Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.578
Поени од реакции
34.762
Кајг,
не ми се верува да на автопат во ЕУ се можни и овие работи, да се вози без возачка, ем пијан ем со неограничена брзина и тоа во Германија, и за тој несовесен возач да плати сосема друг човек, познатиот српскиот „крал на народната музика“ пеачот Шабан Шаулиќ !



( роден во 6 септ.1951 во Шабац, првиот албум го извадил на негови 18 години, воен рок отслужил во ЈНА 1976 во Битола и одтогаш секогаш бил вљубен во Македонија)
...почивај во мир!
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Не знам како некои сакаат да живеат во куќа со голем двор, може е убав погледот додека седиш и пиеш кафе, ама ако друг средува, дава пари и го одржува. :D
25 години живеев во стан и не знам зошто се излажав за куќа со голем двор, парк, играчки за деца и базен. Неколку години средувам и никако не е средено и се нешто ново фали и се појавува некое непотребно ѓубре.

Никогаш веќе не се враќам да живеам во куќа. Како да сум и роб, душата ми излезе. Тој што ја купи нека му ја мисли ако нема доволно слободно време и е тип како мене кој повеќе за викенд сака да шета, отколку да е дома. :D

Празен стан си средуваш како што сакаш, клуч во рака чао и пријатно. :cool:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.578
Поени од реакции
34.762
Кајг,
види го Меси, ние се откажавме тој инат тера!

 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
D.... po dojava na informacii od eden prijatelski komsija,vikendov e sprecen napad na nasata zgrada od ekstremnata svallerska mazo grupa koj vleguvale vo stanovite koga zenite se sami doma.Zasedata e uspesno izvrsena i se zemeni predmeti kako dokazen materijal.Prevozni sretstva elektricni trotinet i dva velosipeda,skali od ortomi,nekolku cevli i edna kapa.Po nasata akcija na sluzbata za vnatresnata odbranbena na zgradata ekstremistite go napustile mestoto.Za podetalni informacii naskoro.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.578
Поени од реакции
34.762
Кајг,
денес беше ептен убав ден би рекла рано пролетен и све ќе беше по старо ако не приметив дека немет жив турист низ метрополата ... Ноуан, Зеро, Нула ... ниеден!
...а само пред некоја година можеше да се види групи од сите страни со фотоапарти... дури и сингапурќани! :(

 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.578
Поени од реакции
34.762
Кајг,
досега велат имавме „фикус„ се прашувам кое рас те ни е ќе од бе рат се га? :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Пишувам тука зш немав трпение да ја барам темата ситница што нервира - значи 90% од луѓево што пијат јогурт ми се немогучи, ќе земат лакома голтка три пати поголема од тоа пештерата што ја имаат, па ќе направат фаца кога ќе видат дека не можат да голтнат и после мљацкај и ццкај до бескрај така :mad:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom