Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Жива среќа е што Мадуро веројатно и не знае каде е Севердонија.
Мисли си ти така. Откако Димитров ова го објави, Мадуро интензивно е согласен за разговор со опозицијата, па и за избори. Димитров има секси движења и ставови кои никого не оставаат рамнодушен (мислам на одредена група на луѓе). Плус, мажевен глас, кој исто така не ги остава рамнодушен.[DOUBLEPOST=1549366980][/DOUBLEPOST]
сега ме интересира нешто
откако си "НИ" го смени(ЈА)вме името како можеме да скандираме на ракомет, фудбал, кошарка,одбојка..... МАКЕДОНИЈА, МАКЕДОНИЈА или треба:mad: да скандираме северна Македонија,северна Македонија:(:mad:
Преспанска... ;)[DOUBLEPOST=1549367143][/DOUBLEPOST]
..П.С. Во Македонија луѓето не одат да гласаат ЗА партиите, туку одат на гласање со цел некого да КАЗНАТ..
Има голема партиска „машинерија“ која секогаш гласа за партијата, во секоја ситуација.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.817
сега ме интересира нешто
откако си "НИ" го смени(ЈА)вме името како можеме да скандираме на ракомет, фудбал, кошарка,одбојка..... МАКЕДОНИЈА, МАКЕДОНИЈА или треба:mad: да скандираме северна Македонија,северна Македонија:(:mad:
да[DOUBLEPOST=1549367935][/DOUBLEPOST]
Значи за обичниот и апатичен северџан преостанува да се моли дека ќе подпадни под бугарскиот дел.Несреќниците шо ќе потпаднат под албанскот дел на свој грб ќе ги почуствуваат прогресивноста и соживотот шо го заговараа шарените!?:cautious::eek:
Нема да не поделат. Мислам дека Русија или Кина ќе интервенира со сателити и С400.[DOUBLEPOST=1549368118][/DOUBLEPOST]
Има голема партиска „машинерија“ која секогаш гласа за партијата, во секоја ситуација.
Неее бе. Глеј само форумов колку има луѓе неутрални и бесни на двете партии. Очекувам ВМРО и СДСМ да освојат вкупно заедно 20% само. Поголемиот дел нема да гласаат, односно може и да пропаднат изборите, а тие кои ќе гласаат, ќе гласаат за трета опција. Левица или др. Ќе видиш.
Еве глеј според нашиов примерок - кој би гласал од форумов за ВМРО или СДСМ? Никој.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Значи за обичниот и апатичен северџан преостанува да се моли дека ќе подпадни под бугарскиот дел.Несреќниците шо ќе потпаднат под албанскот дел на свој грб ќе ги почуствуваат прогресивноста и соживотот шо го заговараа шарените!?:cautious::eek:
Вторите ќе бараат службен јазик...
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
Dali imate nekoe info do koga ke treba da se raspirat izborite?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Еве глеј според нашиов примерок - кој би гласал од форумов за ВМРО или СДСМ? Никој.
Па, да не беше Амди Бајрам.. ЈАС. Ама, кога е Амди тука... другите се аутсајдери.
Ептен би сакал Амди Бајрам да стане претседател. Сериозно.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.817
Па, да не беше Амди Бајрам.. ЈАС. Ама, кога е Амди тука... другите се аутсајдери.
Ептен би сакал Амди Бајрам да стане претседател. Сериозно.
Ја зборев за следните парламентарни.
А за претседателските, многу добро тролање би било поголем број да гласаат за Амди Бајрам. Но, нашиот народ нема капацитет ни за тоа, а камоли за друго.[DOUBLEPOST=1549369738][/DOUBLEPOST]Дај им двојазичност и одма Саурон си го викнаа.
И после не биле орки...
 
Член од
2 октомври 2017
Мислења
45
Поени од реакции
36
сега ме интересира нешто
откако си "НИ" го смени(ЈА)вме името како можеме да скандираме на ракомет, фудбал, кошарка,одбојка..... МАКЕДОНИЈА, МАКЕДОНИЈА или треба:mad: да скандираме северна Македонија,северна Македонија:(:mad:
Според последните настани тешко дека ќе биде воопшто спомнато името *Македонија при скандирање на спортски настани. Може да остане само *Северна!
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Ќе скандираме МАКЕДОНИЈА за инает не за друго


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.541
Поени од реакции
34.841

Едно стадо вработени советници, уште едно стадо вработени ПР служба, платени од џебот на сите граѓани и во два дена излегуваш со 2 сосема спротивни изјави. Па мајко му седни склепај едно две три просто проширени реченици и барем фурај ја истата песна.
Во една нормална и демократска држава, каде што владее правото и законите, каде што сите граѓани се еднакви, за вакво или слично нешто во најмала рака се поднесува неоотповиклива оставка. Секако тоа не важи за Северџанијава.
Се слушаат ли самите што зборуваат, зарем има човек што сеуште им верува на овие и сите досегашни газолижачи наречени политичари.

Зоља во кафуле. А бе зоља во собрание треба, па сите до еден да ги нема. Секако џабе земаат плата, секако си ги гледаат само своите сопствени интереси.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.277
Поени од реакции
45.681
Ќе скандираме МАКЕДОНИЈА за инает не за друго


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
Не знам како им е уредено тоа во договорот, ама нема инает со тие работи. Грција одма ќе го притисне дугмето за иредентизам , ќе направи дипломатски скандал и наредна утакица, колку и да звучи бизарно и инфомаксовски, ќе летаат пријави и пендраци за скандирање Македонија.

За 4-5 утакмици таа навика од публиката ќе се избие, како што се изби абре Македонче.

За шќиприја етнике и уби каура ќе нема вакви мерки, ама нема што да се замараме со тоа кога ќе дојдат двата советника на Меркел и ќе не однесат во подобро утре.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
А бе си пишува МАКЕДОНИЈА е па ќе скандираме и многу ми е гајле за некаков ирендедизам кое и тие гејците самите си признаа дека води ирендедистичка политика или пак поради штетниот договорот кое јасно на референдумот граѓаните бојкотираат што значи ПРОТИВ според венецијанска комисија и крај на коментарот алоо


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
21 јуни 2010
Мислења
165
Поени од реакции
39
Еве тоа е прогресивна, модерна, европска политика. Камо среќа да се беше случила порано таа коинциденциjа во исто време премиери на обете земjи да бидат особи на слична фреквенциjа. Свака част! :zver:



mamata.jpg
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom