Исчезнати лица

Член од
25 јуни 2017
Мислења
50
Поени од реакции
123
Луѓе ова не е шала, која е веројатноста 4ца во рок од 15 дена да исчезнат? Нешто ми е многу сомнителна работава, ај ќе речеш исчезнале постарите и можеби се работело за некоја си болест што они ја имаат, ама овие што имаат по 34, 39 години не е можно (бар според мене) да исчезнат и двајцата толку брзо.

Или се работи за киднапирање, со која главна цел е трговија со органи (гледаат дека полицијава не се замара воопшто) или луѓево се стварно со некоја енормна депресија па одлучуваат да се фрлат од Вардар... Иако мене лично ова ми мириса на трговија со органи каде што девојките и жените се главна и попривлечна мета.

Да ти е страв од дома да искочиш ноќно време, нцц...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не ја исклучувајте и можноста за задолжување по лихвари. Исто е зачестена е појавата на мачо мени по ноќниве клубови (акцент ставам на она дувлоно Lоft) каде што мажи задужени до гуша ловат лековерни женски и потоа „спонзорушки“ им изнудуваат финансии.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.538
Pretepan e ovoj Goran Atanasovski, bi trebalo i ova info denes da bide pusteno.
Kojznae sto e rabotava u picku mater, mnogu luge isceznuvaat periodov, i obicno gi naogaat mrtvi, so ogled deka mnogu slabo informacii kruzat u javnost kako isceznale i koja e pricinata za nivnata smrt, covek da pomisli deka stanuva zbor i za seriski ubiec.
Znam deka e preterano ova ama eve posle isceznuvanjevo i na Goran, pocna vise golema panika da vladee kaj lugjevo, sekoj vtor gleam denes zborese za Goran, veke ne e na ona, ajde be bolen e, sizofrenija, demencija a u, toa e koga protokot na informacii za isceznuvanjava e mnogu slab.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Од кај ова претепан?

Ако е целава случка со конкретна намера, лична, па да има насилство е една димензија, а ако е random човек одбран и убиен, тоа е веќе скроз нешто друго.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
Има разни групи и луѓе на кои им иде у прилог одредени лица да "исчезнат". Сега е подобен момент за тоа. Да биде у склоп со масовната параноја.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.538
Од кај ова претепан?

Ако е целава случка со конкретна намера, лична, па да има насилство е една димензија, а ако е random човек одбран и убиен, тоа е веќе скроз нешто друго.
Od drugar sto se poznaval licno so Goran, uste pred da izleze u mediumive mi dae info deka e najden mrtov taka da imam osnova da mu veruvam i za ova zasto dobar izvor ima, ali eve neka iskoci i oficijalno info.
A za toa sto kako zasto, doprva ke vidime od istragata, ja uste ne nacekav za taa od Dracevo sto e pricinata za nejzinata smrt, taka da i ova moze da se odovlekuva. Kako i da e, neka pociva vo Mir deckovo.

Vreme e MVR posle i ova isceznuvanje koe zavrsi tragicno, malce poazurno da reagiraat i potransparentno, veke pocna panika da ima pomegju narodov, ovoj pat mislam i opravdano, zasto ne ni ima nekoj pattern kaj isceznuvanjava, onaka random, a i veke ne stanuva zbor za postari lica.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
Баталете го тоа органи, пошто нема инфо дека ни на овој, ни на жената што ја извадија од Вардар им фали орган.
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
243
Поени од реакции
323
Страшно стана ова. Мора да се реши што побрзо.
Мене ме чуди само што не се збори баш за ова на телевизија. Или па јас може и не следам доволно.
Дали се ќути со цел да не се наштети на истрагата или пак воопшто и не се заинтересирани Мвр.
Јас мислам дека треба да се запали алармот бидејќи сред бел ден човек да го нема е многу страшна работа.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Веќе втор пат пред нашиот офис во К.Вода, станарка од зградата бара помош од дуќаните кои имаат камери! Имено по нејзино кажување, нејзините деца на двапати пробуваат да ги киднапираат! Прв пат мислев бубачки има жаната, ама во контекст на сево ова што се случува, станува сериозно.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Изгледа тие двајцата од Мексико дошле да киднапираат деца или оние со опел астра што киднапираа низ цело Скопје. :D

Се шпекулира дека овој Горан се самоубил. Повеќе ми личи и мене на нешто вакво по што и колата е пронајдена во негова близина.

Непотребно се шири страв и повеќето исчезнати или се болни кои залутале, лица кои извршиле самоубиство или побегнале од дома. Причина за самоубиство се знае депресија, долг итн.
Никакви органи и сериски убијци.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
od kade ti se spekulaciite deka se samoubil ?
Од она што кружи по социјалните мрежи. Причина депресија.

Исто и за жената што ја најдоа во Вардар демек имала проблем со сопругот. Иначе депресијата не се сфаќа како сериозен проблем и после сите се чудат кога на некој ќе се случи нешто и кога ќе кажат дека е од депресија.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom