Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Ф

Флеш

Гостин
Дк
Значи до 24 април 2016(Оф-топик мислењe),не сум имал опомени досеа,чист бев .... За јануари месец дури сеа собрав 11 поена во 2019 година .... Од 2016 до 2019 е рекорд ,драга моја кајгана,толку години без опомена ....Чист ко суза:drk::vozbud: Време е за бунт ......:zloo::ајнапиво:


Рекламирање / спам пред 12 минути 2 22 март 2019 во 16:58
Оф-топик мислењe 25 јануари 2019 2 25 јули 2019 во 14:35
Оф-топик мислењe 25 јануари 2019 2 25 јули 2019 во 14:35
Несоодветно однесување 12 јануари 2019 5 12 февруари 2019
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.679
Кајг,
го виде и слушна ова?




,,,..го гледате овој камен тежи триста грама и повеќе, а силен како метаК или куршум, летна и падна до моите ногЕ!...,,,
мислам ејјј херој невиден ебаго :facepalm:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Да не се расипеше денес кабловската, немаше да никад да погледнам врз каблите позади комодата и да немаше никад да си ги најдам моите виолетови наочари за сонце кои ги барав под дрво и камен и се помирив дека ми се украдени или загубени...:tapp:
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Draga kaj si trgnala vo Evropa sakas, vrakaj se odma ne sme se uste za tamu... eve dokaz
samo pred malku se javuvam na eden pomlad prijatel koj raboti so ovaa IT tehnologija,
se javuva majkamu generacija cedrdeset i neke,nesto postara od mene penzionerka odamna.
I i velam..Brane tuka,-taa veli izleze pred malku.
-Jas i velam aj koga ke dojde kazimu ovde mi izleguvat dva-tri prozori neznam da gi izbrisam.
Inaku vo komsii sme preku ulica,koga eve ja po deset minuti pred vrata i mi veli.
Brane e otiden vo grad,jas ke gi izbrisam prozorite,eve donesov i djoker i krpi.
????????????????????????????????????????// le,le se cudam e konecno ne sme za vo Evropa.
Eve go prozorite ama ne znam sto pisuva na niv i ima strela so glusecot,se dvizi ama ne dava race za da gi izbrisam i mi smetat
Edniot e siv edniot e zelen i eden mal zolt
Citiram.Subsibe 3 / 7fruy ... i subsibe u want just a reminder
----
jas nerazbiram nisto POMOS kako da gi izbrisam prozorite bez djoker i krpa...a kafe ke svaram sega za komsikata.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.679
Кајг,
уште ова не видов да глутница кучиња среде трговски, онака без ич страв и перде од луѓето, а ништо да не се превземе...страмота!

 
Член од
29 септември 2013
Мислења
789
Поени од реакции
1.580
Драга,

Внимавам на глутен од здравствени причини, а вечерва се изналокав пиво и салата со макарони. Стомаков ми е х 10 од вообичаено.

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.710
Поени од реакции
33.353
Кајгичу,

Овие од Филм и ТВ се станати мрзи невидени и не сакаат еден формулар да пополнат. Лани 22 имаше, годинава до сега само 8. Ајде, ако си за, и во 2018 си гледал макар само 10 нови филмови, КЛИКНИ ОВДЕ!
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Какви говеда од комшии имам...
Недела 8 саат сабајле со моторната сечи или сечи дрва, исто како во планина да е, и околу него ништо да нема. Па 3 пати заспав и се разбудив со исти звук. Пијан да бев вчера, полесна глава ќе имав.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
За секој пат кога ќе прочитам дека дното е пробиено во државава да добивав по еден денар до сега ќе бев милионер,а да добивав по еден денар додека го слушав изразот да добивав по еден денар до сега ќе бев милионер,до сега ќе бев милионер.

 
Член од
13 јуни 2015
Мислења
42
Поени од реакции
122
Среќа е недела, кога ке станеш рано да истрчаш 10тина км, среќа е кога ќе си поседиш со друштвенце, семејство, дали во кафич на пивце, во парк или на водненце, среќа е. Среќа е кога некој ненадејно ќе ти се насмевне на улица и покрај сите срања што се случуваат. Среќа е секое кутре што трчка накај тебе за да се гали. Среќа е сонцето што грее, ветрот што дува, дождот, среќа е секое годишно време,но зависи како го доживуваш, но доживувај го како среќа. И во лошото има добро кое на крајот е среќа. Секоја промена, секое ново утро,за мене среќа е секој ден, секој миг од твоето постоење за кое не си свесен.
Уживајте во секој миг од денот, овој ден е се што имате. Насмевни се.
Среќата е избор. Биди добар,биди среќен.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.679
Кајг,
...во последно време слушајќи ги на ТВ најновите вести околу вработувањата и на минатата, а и на сегашнава власт во администрација, го запознавме фамилјарното стебло на политичарите од братучеди, снаи, свекрви, вујко, стрико,тетка, мајки и ќерки... кума и баџанак! :несвест: .... шура имаше ли? :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom