно чека за указ и од кој датум точно е на положително. Како и да е, во следниве 2-3 седмици ќе видиме дали ќе има некој да се пофали со указ од Јули.
 
Член од
30 ноември 2018
Мислења
110
Поени од реакции
144
Поточно 7404 од 2017, значи селективно потпишува Јотова не по ред.
Најверојатно тој кажа стар документ доставил од дедо као граѓанин на бг детето е од ново село струмица
 
D

dimitars

Гостин
Прочитај го членот @Pakito11 погоре одговори од кога е на положително.
Инаку указот е потпишан на 31.1 а земен на 26.02 2019 а заведен е во системот од 14.7.2017
 
Последно уредено од модератор:
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
Има оставено простор од два три дена откако ќе ти потпишат указ да закажеш за во Софија.Но доколку не закажеш за тие денови,автоматски ќе ти се смени дека ти е пратено во амбасада.Е тогаш неможе да се закаже веќе.
Blagodaram za iformacijata pozz
 
Член од
16 јануари 2019
Мислења
27
Поени од реакции
21
Не даваат со документи од брат, сестра? хмм цело време друго читам на форумов. Пример јас сум со потврда од струмица, но жена ми е со документи од сестра и, и посредникот ми кажа дека си мине без проблем со документи од сестра (не мине од чичко, вујко и др), дури и е подобро него потврдата од клубот од Струмица, од кај ова сега излезе дека не даваат од брат, сестра....?
Odi na sajtot na min. Za pravosudie I se ke ti stane jasno .. Ubavo si pishuva koi se zakonskite normi za blgarin
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom