Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
ај некој од кисела вода нека препорача дали е подобро атанасовски или гладијатор(од тип гужва справи итн) парите мање више
Ни една ни друга. Врие у двете овој период.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Таа тема е премногу широка за да ја објасниме тука, совети за циклуси уште помалку може да се даваат преку форум.
Кој сака да прочита и научи нешто за оваа тема, може да научи од оваа книга:
ANABOLICS 11th Edition William LLevellyn
Не ме разбра, никакви совети никакви предлози за анаболици.
Само чиста тема како тие што се спремаат за програми без можност за реплицирање.
И.
1. Дианабол(ќе ти паднит курето)
2. Дека(ќе ти се кренит притисокотч
И тн.
:D
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Не е оваа тема за теретани, има посебна за таа намена... Да не ја пустиме темава - Модератор да ги премести мислењата...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.563
Не ме разбра, никакви совети никакви предлози за анаболици.
Само чиста тема како тие што се спремаат за програми без можност за реплицирање.
И.
1. Дианабол(ќе ти паднит курето)
2. Дека(ќе ти се кренит притисокотч
И тн.
:D
Ако се отвори таква тема може да се напише по некој збор, сепак тоа оставам на модератор да си одлучи.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Зависи што ви е идејата. Ако некој се нафаќа нека ми образложи во приватна порака па ќе се договориме.
 
Член од
13 јануари 2016
Мислења
81
Поени од реакции
46
Дали чучњевите и deadlifts го стопираат растот ? И ако не, до колку е препорачливо за почеток да се крева. Имам 17 год и 178 цм висина
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.903
Поени од реакции
1.365
Дали чучњевите и deadlifts го стопираат растот ? И ако не, до колку е препорачливо за почеток да се крева. Имам 17 год и 178 цм висина
To se samo muabeti na nasite postari lujge deka ako vezbas ili vo slucajot pravis cucnjevi deka nema da rastis.
Vezbaj slobodno samo bez golemo opteretuvanje i gledaj da gi izveduvas pravilno. Tezinata ne e tolku bitna kolku so e bitna tehnikata i nacinot na izveduvanje.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.917
Брендон Кари победи на Арнолд Класик. Момакот знам дека беше се подобар и подобар со тек на време. Роли, мојот фаворит и моментално омилен бодибилдер, заврши на 5то, ама не ме изненадува зашто две недели пред овој натпревар имаше позирање од оние гостински што ги викаат и делуваше како да не се спрема за натпревар мада... пак направил многу за тие две недели :) Дали не се замарал, дали повреда била во прашање не знам, али не верувам толку да ја утнал, преискусен е. Очекувам за Олимпија во топ форма да биде, па зошто да не и да ја освои, ама ќе видиме тоа.
За Брендон Кари ќеиф ми е, секогаш нов момак кога ќе се појави и добие е интересно, вајда нијанси одлучувале меѓу него и Бонак, на крајот од денот, тој е поголемиот момак. Очекувам уште подобар да е во иднина, и да биде во игра за прво место на Олимпија во скоро време.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.563
Брендон Кари победи на Арнолд Класик. Момакот знам дека беше се подобар и подобар со тек на време. Роли, мојот фаворит и моментално омилен бодибилдер, заврши на 5то, ама не ме изненадува зашто две недели пред овој натпревар имаше позирање од оние гостински што ги викаат и делуваше како да не се спрема за натпревар мада... пак направил многу за тие две недели :) Дали не се замарал, дали повреда била во прашање не знам, али не верувам толку да ја утнал, преискусен е. Очекувам за Олимпија во топ форма да биде, па зошто да не и да ја освои, ама ќе видиме тоа.
За Брендон Кари ќеиф ми е, секогаш нов момак кога ќе се појави и добие е интересно, вајда нијанси одлучувале меѓу него и Бонак, на крајот од денот, тој е поголемиот момак. Очекувам уште подобар да е во иднина, и да биде во игра за прво место на Олимпија во скоро време.
Мислам дека и Cedric доби незаслужено 4то место.
Инаку ми се допадна доста Rafael Brandao, се надевам дека ќе го искористи потенцијалот и ќе направи уште мускули, чисто колку и белците да сме во игра, остана спорт на црнци и арапи.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.917
Мислам дека и Cedric доби незаслужено 4то место.
Инаку ми се допадна доста Rafael Brandao, се надевам дека ќе го искористи потенцијалот и ќе направи уште мускули, чисто колку и белците да сме во игра, остана спорт на црнци и арапи.
Многу добра фигура има, делува на класик форма. Нозете малце му се повеќе оформени и големи во однос на горниот дел од телото, ќе треба да изедначи малце :)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.563
Многу добра фигура има, делува на класик форма. Нозете малце му се повеќе оформени и големи во однос на горниот дел од телото, ќе треба да изедначи малце :)
Многу треба да работи за да биде во топ 5, листовите му се слаби (иако според генетиката не верувам никогаш ни да направи големи листови), му треба уште маса во нозете и грбот, само се надевам дека нема да ја изгуби симетријата.
Бонак доста има изгубено на симетрија, апла е низок mid section е доста широк за таа висина (истото го имаше сјебано и Кај Грин), треба да се потсреди во тој дел и ќе гази следниве години.
Се на се не ми се допадна формата скоро на никој, слаб Арнолд Класик, а и Олимпија последниве години нема некако конкуренција.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.917
Арнолд кога е брутален :D Какво тролање му удри

 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Демек Арнолд да се натпреваруваше денес немаше да има таков стероид стомак. :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom