Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
денеска го проверив бројчето трипати а НЕДЕЛА е,,,,,во голем очај сум и депресија,опсесија и што уште не,,,,,евего мај јуни за два месеци а ке неможе да се избега никаде пак заглавени тука а живот без документи каков е,цело време гледање преку рамења додека не те фатат па влезеш во компјутер заведен со ЦРН печат,после гледаја и крстисе на светот пред слики,,..
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Ме интересира (чисто од љубопитност, не дека ќе ми треба) дали свидетелствата на татко ми (напишани на бугарски) можат да послужат за бугарско државјанство?
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
neznam dali si izlezel vonka od mk ili eden pat si flezel vo ch i si bil so nekoe kombe polno so kromid i mk ili bg tablicki pa ne ti jasno, a jas so kakov pasos sum si minam super 11god vo ch mnogu si nazad izvini taka ama toa e[DOUBLEPOST=1549760711][/DOUBLEPOST]
Drugar so treskas gluposti od mk do Slovenia se granizite strogi so kakvi i tabli da bides morat pecat da ti stavat ,italia svajcarija nikoj pat nema da bides stopiran so tukasni tabli,i pecat nikoj pat ne ti stavat, moze da se desi samo so nasi tabli da te kontrolirat so noses i se da ti izvadat i toa retko,i kakvo garantno pismo abe vi è ste nenormani i slusate na vasite vesti so vi kazuvat bog da cuva,temata ne e za toa ama kako ve slusam sto tropate a ste daleku od toa pa kuti pozdrav ciao
Не туку сери, остај ти Словенија, поготово Хрватска тоа се неизживејани нации корумпирани.
Повеќе од 20 пати имам одено и 20 коли донесено. Ти си слушнал и лидаш по форуми. Бг граѓани ставаат со цигани во ист кош ама мене не ми е битно.
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Видете овака дечки.Јас имам бг гражданство и со фирмата работам во бугарија,имам и стан купено значи сум комплетен бг.Е сега за децава кои имаат 4 години поднесов за бг гражданство и ми кажаа за 3 месеци че бил готов указот.Арно ама вече 4 месеци освен образувана преписка нема ништо.Значи нешто не ја бива работава нажалост плус ДАБЧ повече не постои незнам како присход че вадат наредните апликанти.Полошо никогаш не било и неможе да биде.Даај боже да не е така.
 
Член од
9 јануари 2019
Мислења
42
Поени од реакции
41
Me interesira cekam za porpis za ukaz,intervjuto go pravev vo Skopje vo ambasada,ako go potpise dali ke mi pisuva deka e isprateno vo Skopje,ili da zakazes preku sajtot,koga go pravev proishodot vo Sofija sluzbenickata me prasa koj grad da go zapise pisa Sofija
 
Член од
6 март 2018
Мислења
150
Поени од реакции
141
Видете овака дечки.Јас имам бг гражданство и со фирмата работам во бугарија,имам и стан купено значи сум комплетен бг.Е сега за децава кои имаат 4 години поднесов за бг гражданство и ми кажаа за 3 месеци че бил готов указот.Арно ама вече 4 месеци освен образувана преписка нема ништо.Значи нешто не ја бива работава нажалост плус ДАБЧ повече не постои незнам како присход че вадат наредните апликанти.Полошо никогаш не било и неможе да биде.Даај боже да не е така.
I kaj mene isto maloletno dete 9 god po majka obrazovana prepiska ne mrda
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom