НБА Сезона 2017-2018

Ако ги исклучиме 6те фаворити (GSW, LAL, SAS, BOS, 76ers, HOU) кои останати 10 ќе стигнат до плејоф?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
I jas toa sakav da go pisham sega. Dali ke gledame prv playoff bez Lebron od..pred 15 godini ?! o_O
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.249
Прашањето е сега дали Лејкерс воопшто ќе влезат во плејофот? Под .500 се, на 2.5 победи се од Сакраменто и Клиперс и губат must win утакмици од Атланта која цела сезона тенкува. Се повеќе ми мириса дека Лук Волтон ќе бара друга работа во скоро време.
Сакраменто не вервам да издржат темпото тежок распоред имат до крај.. Следни 3 им се гостувања во Денвер, ГС и ОКЦ.. Ете шанса Лејкерс да ги стигнат кој играт 2 пати со Пеликаните во меѓувреме
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Добар е потегов на Портланд, да се растерети Нуркиќ малку, и така очаен е Портланд од клупа оваа година.
Плус хуман потег, се спасува од чичо Ердоган,може во Портланд ќе најде некоја фуфица за брак.

 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.249
Za igrach so edna od podobrite post-igri dosta zalosno sho Kanter na kraj stana kako meme vo ligata so trolanjeto i ova so erdogan.. Ok vo defanziva otsekogash bil tuturutka no strashen igrac pod obrac e.. Aj mozebi ne e kasno i za nego.. Za igraci ko valanciunas nurkic i sl e klasa spored mene
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Тешко дека за Нуркиќ е класа пошо додека некој го хајпаше Кантер другиот излезе од позадина и го засени во секој можен сегмент, барем до сега. А ова лутањево на Кантер лево десно по тимови кажува дека не е баш најсериозен играч, зашо во време кога има дефицит од добри центри, нарочито претходните 2-3 сезони пред да дојдат овие новиве Ајтон мајтон, Таунс и коНпанија, Кантер не успеа да се наметне нигде, дури ни во еден мочан Њу Јорк. Од друга страна Нуркара напредна 200 %, во одбрана е коска, не може ни тенк да го помести, во напад не е можда Олајџувон ама доста солидно си ја врши работата, мислам дека има најдобри бројки во кариерата оваа сезона. Впрочем, затоа и ќе му биде измена сега во Портланд.

По мене преценет играч е Кантер, уште од млад го заташкаа со мега јаки договори што не ги заслужува и стана потежок за трејдање, па затоа и му се случи ова што му се случи. И јас се надевам дека ќе се оправи во Портланд, добар играч е нема збор тука, ама познавајќи го до сега што правеше и не сум баш убеден во тоа.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Маркиф Морис у ОКЦ (y)

Незнам Роберсон до кј е со повредата, али ако се врати за плеј оф, со него Џорџ и Морис, ОКЦ ќе биде дефанзивен кошмар
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Povredenko e Kief ali ako ostane zdrav ke bide odlicno pojacanje za OKC.

Mene Terence Ferguson mi e mnogu dobar, gazi sezonava vo dvata pravci.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.797
Поени од реакции
8.923
Шо бе, го поздравиле ГМов на Пеликанс, а? Пак нека го чека Тејтум на лето место да го собере пола Лејкерс.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Прашањето е сега дали Лејкерс воопшто ќе влезат во плејофот? Под .500 се, на 2.5 победи се од Сакраменто и Клиперс и губат must win утакмици од Атланта која цела сезона тенкува. Се повеќе ми мириса дека Лук Волтон ќе бара друга работа во скоро време.
Поарно да не влезат,како што му се накурчени ГСВ на Лејкерс и Леброн има брзопотезна метла да јадат и ќе ги изрезилат уште толку.
 
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663

Доста битна изјава за сите засегнати во целата АД драма. Со ова Бостон, секако ако се спремни да го трејдуваат Тејтум, се дефинитивни фронт ранер за добивање на АД на лето ако се знае дека Пеликанс го вреднуваат Тејтум како најдобар играч кој може да го добијат во замена.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Затоа другото беше очобол.Катастрофа саботна вечер , ти ебам настанот без тронка желба за докажување.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom