Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
PSS Sleman vs Pusamania Borneo

Pick:0.0 Pusamania 1.83 8/10

I watched only second half last match and to be honest Borneo didn't impressed me at all but the fact is that Renan came later and Conti came very late in the match and Sleman had their chances.But to give 0.0 at 1.83 odds is value everyday and i think this one should be safe.Sleman had their problems as you know they fixed some matches and i think refs don't like them and i personally don't like them,they play very unfair and aggresively and refs don't like them.I watched second game vs Barito and they are lucky they escaped because refs totally killed them with the red card and penalty and last game again penalty against them.This shouldn't be much of an advantage that we should rely on but its helpful.Renan Silva should start tommorow but what bothers me Conti won't still they are much better team and huge favorites and i can't see Sleman winning this one.
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Каде отиде фудбалов у курац 0-0 сите се бранат гледат гол да не примат како финале да играт. Утре ке ги товарам Х прво полувреме или 0-2 гола ке завршат 7+

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Ushte od koga gi izvlekoa parovite ja planiram Juve da ja tovaram 0 do 1 gol, samo chekav koeficienti da izvadat, 2.60 e za 0-1, i kako shto obichno biva rabotata na potencijalno najmrtvata tekma ke padnat nekolku gola.
City 2ka i Juve 0-1 gol, 3.4 kvota
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.911
Поени од реакции
9.517
Тенис рулз
Опелка со 4 брејка против сандгрен кој уствари беше доста товарен
срекен сум шо не го изиграв ова местачко говно
Класика намешталка иако неизглеат баш така на прв поглед
Наклон до под мајсторе :cuc::cuc::cuc:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.583
Тенис рулз
Опелка со 4 брејка против сандгрен кој уствари беше доста товарен
срекен сум шо не го изиграв ова местачко говно
Класика намешталка иако неизглеат баш така на прв поглед
Наклон до под мајсторе :cuc::cuc::cuc:
Никаква логика немаше квотата на Сандгрен кој е во лоша форма вс Опелка кој освои турнир без да изеде брејк. Не е намештаљка него го акна од земја. Не знам кој го товарел Сандгрен ама кој и да е треба сериозно да се запраша за своето тениско познавање.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.911
Поени од реакции
9.517
Никаква логика немаше квотата на Сандгрен кој е во лоша форма вс Опелка кој освои турнир без да изеде брејк. Не е намештаљка него го акна од земја. Не знам кој го товарел Сандгрен ама кој и да е треба сериозно да се запраша за своето тениско познавање.
Не да немаше туку и пагаше поради уплатата на него Опелка после онаков турнир шо освои ни на крај памет да се игра против него стандард прича изморен,незаинтересиран,кур се тресе во ладна вода муабети пак Опелка со 4 брејка по ред за мене бар е чудно до негде глеав првите 4 гема пошто ја имав 2-2 после 4 гема после то не ме интересираше и искрено сумливо ми е :D

Уфа - Казан 2 2,45 на Уфа кур им е двор им е и на Пацифик отидоа без куп играчи на две кола до крај нема ни да се замараат Казан висат можат и 5ти да паднат
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Не да немаше туку и пагаше поради уплатата на него Опелка после онаков турнир шо освои ни на крај памет да се игра против него стандард прича изморен,незаинтересиран,кур се тресе во ладна вода муабети пак Опелка со 4 брејка по ред за мене бар е чудно до негде глеав првите 4 гема пошто ја имав 2-2 после 4 гема после то не ме интересираше и искрено сумливо ми е :D

Уфа - Казан 2 2,45 на Уфа кур им е двор им е и на Пацифик отидоа без куп играчи на две кола до крај нема ни да се замараат Казан висат можат и 5ти да паднат
baska golovi ke ima... 2 i 5+
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.583
Не да немаше туку и пагаше поради уплатата на него Опелка после онаков турнир шо освои ни на крај памет да се игра против него стандард прича изморен,незаинтересиран,кур се тресе во ладна вода муабети пак Опелка со 4 брејка по ред за мене бар е чудно до негде глеав првите 4 гема пошто ја имав 2-2 после 4 гема после то не ме интересираше и искрено сумливо ми е :D

Уфа - Казан 2 2,45 на Уфа кур им е двор им е и на Пацифик отидоа без куп играчи на две кола до крај нема ни да се замараат Казан висат можат и 5ти да паднат
Едино чудно тука е 9-0 серијата во гемови на Опелка, сепак е 210 висок и се работи за ограничен играч, нарочито на ритерн.

