5 октомври 2012
1.951
1.169
Значи во овие 15 и поке години шо играм спортска и 20 и кусур шо глеам фудбал уште ваков циркуз неам видено
Чертаново - Левадиа руски куп при резултат 1-3 и 2 црвени за гостиве ликовиве второ полувреме го почнуваат пак со по 11 играчи и при тоа резултат 3-0 за Чертаново колку шо го разбрав коментаторов играат за забава во второ :facepalm:
Na rezultati pisuva 1 3 za levadia :tapp:

Ф

Флеш

2-3 стоеше до 68 минута и тргната е за игра секаде од кладилниците ......

Беше 3 коефициент за Чертаново за гол ....

Тишка

Кротитељ
1 јуни 2011
6.911
9.516
Селски куп али буквално, очигледно неодеше ко шо требит местењето и замачкаа очи прво тие црвените картони беа изнудени првиот зема ликот шо имаше жолт и ја шутна топката втрибина без потреба и лапна втор,другиот црвен ради приговор на полувреме на тие коеф и будала ке уплатеше на 1х со 2 црвени на гостиве, излегват второ договорено од соблекувална службена победа за домакиниве али ке доиграат 11-11 второ ради реда ова и кај нас го немат[DOUBLEPOST=1550746537][/DOUBLEPOST]Сатурн која намешталка матер ви ебам и судијава го збунаја :pos:

Последно уредено:
24 октомври 2014
2.803
2.446
Ete ja denes i Pliskova isto kako Cibulkova pred nekoj den, posle izguben prv set, se vrakja 6-1 vo vtor i vodi 5-2 vo tret. Kraen epilog ? - 5 gema po red za Hsieh i so 7-5 go dobiva setot :D

• Ми се допаѓа
Reactions: No9
1 септември 2014
5.148
7.850
Хантер 7.5+, лабава утакмица, Гран Канарија без пола екипа посебно центрите, лесно треба да пребаци ова за 20 минути.
Мицич 11.5+ , дома со Олимпијакос, Морман има некоја мала повреда, Бубуа во очајна форма, игра по 35 минути.
Парго 8.5+
Нема да има одбрана утакмицава, се враќа од повреда, ќе форсира малку сигурно за да влезе во ритам, очекувам барем 4-6 слободни и другото е лесна работа.
Барселона 1
Пеколна екипа, во добра форма, освоија куп викендов, до сега сезонава тепаа два пати во Виторија, генерално класа се подобри, чист зицер.

5.148
7.850
Парго очаен шут, Мицич за еден кош...За денес
Гудурич 7.5+
Скратена ротација на Фенер, Даруша ништо не брани, не играше во финалето на купот и денес очекувам 25 минути.
Ерик 9.5+
Без Огуз Саваш се овие, не верувам ни Весели дека ќе игра за Фенер, ќе се чува со Дувериоглу кој е склон на лични, во 20 минути би требало да префрли ако му текне да погоди слободно.
Коти Кларк 6.5+
Се разигра кај Репеша, има минутажа, има слобода, напаѓа често офанзивен скок, ќе има простор за тоа дека високо излегуваат центрите на Жалгирис на бекот со топка, би требало без лични да е лесен пролаз