Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Ф

Флеш

Гостин
Дк

Утакмицава ја памтам ко вчера,отидов до кај чичко ми Благојче,кој беше екс профи фудбалер и кај син му,другар ми Диме,кај нив дома ,да ја глеаме..... Најдобра утакмица после Енглеска изиграна ....

 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.305
Поени од реакции
10.314
Кеј,

Ме пукнаа емоции.Се почна од овациите кои му ги приредија клиперси на Дирк вчера за време на тајмаутот.Продолжија со слика од некоја улица во Манчестер и на неа фанови како одат према стадион.Во фокусот беа татко и син , и синот го влече татко му у стил ајде побрзо.Како поминува времето сфаќам дека сум ментален и дека туѓата среќа ме исполнува доволно иако не е моја.Секогаш кога тој до мене е среќен и јас сум среќен.Порано се стремев да престанам да се замарам за другите луѓе и нивните емоции.Полека полека почнувам да сфаќам дека не сум тој тип и никогаш нема да бидам.Имај убава вечер , одам да кснам нешто и да пуштам Торонто - Бостон.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
D.... vcera na pazar,na moja tezga eden cice me prasuva sto e ova,odnosno zosto e ova, i go podiga edno obicno gezve od onie crvenite sto gi davaa so BRAVO kafe.
Aj razbiram da prasas za nekoj delovi od komjuter
sto i jas ne gi razbiram,ete nemas tamu nekade ni talasi za toa a mozebi i struja.
Verojatno se uste ima vo drzavava lica sto varat kafe i drugo vo kotle zakaceno na lanec vo otvoreno ogniste ili vo nekoja konzerva od pasteta na spore.
Evropa ni e stvarno daleku,cicevo toa go kaza so prasanjeto sto e ova, za edno obicno gezve za kafe.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
почна да се стемнува во пет и пол (y)
дојде живот!
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Каков 'спектакуларен' ден...
Најпрвин сабајле не известија на работа дека следната недела ќе имаме пет инспектори кои ќе не чешлаат поединечно сите како телиња, за сработеното во последниве три години. Излегоа некои административни работи што прв пат во живот ги слушам, а треба да ги имам, а врска немам како да ги склопам...Ќе ни ставале оцени партиските бескичмењаци, закотвени со години во инспекторски фотељи, шетајќи се со актовките по институции...
Одејќи накај дома, на сред раскрсница ми се расипа колата, од ништо и нигде , како гром од ведро небо. Па ајде доаѓаа по мене, па влечи со јажиња, па на сервис. Исход: 500 евра штета, стрес во коски и изјава од мајсторите дека треба цела недела да чекам да ја поправат...
Дојдов дома, па уште и еден што го знам нешто ми промрче некои глупости на Вибер. Како нарачан беше богами. Целата нервоза му ја истурив, го направив подоле од црвите под земјата, бидејќи подолго време му го собирав.
Ваков е...ан и токсичен ден сум немала одамна.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
D.... nekogas ti pisav li za cirkuzot vo Skopje. Ne za onie Medrano i drugi golemi svetski satori,tuku za praviot skopski cirkus.
Skopje si imase svoj cirkuz,so site artisti,akrobati,magionicari i klovnovi i po nekoe zivotince.
EEE..jas mal sum bil ama se sekavam dobro,toj cirkus si imase svoe mesto-objekt vo gradot sekojdnevno i so prestava.
Poveketo cirkuzanti bea skopjani ama imase po nekoj Rus I Ukrainec.
Takov bese SULC.
Toj SULC i po rasformiranjeto na cirkuzot posle zemjotresot si prodolzi so svojata rabota i programa po site skoli a i na javni mesta.
Bese eden babacko-sisko,zoltenikav muskulest maz veke vo godini.
A glavni tocki mu bea. Mu krseva so golem tokmak kameni ploci postaveni na stomakot.
Pa vlecenje jaze toj od edna strana a deset dobrovolci od druga strana,
Pa pominuvanje na kamion po talpa postavena preku nego.
Pa drezenje - pokazuvanje sila , toj protiv vozilo za da ne trgne.
Pa imase uste ama mal sum bil sum zaboravil nekoj raboti.
Ama ne sum zaboravil deka dve deca ke go podignat platnoto od satorot a treto se vtrcuva vnatre pod klupite.
Ama nie togasni mali skopski decurlaana najpoveke gi sakavme klovnovite Kiki i Doti i se pomocuvavme vo gaki koga se smeevme od niv.
Ima sliki od ovoj cirkuz,pobarajte gi nekade, go ima tamu i SULC i Kiki I Dodi.
Imase Skopje mnogu vrednosti vo minatoto,duri i tramfaj,ama jas mal sum bil ne se sekavam.
Ah...uste ednas da gledam edna bar prestava od ovoj cirkus i slnce zad sara da zajduva jas da umiram.
Epa baravte citajte,a za romani da pisuvam i nemam povekkke vreme.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Кеј, чисто да си прашам...

Овие што купуваат бришачи за кола и што бараат да им ги наместат, исто така бараат да им наместат и кондомите кога ги купуваат од бензинска?
Пошто морав да чекам 10мин. Гориво да наточам зошто пумпашите местеа бришачи и тоа на мажи. Маж вози кола а немаат појма од основа.
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
Какви комплекси се кријат меѓу луѓето.
Не била убава, нема да ја стави сликата, или ќе ја направи во разни ефекти мислејќи ќе се разубави.
Кој им ставале лајк, а кој не им го виделе сторито на инстаграм или шитбук.
Луѓето претераа со живеење на социјалните мрежи сервирајќи им на луѓето разни бљувотини само за еден пуст лајк со кое си го јачат егото.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Добро шо е филмов сеа со ноктите?Сакаме да прободеме некој?Да убиеме некој?Шо е сеа killing is fun?Дај бе престанете аман веќе.
Нешо паметно ќе излезе на повидок?

:pov:

 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.784
Поени од реакции
6.970
Денес се вршат месец дена како сум во Вроцлав. Засега е се` супер, предавањата одлични, градот преубав, од утре соба за еден имам и така натаму, и така натаму. Сепак, јас не би бил јас доколку не се избрукам опасно. На предавање дали се Полјаците традиционалисти - приказ низ современата полска книжевност и тука нормално во групата има ептен убава девојка. Од Италија е. И на крај на часот, одеднаш другарот ме зезаше нешто и ми дојде таква смеа што пет минути не престанав да се газам од смеење пред професорката и не можев да престанам. И така, си се газев од смеење одненадеж пред симпатијата и професорката. Морав да се истакнам.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.344
Што е со она чудоно бе Задруга јебем ти реално шоу, кој го гледа бре ова.
Па не знаев дека постојат вакви апла забеготини. Какво хистеришење побогу ова награда нека им дадат бе од која планета паднале. Се заљубуваат одма исти тренутак мислиш златна свадба ќе праат за 50год јаоо јаоо јаооо:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
Алоооо бре алооо таму идеш ко нормален чоек и таков треба да искочиш а не шоуто ако може така да се каже да го праите психијатриска установа.
Кој ви раснел кој ве учел у животов што вреди што не па свака му част.
Мрш у три лепе и пари и се.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.836
Сега да ми понудат четвороцифрен број канали или да ми го вратат discovery id extra,ке го одберам овој едниов,колку само ноќи непреспиени поминав гледајќи evil lives here :( Страшно добар канал
 
Ф

Флеш

Гостин
Words like violence
Break the silence
Come crashing in
Into my little world
Painful to me
Pierce right through me
Can't you understand?
Oh my little girl



 

Kajgana Shop

На врв Bottom