Инаку не зборам за тебе, него општо, а некад и јас се сјебувам со такви причи, изморен бил бла бла бла, а ликот не е Надал па да го боли кур ако еден турнир освои и на следниот да се заебава, сепак сега се пробива во светот на тенисот и битен му е секој меч. Тоа со уморот денес играше кај Шнур, со @Löwe го коментиравме уште сабајле, во Њу Јорк 200 маратони изигра и се исцеди како лимон.
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
614
Поени од реакции
410
Не да немаше туку и пагаше поради уплатата на него Опелка после онаков турнир шо освои ни на крај памет да се игра против него стандард прича изморен,незаинтересиран,кур се тресе во ладна вода муабети пак Опелка со 4 брејка по ред за мене бар е чудно до негде глеав првите 4 гема пошто ја имав 2-2 после 4 гема после то не ме интересираше и искрено сумливо ми е :D

Уфа - Казан 2 2,45 на Уфа кур им е двор им е и на Пацифик отидоа без куп играчи на две кола до крај нема ни да се замараат Казан висат можат и 5ти да паднат
Ако стварно отишле без неколку играчи, ова вреди да се игра на појак влог.. 2.5 квота низ кладилниците е :)
Спијат или не, ќе видиме утре :D
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.911
Поени од реакции
9.517
baska golovi ke ima... 2 i 5+
Незнам за голој ама сами си кројат судбина (и во плејоф да играат со уфа ако се 3ти)
Не е лошо и Амур 1 од причина шо Астан е 2 секако без мотив
(а и глем без некој постандардни играчи) а и може да им пуштат Амур е пред бркање од КХЛ мора да земаат бодови да се одржат во лигава шо подобар пласман да имаат
Ако стварно отишле без неколку играчи, ова вреди да се игра на појак влог.. 2.5 квота низ кладилниците е :)
Спијат или не, ќе видиме утре :D
Утре играат дома беа коа губеа од Амур и Адмирал да не се разбереме погрешно може пак да си се лабави не им менува ништо утакмицава ни горе ни долу можат
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.269
Тием се мачи со повреда, плус не игра нешто посебно со Џере..

Ако влезе у втора рунда и не се повлече поради повреда вреди да се коцка на Даниел/Вајлд у второ коло, сигурно 3+ квота ќе има за нив негде[DOUBLEPOST=1550621479][/DOUBLEPOST]И еве само што пишав дозволи брејк и сетов го изгуби :D
 
Последно уредено:
B

Beginner

Гостин
Слободно товарете ги Јуве и Сити од 0-2 гола јас ги имам и 2те 3+.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.069
Поени од реакции
11.047
Ја чекам Шварцман/Пела во двојки.Одложена е.Ваљда оти играше Шварц вечерва против Куевас.
Кога ќе се игра да не знае некој?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.583
Ја чекам Шварцман/Пела во двојки.Одложена е.Ваљда оти играше Шварц вечерва против Куевас.
Кога ќе се игра да не знае некој?
Нема да се игра, предадоа Шварцман и Пеља, повреден е Шварци.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.911
Поени од реакции
9.517
Значи во овие 15 и поке години шо играм спортска и 20 и кусур шо глеам фудбал уште ваков циркуз неам видено
Чертаново - Левадиа руски куп при резултат 1-3 и 2 црвени за гостиве ликовиве второ полувреме го почнуваат пак со по 11 играчи и при тоа резултат 3-0 за Чертаново колку шо го разбрав коментаторов играат за забава во второ :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom