Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
24 октомври 2011
Мислења
20
Поени од реакции
1
Дечки ми излезе друга прилика, Fiat Bravo 2007 1.9multijet ama 66kw, пак редок мотор (изгледа до мене ќе да е). Колата не ми е воопшто видена... Што мислите за моторот, искуства....
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.163
Дечки ми излезе друга прилика, Fiat Bravo 2007 1.9multijet ama 66kw, пак редок мотор (изгледа до мене ќе да е). Колата не ми е воопшто видена... Што мислите за моторот, искуства....
So se spiri pa i ti vo toa fiatite. Ko da nema drugi marki na vozila.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Дечки ми излезе друга прилика, Fiat Bravo 2007 1.9multijet ama 66kw, пак редок мотор (изгледа до мене ќе да е). Колата не ми е воопшто видена... Што мислите за моторот, искуства....
јас возам Алфа со 1.9 но 120 Кс...а ваков мотор со 66 Кв не ми е познат. Ви случајно да не е грешка за киловатите(не сум сигурен.....не сум гледал на интернет)

Во секој случај издржлив мотор....можи да има интервенции на странични делови како ЕГР, греачи, реле за греачи.....сензори на радилица....додека во самиот мотор скоро никогаш нема интервенции

на еден хрватски портал прочитав дека механичарите во искрен разговор кажуваат дека овој мотор е најмалку отворан од сите дизел мотори, иако хрватите масовно ги величаат швабите[DOUBLEPOST=1551200633][/DOUBLEPOST]
Што предлагаш ти, за буџет до 4000 евра
еве ти....а плус ти нудам замена на бандажите со моја доплата ако ја купиш оваа:ROFLMAO:

https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3167253
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.589
Поени од реакции
2.092
Што предлагаш ти, за буџет до 4000 евра
Ај јас да ти предложам...немој да земеш кола од плац од овдека па која сака нека е марка. Почекај, не брзај, разгледај добро. Има и супер коли што се продаваат приватно батали плацовите.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.163
Што предлагаш ти, за буџет до 4000 евра
Pojma nemam, zavisi od vkusot i sto ocekuvas od kolata. Zborot mi e se spiri ti vo toa fiatite kako da nema druga.
Polovna e , ebimu majkata macka vo vrekja. I koska zdrava da ja zemis pak porano ili pokasno ke javi nesto. Nekoj povekje nekoj pomalce. A da, ne gi vlozvaj site pari za da ja kupis. Ostaj si nesto i za servis, ke ti treba.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Pojma nemam, zavisi od vkusot i sto ocekuvas od kolata. Zborot mi e se spiri ti vo toa fiatite kako da nema druga.
Polovna e , ebimu majkata macka vo vrekja. I koska zdrava da ja zemis pak porano ili pokasno ke javi nesto. Nekoj povekje nekoj pomalce. A da, ne gi vlozvaj site pari za da ja kupis. Ostaj si nesto i za servis, ke ti treba.
си искочил ти на плац да видиш што се нуди за 3-4к евра? 4к за кола од 2007 со 90к км и плин плус се премија за тие пари
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.163
си искочил ти на плац да видиш што се нуди за 3-4к евра? 4к за кола од 2007 со 90к км и плин плус се премија за тие пари
Ne da se inaetam ama od 2007 so 90 k pa uste i od plac malce da prasam oddoma.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.163
па не е од плац колата очигледно нели?
Pojma nemam , ne ja ni vidov ako sme kaj toa. I sto so toa ako e od covek kupena. Ete utre jas da ja prodavam mojata, od kaj ke bidi. Od plac ili od covek kupena ? Km kolku sakas da pisi na nea ?
I druga rabota , neznam sto mu davate tolku na vaznost ako e tuka kupena i tuka vozena? Demek poarna e?
 
Член од
27 мај 2016
Мислења
349
Поени од реакции
133
Cisto onaka da vi se dodadam nesto za Fiat pogotovo za Punto 1 bidejki jas pred 3-4 strani pobarav od vas elektricar za FIAT a gledam ne ste mi replicirale. Kako i da e...elektrikava ja smeniv kaj vozacot dve kopcinja edno za kaj shoferot / sovozacot stakloto za 20E...posle okolu dva meseca edniot pocna da zaebava odnosno da se spusta a za gore koga ke mu tekne(valjda nema kontakt) taka da FIAT+elektrika hmmmmmm....?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Cisto onaka da vi se dodadam nesto za Fiat pogotovo za Punto 1 bidejki jas pred 3-4 strani pobarav od vas elektricar za FIAT a gledam ne ste mi replicirale. Kako i da e...elektrikava ja smeniv kaj vozacot dve kopcinja edno za kaj shoferot / sovozacot stakloto za 20E...posle okolu dva meseca edniot pocna da zaebava odnosno da se spusta a za gore koga ke mu tekne(valjda nema kontakt) taka da FIAT+elektrika hmmmmmm....?
друже 25 години имаат тие коли нормално е да има некој дефект затоа се купува што поново возило, однеси ја на електричар ќе ја среди. Тоа е најмал проблем прозорот. И човек не е ист на 25 години и на 50.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Што предлагаш ти, за буџет до 4000 евра
За 4000 еура ехееј какви коли ќе најдеш ,а не па си запнал за фиат. Јас да сум твое место не би се брзал многу и би шетал по автоплацеви каде што продаваат коли ама не да купам туку да имам престава какви коли има на располагање па потоа ќе најдам таква какво што ми се допаѓа ама посочуван и тамам ќе начекам добра кола


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
351
Поени од реакции
203
Мислење за Honda Civic (2006-2011) 2.2 CDTI?
За дизел мотор не знам ама бензинец 1.8vtec според мене е одлична, се е точно подесено од управување, комфор сличен како корола ама и повеќе од доволно снага ако има потреба. Конкретниов бензинец има претивка работа не само поради звучната изолација, не се осеќа никаква вибрација. Е сега проблемот е што ваквите коли ако е се во ред не ги продава никој, најмногу внимавај да не е репарирана од сообраќајка зборувам од потежок тип каде што бил и зафатен моторот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom