UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
Пре за тактиката на нашиот дотичен, него за Симеоне. Ако сметаат дека не е у ред, ќе го казнат. Ако не, никому ништо.
Одредени стартни постави не се јасни, и некогаш се јаде .!. на велико, во случајов у ЛШ.
Ќе се надевал на еден гол, уште поубаво ако се два со МДШ(конкретно) у прв тим. Се дур е здрав и спремен, Кансело мора да игра, ама ај.

Резултатов е достижен, ама жими тасета што ќе отиде Јувентус даље. Дури и да има резултат за натаму, ќе направи некој пичка потег ко со Реал лани.
Јас не би кривел и Алегри толку, искрено. Ама да го почекаме и реваншот, па после ќе даваме коментари.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785

Највеќе ми се праи кејф за Бонучи, пичко една сељачка, се изнајаде гомна за Милан откако се врати у Јуве, не биле тие на твое ниво, пуши кур сеа марсовец еден смрден, дај боже ради твоја кривица да испаднат Јуве у двомечов.

Сеа малце посериозно, далеку од завршен двомеч, Јуве ќе запне јако у Италија али сфе е у рацете на Атлетико, искусна и спремна екипа се, мали се шансите да им се деси бродолом.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.561
Поени од реакции
13.889
Атлетико не е тоа што беше порано, па да не може да му ја свртат, но Јувентус исто делува послаб него што беше. Цела игра им е, нафрли му на Роналдо или додај му па што сака нека прави. Очигледно е дека Роналдо и Дибала се како масло и вода, нема иднина за Дибала покрај него.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Без ВАР никој никогаш немаше да го суди тоа фаул во напад од Мората.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.737
Играта на Јувентус беше срамна, автоматски треба да ни дадат шут карта за изданието. Дури и овие 2-0 се бонус, барем уште еден гол можеа да постигнат Атлетико. Заслужен пораз, не само за денешната игра туку и за целокупната сезона што се игра без идеја, филозофија, тактика, формација.

Да го прашаш Алегри како му беа поставени фудбалерите денес 100% нема да знае да одговори. Не само денес, ама оти ова е меч што го гледа цел свет па е релевантен.

Не е завршен двомечот, ама не е поентата загуби го првиот меч и трчај после на мотивација.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Јас не би кривел и Алегри толку, искрено. Ама да го почекаме и реваншот, па после ќе даваме коментари.
Јас уште од пред 2 години викам дека Алегри е крив. И пак иста прича во 3 сезона во ЛШ. И пак ништо нема да направиме. Само заради таа скапаница Алегри што не знае да состави тактика.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.475
Поени од реакции
16.086
Лудаков вика дека потегот го направил да им покаже на навивачите дека имаат мадиња. Колку исчурен човек :pos:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Атлетико не е тоа што беше порано, па да не може да му ја свртат, но Јувентус исто делува послаб него што беше. Цела игра им е, нафрли му на Роналдо или додај му па што сака нека прави. Очигледно е дека Роналдо и Дибала се како масло и вода, нема иднина за Дибала покрај него.
Еден треба да си оди, а јас сум за да си оди Роналдо.
Џабе е најдобар светски фудбалер, кога играта мора да зависи од него. Се него мора да го играат, се на него се чека, се него треба да го слушаат. Преку к*р ми е од такви играчи.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.025
Како да сметаш некој за салам човек што пишува дека имало фаул на голот за 1-0(признатиот)
Истиот тој лани плачеше 3 месеци за пеналот на Реал во 90+ кој патем е 3пати почист фаул/пенал од онај поништениов гол на Мората,а да не правиме споредба со ова што го бараат врз џуптинон при скокот со глава.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Без ВАР никој никогаш немаше да го суди тоа фаул во напад од Мората.
Што не значи дека не беше чист фаул. Две раце на грб у дуел ти е фаул по дефиниција.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Еден треба да си оди, а јас сум за да си оди Роналдо.
Џабе е најдобар светски фудбалер, кога играта мора да зависи од него. Се него мора да го играат, се на него се чека, се него треба да го слушаат. Преку к*р ми е од такви играчи.
Да да, до Роналдо е, пошо пред него 4 пати освоите ЛШ.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Ама потегот на Роналдо летово, кога од тим со 3 последователни европски титули, од веројатно најголемиот тим во историјата, при ривалство со Меси, итн итн. Да отидеш у мочана Серија А, најдосадното првенство години назад, у тим со најлузерски менталитет (добро ај Ливерпул е бетер) е еден од поглупите трансфери некогаш направен од играч од таков калибар. Од РЕАЛ еј, со премиер лига на која дрка секој фудбалски фан, во факинг калчо.
Нејмар со одењето во ПСЖ е негде на исто рамниште, ама ај он ќе речеш огромна беше разликата во платата.
Ама залижаниов бе :tapp: Иди убиј се.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Да се стрпиме до реваншот, 2-0 не е некоја јака предност. Ама, и ова е големо Ама, Чоло ќе излезе со 2 линии од по 5 души накрцани на 20-30 метри од гол, таму топка поминува, играч не.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom