Кладилница (Генерална дискусија)

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.896
Поени од реакции
9.491
Натпреварот е блокиран Team Giannis : Team LeBron
Во спортлајф хаххахах.Дај бее нека се распаднат се да им ебам.
Местена е страв им е да ја даваат во понуда товарена е :LOL:
 
B

Beginner

Гостин
Добро бе ова не е можно ја уплатив сингл Џвезда-Партизан Х 14 коеф и на крајта на 74-74 на 0.1 секунда до крај партизан успеа да изнуди лична во тие 0.1 секунда па не е можно и тоа 50-50% можеше да не ја суди. Преку кур веке озбилно ке се откажам.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Добро бе ова не е можно ја уплатив сингл Џвезда-Партизан Х 14 коеф и на крајта на 74-74 на 0.1 секунда до крај партизан успеа да изнуди лична во тие 0.1 секунда па не е можно и тоа 50-50% можеше да не ја суди. Преку кур веке озбилно ке се откажам.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Kako be 50-50 :icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol: 50-50 faulov moze da bide samo spored tebe poso si ja cekal :P
 
B

Beginner

Гостин
Kako be 50-50 :icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol: 50-50 faulov moze da bide samo spored tebe poso si ja cekal :P
Па се по список да им ебам не ни беше толку тоа фаулт 5 пати ја гледаа снимката и оставиа фаулт може и стварно било ама како бе за 1 ебана секунда..

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Pumas 3plus gi cekam za 20k i treto livce mi e u 4 saaya kaj sto sve fakjam do 45min i zadnjata mi e 0 0 .... mamata kartelska da bog da im se isusat steblata marijuana
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.275
Поени од реакции
1.724
Macedonia First League
Pobeda-Belasica

Pick:

-Belasica at 4.33 b365 2/10
-Belasica 2/2 8.50 b365 1/10
-Belasica x2 2.10 6/10
-Belasica +0.75 9/10
-Belasica +1 10/10

I can't understand this odds at all because Belasica are really better than Pobeda for this second part of the season.They bought some foreigners plus one brazilian Маteus Oliveira Da Silva,Dusan Savic,Mario Maslac and mediocre players like Mircevski and Denkovski.They put Gjoko Hadzievski one of the best coaches in our history even though i don't like him because he has done bad things to Pelister my hometown team.In my opinion he can't allow him another fiasco like that and tommorow wil go to win.Belasica are town of our prime minister and have good connections to federation.IMO if they lose this game against Pobeda they will be very nervous and it will be bad for them to continue the fight for relegation.Pobeda on the other hand are in financial crisis.They have bad coach plus a lot of players left the team and only 2 came which are really bad and not for the starting XI.Players that left are:

-Kyrian Nwabueze,Top Scorer and their best player
-Hristijan Dragarski,Starting Centre Back
-Riste Markoski,Really good player for our league and was very useful last season and started all games for Pelister but no finances made him leave.
-Sasho Shoposki,Young Player

Plus they play their matches at Kicevo who is not their town
Easyyyy
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.991
Добро бе ова не е можно ја уплатив сингл Џвезда-Партизан Х 14 коеф и на крајта на 74-74 на 0.1 секунда до крај партизан успеа да изнуди лична во тие 0.1 секунда па не е можно и тоа 50-50% можеше да не ја суди. Преку кур веке озбилно ке се откажам.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Како бе 50-50% кога го влечеше за рака? И ја гледаа неколку пати снимката да видат дали е намерна
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Eeee Napoli da bog da vi se rusi toa stalata vasa eden gol ne mozevte da dadaete, mi skinaa 40 iljadarki grob im ebem

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.896
Поени од реакции
9.491
сега гледам каков тикет ми имат поебано Вавринка све да му поебам по дома
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.275
Поени од реакции
1.724
Не ми е јасна таа играта 0.75 ... Како се игра ова жити се... Ај 0.5 сите знаеме ама ова бе
Епа ако играш +0.75 т.е на аутсајдерот тогаш ако изгуби тој тим со 1 разлика губиш само пола од влогот,пола ти се враќа нормално.Додека ако игра на фаворитот -0.75 тогаш ако победи со 1 разлика само пола од профитот ти дава.Simple
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Баш истово влегов да го пишам на темава.. Значи треба да им се забрани секаков спорт на жениве
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: No9

Kajgana Shop

На врв Bottom