Македонски филмови

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Во Штип картата беше 200 денара.[DOUBLEPOST=1548217746][/DOUBLEPOST]
Ќе пишам на темава веднаш штом разберам.Инаку се знае зошто е репресијата врз него само поради тоа што направил нешто реално што навистина се случило па на некој не му одговараше тоа.Ама со самото тоа пак на филмот му направија реклама и стана уште попоуларен.
Каде е киното во Штип и како се вика?
 
X

xxxholic

Гостин
Дечки, каде може да ги гледам на Јутјуб/друга страна онлајн стриминг/торент македонскиве филмови? Знам имаше една страница ама заборавив како беше адресата. Се надевам уште постои. Влегував на неа пред година дена.
Конкретно ми требаат Црно еме и Мис Стоун. Црно семе пред година дена го имаше и на Jew-tube ама го тргнале.
Или каде воопшто можам да се исценкам да ми ги дадат снимките или да ги купам? Барам главно постари реномирани филмови.
Се надевам нема сега да почнете да ми глумите борци против пиратерија.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Дечки, каде може да ги гледам на Јутјуб/друга страна онлајн стриминг/торент македонскиве филмови? Знам имаше една страница ама заборавив како беше адресата. Се надевам уште постои. Влегував на неа пред година дена.
Конкретно ми требаат Црно еме и Мис Стоун. Црно семе пред година дена го имаше и на Jew-tube ама го тргнале.
Или каде воопшто можам да се исценкам да ми ги дадат снимките или да ги купам? Барам главно постари реномирани филмови.
Се надевам нема сега да почнете да ми глумите борци против пиратерија.
TrackerMK
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Нема сидери за Мис Стоун. Скоро сите филмови се без сидери...
Ги има по српските/хрватските/босанските тракери, но можно е и таму да се без сидери. Побарај на trackermk некој да сида, сигурно ќе се најде некој, јас така ги симнав сите македонски, си направив колекција.

Инаку, ако имаш MaxTV дома, има на видеотека околу 30-тина наши филмови, така ќе ги гледаш и со подобар квалитет. Ги имаш и Мис Стон и Црно семе таму.

Кинотека на Македонија ги продаваат на DVD некои од филмовите, но тоа се многу малку: ги имаат сите филмови на Столе Попов и Љубиша Георгиевски, мислам, а во Југотон ги имаш сите на Милчо Манчевски. Тие и уште по некој од поновите се единствени македонски филмови кои можат да се купат на DVD. Другото е се да си играш приватен детектив за да ги најдеш. Јас едвај ги собрав сите (ми фалат 4 кои не можат да се најдат никаде).
 
X

xxxholic

Гостин
Ги има по српските/хрватските/босанските тракери, но можно е и таму да се без сидери. Побарај на trackermk некој да сида, сигурно ќе се најде некој, јас така ги симнав сите македонски, си направив колекција.

Инаку, ако имаш MaxTV дома, има на видеотека околу 30-тина наши филмови, така ќе ги гледаш и со подобар квалитет. Ги имаш и Мис Стон и Црно семе таму.

Кинотека на Македонија ги продаваат на DVD некои од филмовите, но тоа се многу малку: ги имаат сите филмови на Столе Попов и Љубиша Георгиевски, мислам, а во Југотон ги имаш сите на Милчо Манчевски. Тие и уште по некој од поновите се единствени македонски филмови кои можат да се купат на DVD. Другото е се да си играш приватен детектив за да ги најдеш. Јас едвај ги собрав сите (ми фалат 4 кои не можат да се најдат никаде).
Па дај да се договориме да ми ги дадеш. Ако сакаш и ќе ти ги купам 50 денари од парче, ем ќе ќариш нешто. Мислам, не е фрка за парите и за пиратеријата, стварно нема каде ни да се купат ни во оригинал ни пиратска верзија, ниту во кино-саливе има П од проектирање.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Па дај да се договориме да ми ги дадеш. Ако сакаш и ќе ти ги купам 50 денари од парче, ем ќе ќариш нешто. Мислам, не е фрка за парите и за пиратеријата, стварно нема каде ни да се купат ни во оригинал ни пиратска верзија, ниту во кино-саливе има П од проектирање.
Ма какво купување, не доаѓа предвид. Плус, јас ги немам на DVD, туку само зачувани на некој екстерен хард диск. Е сега, како да направиме за да ти ги дадам, не знам, кажувај.[DOUBLEPOST=1548431364][/DOUBLEPOST]Конечно, кон Сведок на Митко Панов:

https://www.facebook.com/notes/igor-angjelkov/филмско-интермецо/2040661692658359/?qid=6650459046896390672&mf_story_key=-4284444544180817114
 
Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
Од 28.01 до 03 02 ревија на македонски филмови во Киното во Битола . Исцелител, Бикини мун, Панкот не е мртов, Година на мајмунот, Три дена во септември, ослободување на скопје итн.

!!! Премиера на Ругање со Христос ќе има во февруари во кино Битола. Се чека враќањето на Јани Бојаџи од Австралија!!!
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Црно Семе го имаше уште одамна мислам со Теа списанието или со Дневник весникот и јас го земав, ама сега каде ми е не знам треба да го барам.

На ТракерМК во чатот ставив линкови од Црно Семе и од Мис Стон онлајн за гледање.

Србија ги продаваат нивните филмови на ДВД по трафики за багатела цена легално но кај нас ретко е да најдеш филм така или воопшто било каде да се продава.
Среќа едно време поодамна МПМ (Медиа Принт Македонија) што ги издаваа Теа, Дневник, Утрински весник нудеа цд-а со весник или списанието Теа ама МПМ пред некоја година пропадна.
 
Последно уредено:
Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
https://www.sistersandbrothermitevski.com/films/god-exists-her-name-is-petrunija/

Овде имате синопсис, фотографии, обраќање на режисерот, прес кит и сите информација за Господ постои,името и е Петрунија. Тука е и плакатот кој многу ми се допадна. На фб е креирана страница на која интензивно се промовира филмот, се претставуваат ликовите.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
https://www.sistersandbrothermitevski.com/films/god-exists-her-name-is-petrunija/

Овде имате синопсис, фотографии, обраќање на режисерот, прес кит и сите информација за Господ постои,името и е Петрунија. Тука е и плакатот кој многу ми се допадна. На фб е креирана страница на која интензивно се промовира филмот, се претставуваат ликовите.
Teoна безвезе и се филмовите до сега што ги имала и јас што сум гледал, единствено оној ми се допадна Кога денот немаше име.
 
Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197

Трејлер за Господ, постои името и е Петрунија

Од виденето на трејлерот имам лош прв впечаток за актерите. Посебно Илија Волчевски со актерите и статистите кои се фрлаат по крстот. Ќе почекаме до март или кога и да е премиерата ама не сум воодушевен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom