Криминалци и криминални групи во МК

Член од
23 ноември 2017
Мислења
122
Поени од реакции
85
I jas mislam deka se trguva so organi gledam na stranata na mvr ima i mladi osobi i sredni so godini ima i mnogo so ne se.kazuvaat na primer pomalive gradovi pa i Skopje jas tvrdam nekoj da iscezne odma ke go najdat a ne neznaat nisto i molcat
 

Falanga.!!

puls.podzemlja
Член од
29 април 2014
Мислења
103
Поени од реакции
103

Овој лик ми е најинтересен,буквално живеел како да игра ГТА,пљачки,тепачки,пукање,рекет,дрога уште што нема..За жал нема никакви информации кој е и што е..Имам слушано за него онака дека бил јака фаца ама ништо детално не се знае за него..
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
376
Поени од реакции
202
Мислам дека ова е највеќе што сум видел некој да осудат. 41 година.
 
Член од
23 ноември 2017
Мислења
122
Поени од реакции
85
FB_IMG_1550286314092.jpg FB_IMG_1550286314092.jpg neli i za ovoj imavte spomnato slucajno vidov na fb kaj edna so ja imam za prijateli ne ja znam nejze licno se gleda ona e SDSM na fb
 

Falanga.!!

puls.podzemlja
Член од
29 април 2014
Мислења
103
Поени од реакции
103
Прегледај го приврзокот 204729 Прегледај го приврзокот 204729 neli i za ovoj imavte spomnato slucajno vidov na fb kaj edna so ja imam za prijateli ne ja znam nejze licno se gleda ona e SDSM na fb
Соработник на Скршениот,2 години порано е пуштен.[DOUBLEPOST=1550328434][/DOUBLEPOST]https://youtu.be/3VC2W0jYuSo

Еве кој го интересира за Коле нека слуша..Нова е емисијата.
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.084
Поени од реакции
15.920
Прегледај го приврзокот 204369
Најдесно газдата на Фонтана, шура на Фатлум Ајети Тоте, а трет од десно е Тоте. Сликата е направена во Фонтана, иначе моите контакти не се сигурни дали бил Тоте во Фонтана во 1:30 кога е пукано од ракетен фрлач, но се сигурни дека он е мета на нападот и дека сакале да го убијат без никакви предупредувања или оставање пораки. Тоте со другари и со покојниот Наим често седеле во Фонтана и после регуларното затворање на кафичот, поради врската со газдата изминативе месеци, па напаѓачиве намирисале згоден начин за ликвидација. Контактите ми се скоро па сигурни дека напаѓачот е Оки или негов човек, и поради начинот и поради брзото заташкување на случајот.
Тоте секој ден секоја вечер седи во Фонтана, друго и не прави во животот. Башка Фонтана еднаш беше гаѓана исто со зоља, 2001. година. Имам инфо дека за рекет се работи. Да сакале да го скинат, ќе го скинат.[DOUBLEPOST=1550339317][/DOUBLEPOST]
Дел од финалните информации кои ги добив за, Криминалната шема на Албанците во Македонија се дека Бекир Асани Беќо и Екрем Дардишта се врвот на криминалот кај нив, што во принцип и не е ништо ново.

Бекир Асани е оној со случајот на полицајката и пајакот, а прв пат неговото име се рашири во јавноста по претепувањето на Тодор Петров и градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу пред неколку години. И не се само тие туку и ред други насилства и престрелки. Официјално во јавноста е некоја шема на бизнисмен, а освен црните дела за ДУИ, партијата го штити до крај зошто Бекир крие многу тајни за нивната внатрешна структура. Една од работите која се знае е дека Шеваљ Муареми и Оки Б. се под него и на некој начин работат за него.

Прегледај го приврзокот 204431

Овде има најкомплетно објаснување за Бекир.
https://www.slobodenpecat.mk/analizi/koj-e-bekir-asani-chovekot-shto-zakon-ne-go-bie/

Екрем Дардишта е ликот кој е газда на ресторанот Шкупи пред кој се случи нападот на полицајката, Екрем е исто така голем лик во ДУИ, но помалку експониран. Се зборува дека е тотален психопат со две војни зад себе, и без разлика колку и луѓе да има околу себе и самиот пука во конфликт без проблем. Во случајот со полицајката и он бил во ресторанот и толпата од 40 полицајци ги растерал со пцовки и закана. Позната е и приказната дека директорот на ЕВН не земал плата неколку месеци поради тоа што во Шкупи влегла инспекција.

Прегледај го приврзокот 204432

Екрем е вториот од лево. Покрај другото фактор кој многу ги држел и двајцата е тоа дека освен што имаат испрано тешки милиони, што од легални што од крими бизниси, Бекири и Дардишта биле големи фамилии со по 100, 200 луѓе од иста крв.
Да се знае, жена му на Екрем, Шкодране, е 10 години директорка на едно ЈП. Многу лоша фамилија се, "дивите" ги викаат. Има слика на нет од Шкодре на 16 години со рачен фрлач и видео на јутуб како се гостат у некоја шума.[DOUBLEPOST=1550339440][/DOUBLEPOST]
@Црноризец Храбар Која е поврзаноста на Ледиком со ДУИ?
Или со Беќир Асани?

Јавна тајна е дека имаат нешто со ДУИ и ги штитат...
Јавна тајна е дека од Мавровка накај Чаир се живо и диво плаќа на Беќир.
 
Последно уредено:
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Тоте секој ден секоја вечер седи во Фонтана, друго и не прави во животот. Башка Фонтана еднаш беше гаѓана исто со зоља, 2001. година. Имам инфо дека за рекет се работи. Да сакале да го скинат, ќе го скинат.[DOUBLEPOST=1550339317][/DOUBLEPOST]
Да се знае, жена му на Екрем, Шкодране, е 10 години директорка на едно ЈП. Многу лоша фамилија се, "дивите" ги викаат. Има слика на нет од Шкодре на 16 години со рачен фрлач и видео на јутуб како се гостат у некоја шума.[DOUBLEPOST=1550339440][/DOUBLEPOST]
Јавна тајна е дека од Мавровка накај Чаир се живо и диво плаќа на Беќир.
Од многу квалитетен извор ми кажаа што дефинитивно се случува помеѓу Фатлум Тоте Ајети и Орхан Бајрами Оки, нема веќе пардон... Војната е отворена и разгорена, или едниот или другиот.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.084
Поени од реакции
15.920
Mozebi izleguvam malce od tema no zosto albanskite kriminalci gi vikate sipovi, ......

Kriminalcite vo Makedonija mozaat da bidat primer za sozivot i ako se smeam stvarno mislam taka jas sum od Gazi Baba naselba Cair i site ovie sto se zivi i sto gi spomnuvate gi znam i mozam da kazam slobodno deka Albancite i Makedonskite kriminalci sorabotuvaat mnogu dobro i se primer za sozivot haha kolku i ludo da zvuci ova toa e vistinata... :oftopik::pos:
Тоа е така, бидејќи се веројатно на маргините на опшеството. Најдобар пример за тоа е едно дете од кај Саат кулата, по татко Македонец а мајка Албанка од јужна Албанија, негде кај Лазарат. Детево оригинал ваш, 6 години мислев дека е чистокрвен Албанец, дури и македонски кога збореше оставаше впечаток дека е Албанец. Беше лидер кај другите Албанци и Македонци од неговата група, ама веќе не е меѓу живите, го најдоа мртов во хотел есенва. Долга е приказната, и мислам дека му наместија, зашто партал направи на само 24 години, веројатно на некој му сметаше.[DOUBLEPOST=1550340206][/DOUBLEPOST]
Од многу квалитетен извор ми кажаа што се случува помеѓу Фатлум Тоте Ајети и Орхан Бајрами Оки, нема веќе пардон... Војната е отворена и разгорена, или едниот или другиот.
Можеби, јас зборев со дечко кој му е потрчко за во Фонтана. Може нејќел да каже а знам дека знае, ма да не ме ни занима таа тематика баш.
 
Член од
30 септември 2018
Мислења
37
Поени од реакции
84
Тоа е така, бидејќи се веројатно на маргините на опшеството. Најдобар пример за тоа е едно дете од кај Саат кулата, по татко Македонец а мајка Албанка од јужна Албанија, негде кај Лазарат. Детево оригинал ваш, 6 години мислев дека е чистокрвен Албанец, дури и македонски кога збореше оставаше впечаток дека е Албанец. Беше лидер кај другите Албанци и Македонци од неговата група, ама веќе не е меѓу живите, го најдоа мртов во хотел есенва. Долга е приказната, и мислам дека му наместија, зашто партал направи на само 24 години, веројатно на некој му сметаше.[DOUBLEPOST=1550340206][/DOUBLEPOST]
Можеби, јас зборев со дечко кој му е потрчко за во Фонтана. Може нејќел да каже а знам дека знае, ма да не ме ни занима таа тематика баш.
Za Kiki zboris neli haha :) Moj licen drugar i ziva legenda Kiki bese stvarno mangup eden od najgolemite mangupi od novata generacija vo Skopje... Gi znam licno mnogu od ovie sto gi spomnuvate ama nema da pisuvam detali poso garant tuka policiata spie vo ova tema a ne e cudno duri i nekoj tuka e policaec sto komentira...
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
376
Поени од реакции
202
Za Kiki zboris neli haha :) Moj licen drugar i ziva legenda Kiki bese stvarno mangup eden od najgolemite mangupi od novata generacija vo Skopje... Gi znam licno mnogu od ovie sto gi spomnuvate ama nema da pisuvam detali poso garant tuka policiata spie vo ova tema a ne e cudno duri i nekoj tuka e policaec sto komentira...
Policaec mnogu potesko ama mafijasite demnat na eden od postacite baraa od nego da mu se izvinat
 
Член од
30 септември 2018
Мислења
37
Поени од реакции
84
Policaec mnogu potesko ama mafijasite demnat na eden od postacite baraa od nego da mu se izvinat
Epa zatoa treba malce da razmislat za kogo pisuvaat na primer za tie sto se mrtvi ili se vo zatvor i go lezaat deloto da ama ti ne mozes da kazuvas iminja koj nikogas duri nitu vo Sud ne bile svakjas ne se fateni od drzavata nikogas i da e vistina toa sto go pisuvate ako tie ve izvadat pred sud vie ke bidete sudeni za kleveta poso tie oficialno nikoj ne gi fatil kako pravat kriminal.. ! !
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
511
Поени од реакции
228
Epa zatoa treba malce da razmislat za kogo pisuvaat na primer za tie sto se mrtvi ili se vo zatvor i go lezaat deloto da ama ti ne mozes da kazuvas iminja koj nikogas duri nitu vo Sud ne bile svakjas ne se fateni od drzavata nikogas i da e vistina toa sto go pisuvate ako tie ve izvadat pred sud vie ke bidete sudeni za kleveta poso tie oficialno nikoj ne gi fatil kako pravat kriminal.. ! !
Nemaat gajle pisuvaat iminja celi za raboti sto se vodat postapki i ja naveduvaat policijata. Kako spiunski forum da e ova, 2-3 useri izgleda imaat kompleks da se novinari policajci ili mafijasi pa tuka go lecat, bez nikakov
Pamet u glava... sramota.
Da se sretnat oci vo oci so tie cii iminja gi pisuvaat(a najveke lazat) ke se pomocaat od strav ama internet stravot go cuva.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.084
Поени од реакции
15.920
Za Kiki zboris neli haha :) Moj licen drugar i ziva legenda Kiki bese stvarno mangup eden od najgolemite mangupi od novata generacija vo Skopje... Gi znam licno mnogu od ovie sto gi spomnuvate ama nema da pisuvam detali poso garant tuka policiata spie vo ova tema a ne e cudno duri i nekoj tuka e policaec sto komentira...
Да, тоа дете стварно беше мангуп и супер дечко и штета што повеќе не е меѓу нас. Претпоставував дека го знаеш.
 

Falanga.!!

puls.podzemlja
Член од
29 април 2014
Мислења
103
Поени од реакции
103
Nemaat gajle pisuvaat iminja celi za raboti sto se vodat postapki i ja naveduvaat policijata. Kako spiunski forum da e ova, 2-3 useri izgleda imaat kompleks da se novinari policajci ili mafijasi pa tuka go lecat, bez nikakov
Pamet u glava... sramota.
Da se sretnat oci vo oci so tie cii iminja gi pisuvaat(a najveke lazat) ke se pomocaat od strav ama internet stravot go cuva.
Ај не филозофирај,ако ти се дискутира дискутирај ако не напушти ја темава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom