Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 март 2012
Мислења
8.288
Поени од реакции
4.664
Se znae sho e edno opshtestvo za site.
Ako ne e shipo, ne smee da bide pretsedatel.
Или ако не е македонец не е унитарна државава.
Ако не е македонец веќе ќе ја снема државава.

Не ми е јасно зошто толку против тоа, и јас нејќам човек на Дуи, ама не сфаќам зошто не албанец...[DOUBLEPOST=1550516326][/DOUBLEPOST]
..... No posto ima i Albanci megju zrtvi Imam malce nadez deka tie ke ja doteraat do kraj da ja doznaat vistinata okolu slucajov. ....
Како што ја дотераа за случајот Сопот и неколку други...
 
Последно уредено:

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.449
Поени од реакции
1.780
Или ако не е македонец не е унитарна државава.
Ако не е македонец веќе ќе ја снема државава.

Не ми е јасно зошто толку против тоа, и јас нејќам човек на Дуи, ама не сфаќам зошто не албанец...[DOUBLEPOST=1550516326][/DOUBLEPOST]
Како што ја дотераа за случајот Сопот и неколку други...
Не постои унитарна држава во светот со два службени јазика и два конститутивни народи,сто пати беше кажано на форумов.
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.784
Поени од реакции
6.970
Ама не разбирате вие! Да се спротивставите на Димче Апасиев треба да имате дозвола, дозвола да му се спротивставите и мора да се соочите со аристократијата на неговата душа <3
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.712
Поени од реакции
15.583
... Победа на Сдс-дуи ќе значи само помазен терен за остварување на нивната агенда.
Во иднина, и Вмро да победи на парламентарни, ќе мора да игра по нотите на Дуи ако сака да има функционална влада. Што значи дека Дуи е власт во сенка, а Аљи е папет мастер. Албанското политичко крило е далеку пообединето и политички подобро етаблирано од овие нашиве, мнозински полтрони и предавници....
Да преминат 20 пратеника од дпмне во СДСМ или обратно, значи македонско мнозинство да има, пак ќе морат да инсталираѕ албански министри и друга државна бирократија .... албански партии се само фиктивно во опозиција...
Значи диктатот на брдото е НЕ дека мора да има министри албанци, мора да има министри од албанските партии, конкретно ДУИ !!!, не се важат албанци од СДСМ или друга МКД партија....
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.230
Поени од реакции
45.351
Каква куртонска партија се СДС, чекаат Амин од Аљи за да изберат кандидат за претседател.
Ако има Господ и ако слуша молби, нека даде некако за Теута Арифи да се договорат.
Знам дека нобеловецот ги поли со говна и говна изминативе две години и можда се и греота, ама би платил за уште една кофа да им истури па да мора да смислуваат хвалоспеви и да наоѓаат позитивни страни во таа жена тие бедни полу-луѓе.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Ama vo opsto ne se soglasuvam so tebe tuka Albanskite partii bile obedineti i Dui bil vlast vo senka ne znam dali da se smeam ili da placam kade najgolemite investitori gi otvarale svoite fabriki, koj naselbi licat na avganistan vo skopje, kade se investiraa 1 miliarda evra za spomenici ?

Da praea nesto Albanskite parti dobro za albancite nemase Zaev da gi pobedi ubedlivo vo svoj teren, pa razmisli i Aracinovci go glasaa Zaev...

Da tie go stavea Skenderbeg u Carsija i napravija dvojazicnost neka pravat edna anketa kolku albancite gi boli k*r za ovie 2 raboti sto gi napravi dui paa ke go vidite rezultatot i ke se zacudite...
Нека по некоја случајност некој одлучи да го сруши Скендербег или да ја повлече двојазичноста па и ти ке чудиш од резултатот по 10 мртви на ден кога ке има.Ке видиш тогаш дали ги боли к.ур
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Што му значи на Заев "ено опшесво" што го спомнува на секое обраќање пред камери?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Џабе има памет типов, ќе си остане самобендисан кловн што се појавил на нашава политичка сцена и ги дочекал (воедно му поминаа) своите пет минути во кои го доби вниманието за кое е желен. Во некој свој свет си живеат овие фаци.
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.528
Поени од реакции
2.368
Ама не разбирате вие! Да се спротивставите на Димче Апасиев треба да имате дозвола, дозвола да му се спротивставите и мора да се соочите со аристократијата на неговата душа <3
Да, му се спротиставија зошто Левица да го подржи кандидатот на ВМРО, а тоа што тој (Савески) прв палеше канцеларии на прецедателот нема везе, тоа што беа рамо до рамо со Солза за време на Шарената и заедно бојкотираа предавања на правен нема везе. Сеа Солза оти е подржана од Вмро одма е стар вампир и недостоен кандидат. Колку провидно од крилото на СДС во Левица :confused:
 
Член од
5 август 2017
Мислења
697
Поени од реакции
855
Нека по некоја случајност некој одлучи да го сруши Скендербег или да ја повлече двојазичноста па и ти ке чудиш од резултатот по 10 мртви на ден кога ке има.Ке видиш тогаш дали ги боли к.ур
A neka nekoj gi vikne na protesti za ekonomski prasanja nikoj nema da se pojavi, za toa bas gi boli kurac, pa posle @1albanian7 se cudi zosto naselbite im bile ko vo Afghanistan, zs za tie raboti ne ni pokazale interest, AMA bitno orelot da leta.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.000
Поени од реакции
2.249
Излетал и возот сабајлево од Кичево за Скопје.Причина е дека имало поставено камења на шините...Добро бе после онаа несреќа и покрај каменувањето сега некој пак намерно става камења на шини,среќа што нема повредени
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
898
Поени од реакции
3.507
Излетал и возот сабајлево од Кичево за Скопје.Причина е дека имало поставено камења на шините...Добро бе после онаа несреќа и покрај каменувањето сега некој пак намерно става камења на шини,среќа што нема повредени
Хмм, кој би можело да биде, сигурно кинезите што работат на патот...
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Ama vo opsto ne se soglasuvam so tebe tuka Albanskite partii bile obedineti i Dui bil vlast vo senka ne znam dali da se smeam ili da placam kade najgolemite investitori gi otvarale svoite fabriki, koj naselbi licat na avganistan vo skopje, kade se investiraa 1 miliarda evra za spomenici ?

Da praea nesto Albanskite parti dobro za albancite nemase Zaev da gi pobedi ubedlivo vo svoj teren, pa razmisli i Aracinovci go glasaa Zaev...

Da tie go stavea Skenderbeg u Carsija i napravija dvojazicnost neka pravat edna anketa kolku albancite gi boli k*r za ovie 2 raboti sto gi napravi dui paa ke go vidite rezultatot i ke se zacudite...
Можеби. Или поради тоа што Заев им вети двојазичност и Тиранска платформа па затоа го гласаа? Има добри луѓе Албанци, поединечно можеш добро да поминеш подобро од со многу Македонци. Ама како група сте со друго лице, во група не гледате лево десно слепо си ја терате агендата. Затоа Заев доби многу Албански гласа оти моментално ви помага околу агендата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom