Криминалци и криминални групи во МК

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.862
БОМБА ВО СЕДИШТЕТО НА ДУИ ВО МАЛА РЕЧИЦА (04 мај 2015)

https://mkd-news.com/bomba-vo-sedishteto-na-dui-vo-mala-rechitsa/

Една од последните информации што ми прелетаа низ разговори со пријатели за вие теми е оваа.
Бомбата била фрлена од Бег Ризај и Мирсад Ндрецај поради неплаќање рекет. Бег и Мирсад не рекетирале само еден куп бизнисмени од МК и Косово, туку и јаки политичари од тука и таму. После волку време колку што помина и после сите информации кои се потврдија скоро е сигурно дека Диво Насеље меѓу другото било и најзгодна прилика ДУИ и владата на Косово, да се ослободат од нив.
 
B

Bafra

Гостин
Nemaat gajle pisuvaat iminja celi za raboti sto se vodat postapki i ja naveduvaat policijata. Kako spiunski forum da e ova, 2-3 useri izgleda imaat kompleks da se novinari policajci ili mafijasi pa tuka go lecat, bez nikakov
Pamet u glava... sramota.
Da se sretnat oci vo oci so tie cii iminja gi pisuvaat(a najveke lazat) ke se pomocaat od strav ama internet stravot go cuva.
:pos:
Да бе полицијата т.е. ДБК не знаат што и како.
Организиран криминал значи работење заедно со државните институции.
Ти ако сметаш дека полицијата е тука да се грижи за народот, време е да пораснеш и извадиш розевите наочари. Го прателе форумот за да дошле до ново инфо :icon_lol:
Плус луѓето од повисоките мафијашки кругови, НЕ се замараат со нас обичните смртници. Дури и на улица да треба да се разминете, ќе ти дадат предност.
 

Falanga.!!

puls.podzemlja
Член од
29 април 2014
Мислења
103
Поени од реакции
103
:pos:
Да бе полицијата т.е. ДБК не знаат што и како.
Организиран криминал значи работење заедно со државните институции.
Ти ако сметаш дека полицијата е тука да се грижи за народот, време е да пораснеш и извадиш розевите наочари. Го прателе форумот за да дошле до ново инфо :icon_lol:
Плус луѓето од повисоките мафијашки кругови, НЕ се замараат со нас обичните смртници. Дури и на улица да треба да се разминете, ќе ти дадат предност.
Многу гледаат долина на волците.
 
B

Bafra

Гостин
Многу гледаат долина на волците.
Па таа серија доколку ја согледаш пораката, процесите и правилата (а не лошата глума и смешни сцени), баш убаво е објаснето како функционира системот.
Се се знае, се е однапред договорено и со дозвола од службите.

Кај нас најсвеж пример е сведочењето на Нинџа, појасно здравје.
 
Член од
30 септември 2018
Мислења
37
Поени од реакции
84
Многу гледаат долина на волците.
Ti si toj sto gleda dolina na volcite spored tvojata slika i nadimak 'gangster' ako si stvarno kako sto se pretstavuvas togas zosto spomnuvas iminja na lugje koj duri nitu kazna za prekrsok nemaat.. ? Treba dobro da gi znaes nekoj pravila ama nema vrska jas ne te navrediv tuku drugarski ti kazuvam... ! ! !

:pos:
Да бе полицијата т.е. ДБК не знаат што и како.
Организиран криминал значи работење заедно со државните институции.
Ти ако сметаш дека полицијата е тука да се грижи за народот, време е да пораснеш и извадиш розевите наочари. Го прателе форумот за да дошле до ново инфо :icon_lol:
Плус луѓето од повисоките мафијашки кругови, НЕ се замараат со нас обичните смртници. Дури и на улица да треба да се разминете, ќе ти дадат предност.
Epa cim znaes deka policiata raboti zaedno so kriminalite bas zatoa ne treba da se spomnuvat iminja znaes li kolku e lesno da se pronajde tvojata lokacia od ovoj forum..?? i ne bidi tolku siguren poso golemite mafijaski krugovi imaat i mali rabotnici i ti se obicni smrtnici paa mozaat da prenesat informaci ne bidi tolku siguren poso nikoj nema da tolerira da zboris bez nikakov dokaz za nekoj covek sto duri nitu nema prijava za prekrsok vo ova zemja....

Jas ova vi go kazuvam drugarski da ne mi se luti nikoj samo moe mislenje e inace top e temata jas sekoj den ja citam postuvanje do Црноризец Храбар za otvaranje na ova tema..
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Тоте секој ден секоја вечер седи во Фонтана, друго и не прави во животот. Башка Фонтана еднаш беше гаѓана исто со зоља, 2001. година. Имам инфо дека за рекет се работи. Да сакале да го скинат, ќе го скинат.[DOUBLEPOST=1550339317][/DOUBLEPOST]
Да се знае, жена му на Екрем, Шкодране, е 10 години директорка на едно ЈП. Многу лоша фамилија се, "дивите" ги викаат. Има слика на нет од Шкодре на 16 години со рачен фрлач и видео на јутуб како се гостат у некоја шума.[DOUBLEPOST=1550339440][/DOUBLEPOST]
Јавна тајна е дека од Мавровка накај Чаир се живо и диво плаќа на Беќир.
А од другава страна, Карпош, Центар, Аеродром, Ѓорче, кој од криминалциве контролира?
 

Falanga.!!

puls.podzemlja
Член од
29 април 2014
Мислења
103
Поени од реакции
103
Ti si toj sto gleda dolina na volcite spored tvojata slika i nadimak 'gangster' ako si stvarno kako sto se pretstavuvas togas zosto spomnuvas iminja na lugje koj duri nitu kazna za prekrsok nemaat.. ? Treba dobro da gi znaes nekoj pravila ama nema vrska jas ne te navrediv tuku drugarski ti kazuvam... ! ! !



Epa cim znaes deka policiata raboti zaedno so kriminalite bas zatoa ne treba da se spomnuvat iminja znaes li kolku e lesno da se pronajde tvojata lokacia od ovoj forum..?? i ne bidi tolku siguren poso golemite mafijaski krugovi imaat i mali rabotnici i ti se obicni smrtnici paa mozaat da prenesat informaci ne bidi tolku siguren poso nikoj nema da tolerira da zboris bez nikakov dokaz za nekoj covek sto duri nitu nema prijava za prekrsok vo ova zemja....

Jas ova vi go kazuvam drugarski da ne mi se luti nikoj samo moe mislenje e inace top e temata jas sekoj den ja citam postuvanje do Црноризец Храбар za otvaranje na ova tema..
Што се мешаш бе шипо? Ја ни еден невин не сум спомнал до сега,а и да сум спомнал ти ли ќе ми забраниш?
 
Член од
30 септември 2018
Мислења
37
Поени од реакции
84
Што се мешаш бе шипо? Ја ни еден невин не сум спомнал до сега,а и да сум спомнал ти ли ќе ми забраниш?
E sega pravi gangster si cim me narece 'sipo' :zver:, jas samo go kazav moeto mislenje ne ti kazav nisto loso ama sto da pravime sto jas ne sum 'gangster' :pos::tapp: ,paa nema da ti vozvratam na navredata sto mi ja upati...
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.862
Неколку кримоси досега, откога се објавија слики од нивните фејсбук профили овде, ги заштитија тотално профилите или ги деактивираа, ете толку им е небитно тоа што се изнесува на темава... Не е воа фалба дека нешто им наштетуваме нив демек јак фактор сме па имаат проблем од темава, таман работа не е ни целта на темава тоа. Туку секој професионалец што сериозно работи нешто организирано, се пази од непотребни проблеми.
Идејата за правење на темава беше чисто да знаеме кој кртови ја ораат државава, ништо повеќе.
П.С. Дека Полиција ја следи темава е многу веројатно, уште поверојатно дека Агенција за Информатичко Разузнавање ја следи, ама нема што да ве плаши тоа фатално, разговарано е со уредниците на форумот оддамна и без нивна дозвола не можат да се откријат личните податоци (имејл) што се потребни за правење профил на форумов. Друга работа, пишувајте во второ лице кога пишувате за некого, така и со свои очи да сте виделе нешто што не требало, полесно ќе се извадите ако недај боже дојде до потенцијален проблем. За волја на вистината многу поопасно е да се пишува за политичари и полицајци/разузнавачи, затоа пишете го изворот, пр. "Вака напиша новинарот Петко Петковски пред 2 часа". Овие луѓе потенцијално полесно идат до разузнавачки информации, отколку кримоси. А дека се чита темав се чита наголемо, пишете на гугл некое име на криминалец или криминален настан и ќе видите, дека сме меѓу првите предложени информации.
Hasta Siempre "Криминалци и криминални групи во МК" - Кајгана Форум. :oleee:
 

Falanga.!!

puls.podzemlja
Член од
29 април 2014
Мислења
103
Поени од реакции
103
E sega pravi gangster si cim me narece 'sipo' :zver:, jas samo go kazav moeto mislenje ne ti kazav nisto loso ama sto da pravime sto jas ne sum 'gangster' :pos::tapp: ,paa nema da ti vozvratam na navredata sto mi ja upati...
Сестра ти сака гангстери затоа така се пишав.Ме обожава.
 
Член од
30 септември 2018
Мислења
37
Поени од реакции
84
Сестра ти сака гангстери затоа така се пишав.Ме обожава.
So ovie filmovi tebe nitu majka ti ne te obozava :pos:, a inace mnogu brzo se nerviras se glea kratok fitil si onaka ponasanjeto 'mafijaski' ti e :tapp:... Inace nemam sestra :/
 

Falanga.!!

puls.podzemlja
Член од
29 април 2014
Мислења
103
Поени од реакции
103
So ovie filmovi tebe nitu majka ti ne te obozava :pos:, a inace mnogu brzo se nerviras se glea kratok fitil si onaka ponasanjeto 'mafijaski' ti e :tapp:... Inace nemam sestra :/
Ако немаш сестра имаш мајка,ќе направи по некоја баклава.Јас сланина ќе донесам.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Што знаете за Здравко (Здраве) Михајловски, веќе бивш полицаец?
Татко му е Љупчо Михајловски, началник во полиција мислам.

Ама син му го избркаа затоа што се бавеше со некои црни работи и со криминалци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom