Помош: Барам еден филм!

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Повеќе луѓе се будат и не сеќаваат како се донесени на тоа место а и не се познаваат меѓусебе.Потоа во текот на филмот се борат со тие што ги киднапирале.Место кое ги носат мислам дека не е реално.Стар филм сигурно едно 30 години.
Според описов ми личи на Cube
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Повеќе луѓе се будат и не сеќаваат како се донесени на тоа место а и не се познаваат меѓусебе.Потоа во текот на филмот се борат со тие што ги киднапирале.Место кое ги носат мислам дека не е реално.Стар филм сигурно едно 30 години.
местото не е реално? филмот е во стил на лов на луѓе, носат луѓе и ги ловат како спорт?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.626
Поени од реакции
81.483
Повеќе луѓе се будат и не сеќаваат како се донесени на тоа место а и не се познаваат меѓусебе.Потоа во текот на филмот се борат со тие што ги киднапирале.Место кое ги носат мислам дека не е реално.Стар филм сигурно едно 30 години.
Surviving The Game (1994) ?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.712
местото не е реално? филмот е во стил на лов на луѓе, носат луѓе и ги ловат како спорт?
Па така нешто да ама мислам дека и вие имаат оружује.А за местово не знам како да ти објаснам не се сеќавам најдобро ама беше некако темно и на почетокот како да беа во пустина а после понатаму кога почна бркањето како во џунгла да беа.Можно е и да ми се измешале работиве.[DOUBLEPOST=1543063526][/DOUBLEPOST]
Surviving The Game (1994) ?
Не овој го гледав пред некој месец инаку добро филмче е.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Па така нешто да ама мислам дека и вие имаат оружује.А за местово не знам како да ти објаснам не се сеќавам најдобро ама беше некако темно и на почетокот како да беа во пустина а после понатаму кога почна бркањето како во џунгла да беа.Можно е и да ми се измешале работиве.[DOUBLEPOST=1543063526][/DOUBLEPOST]
Не овој го гледав пред некој месец инаку добро филмче е.
ова ме потсеќа на Predators (2010)
само не верувам да е тој
значи не е во стил на The hills have eyes и Wrong Turn туку во стил на Surviving the game или Hard Target само повеќе луѓе се ловени
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.712
ова ме потсеќа на Predators (2010)
само не верувам да е тој
значи не е во стил на The hills have eyes и Wrong Turn туку во стил на Surviving the game или Hard Target само повеќе луѓе се ловени
Леле брат тој е фала многу.Само не ми се верува дека е 2010.Тогаш најверојатно сум го гледал 2012 некаде.На локална телевизија го гледав тогаш па мислев дека е одамна ама не знам зошто ми останало во сеќавање дека филмот е 30 години.
 
Член од
14 октомври 2018
Мислења
347
Поени од реакции
429
Филмов мора да е постар затоа што одамана го имама гледано. Нешто како тинејџерски, ликовите се бруцоши на факултет за медицина. Еден од ликовите беше бубалица, но со слаб капацитет, па стресови и нервози затоа што не му оди учењето, пиеше некакви апчиња за памтење додека другиов иако многу интелегентен к. го боли за студирање. И една професорка помеѓу главниве ликови, се нервира затоа што овој не учи.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Филмов мора да е постар затоа што одамана го имама гледано. Нешто како тинејџерски, ликовите се бруцоши на факултет за медицина. Еден од ликовите беше бубалица, но со слаб капацитет, па стресови и нервози затоа што не му оди учењето, пиеше некакви апчиња за памтење додека другиов иако многу интелегентен к. го боли за студирање. И една професорка помеѓу главниве ликови, се нервира затоа што овој не учи.
Gross Anatomy (1989)
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Германски војник после Втора Светска војна, затворен во логор во Сибир, бега и го бара патот до дома?
 
Член од
17 април 2017
Мислења
5
Поени од реакции
0
Барам еден филм, незнам како се вика порано почесто го даваа на тв мислам дека на тв 1000 го даваа ама не сум сигурен тоа одприлика пред 10тина години беше, филмот е со деца имаше и мали и поголеми до кај 15 години, живеат во населба слична како населбите со ниски куќи и тревници, ама овде изгледа беше како на село оти куќите не беа многу збиени, децата правеа доста екперименти како што памтам, во една сцена на едни други им ставија лепак на командите на тенкот и овие се изпозалепија, исто така мислам дека имаше некој предмет во форма на топка што даваше сина или црвена светлина, неможев многу да опишам затоа што долго време не сум го гледал филмот
 
Последно уредено:
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Не е нешто нов филмов, 5-6 души се обидуваат да преживеат откако на земјата станува премногу жешко, имаше врска со астероид некој мислам. Не е познат филм, толку е лош што е добар.
 
Член од
10 септември 2014
Мислења
144
Поени од реакции
91
Дали се сеќава некој на еден мислам дека беше телевизиски филм, па некаде пред 20-25 години го даваа почесто по телевизиите. Се работи за разведен пар, кои изгубиле дете-ќерка при породување (така им кажале во болницата дека починало), мажот брко работи во полиција некој инспектор, жената сеуште после толку години не може да ја преболи загубата и има привидувања, слуша детски плач, гледа некои сцени, мисли дека полудува...всушност тоа и било причина за разводот..а у ствари таа визиите и привидувањата се телепатска врска со изгубеното дете..така да што гледа детето го гледа и мајката..така таа е сведок дека некои ... како викаше цацко: тие се апаши ќе ти ја скршат кичмата...значи некои апаши по извршено убиство телото го фрлаат во вода од некој мост во езеро (како оние мостови на плажите)..и тоа преку очите на детето го гледа и мајката...едвај го убедува поранешниот сопруг да направат истрага и така ги фаќаат апашите кои беа некои високи кругови од полицијата. Се разбира на крај среќно завршува со спојување на семејстовото и детето...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom