Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
29 август 2017
Мислења
134
Поени од реакции
67
Член од
18 јули 2017
Мислења
43
Поени од реакции
8
Моментално сум на натпревар за тоа кој може највеќе лајкови да добие. Натпреварот трае до 28ми, второ место сум моментално, ми требаат лајкови подхитно[DOUBLEPOST=1551265468][/DOUBLEPOST]https://www.facebook.com/GlobalSkopje/videos/302624810437605/

Еве го моето видео

Ве молам да не ми биде избришан коментаров од модераторите, видеото не е на моја страница иначе, Си извинувам за ова.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.892
Поени од реакции
7.569
Луѓе ве зафркава ли нешто Facebook Messanger, Instagram на Android ?

Нешто не сака да ми ги уклучи како што треба. На Facebook ми е наместено на македонски и кога ќе влезам ми дава проблем со македонскиот јазик мора да сменам на англиски, одбрав англиски ама ми дава стари постови, story пола не ги покажува и не се менува ништо и со рефреш. Истото и со Messanger не сакаше рефреш. Гледам и на Instagram истиот проблем.

Ајде ги избришав пак ги инсталирав но не се решава проблемот. Сабајлето си работеа нормално но наеднаш се зезна нешто. Дали само јас го имам овој проблем ?
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.813
Луѓе ве зафркава ли нешто Facebook Messanger, Instagram на Android ?

Нешто не сака да ми ги уклучи како што треба. На Facebook ми е наместено на македонски и кога ќе влезам ми дава проблем со македонскиот јазик мора да сменам на англиски, одбрав англиски ама ми дава стари постови и не може рефреш. Истото и со Messanger не сакаше рефреш. Гледам и на Instagram истиот проблем.

Ајде ги избришав пак ги инсталирав но не се решава проблемот. Сабајлето си работеа нормално но наеднаш се зезна нешто. Дали само јас го имам овој проблем ?
Паднат е фејсбук и инстаграм и вацап
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Луѓе ве зафркава ли нешто Facebook Messanger, Instagram на Android ?

Нешто не сака да ми ги уклучи како што треба. На Facebook ми е наместено на македонски и кога ќе влезам ми дава проблем со македонскиот јазик мора да сменам на англиски, одбрав англиски ама ми дава стари постови и не може рефреш. Истото и со Messanger не сакаше рефреш. Гледам и на Instagram истиот проблем.

Ајде ги избришав пак ги инсталирав но не се решава проблемот. Сабајлето си работеа нормално но наеднаш се зезна нешто. Дали само јас го имам овој проблем ?
Posle 12 casot i kaj mene ne rabotat instagram facebook i mesenger mozebi imat nekoj problem. Jas prvo mislev internetot mi e slab ama se drugo si raboti normalno osven ovie 3 aplikaci.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Дали ви отвора ФБ и Инстаграм?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.892
Поени од реакции
7.569
Се оправија. Кој знае што им беше проблемот. Ми идеше да го фрлам телефонот од ѕид, е до толку ми идеше на нерви а ми требаше месинџерот.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.813
Се оправија. Кој знае што им беше проблемот. Ми идеше да го фрлам телефонот од ѕид, е до толку ми идеше на нерви а ми требаше месинџерот.
ова техникава ќе ве испорасипе, станавте зависни, не гледате ништо пред вас од телефоните.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
853
Поени од реакции
451
Златен e-mail... за комуникација.

Ама, кој да го користи?
Нема тука бои шарени, сликички вакви или онакви ко кај апликациите (FB, IG, итн...).
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.892
Поени од реакции
7.569
ова техникава ќе ве испорасипе, станавте зависни, не гледате ништо пред вас од телефоните.
Се сложувам јас сум и зависник откако имам телефон Android. Не можам да замислам ден без негово користење.

Туку пак Facebook ќе ја брише апликацијата Messanger т.е пак ќе си биде како некогаш во една апликација
https://4k.mk/фејсбук-го-укинува-месенџер/
Ова е многу подобро вака него две апликации. Јас сум и Instagram да се спои со Facebook да си биде три во едно.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.062
Поени од реакции
57.309
Се сложувам јас сум и зависник откако имам телефон Android. Не можам да замислам ден без негово користење.

Туку пак Facebook ќе ја брише апликацијата Messanger т.е пак ќе си биде како некогаш во една апликација
https://4k.mk/фејсбук-го-укинува-месенџер/
Ова е многу подобро вака него две апликации. Јас сум и Instagram да се спои со Facebook да си биде три во едно.
Како би ги споил Инста и ФБ?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Се оправија. Кој знае што им беше проблемот. Ми идеше да го фрлам телефонот од ѕид, е до толку ми идеше на нерви а ми требаше месинџерот.
Требало да го фрлиш, само така немаше да го пишеш тоа дека подобро е да се спојат фб и инстаграм.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.892
Поени од реакции
7.569
Како би ги споил Инста и ФБ?
Ќе се избрише Инста ќе се направи дел на Фејсбук каде ќе може на ист начин да се прелистуваат фотографиите од пријателите а кога ќе влезеш кај некого на профил и во фотографии да си биде како што си е до сега.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom