MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.784
Поени од реакции
7.518
Мене ме нервира тоа што пикаат безвезе канали како Наша тв балкан, Zrava televizija кој не верувам дека у државава некој ги гледа тие канали да речеме час и половина да се задржи и да гледа. Ако има таков што ги гледа тие канали нека пише слободно ама јас не верувам дека има таков.

Друго нервира тоа што SD каналите имаат толку лош квалитет на слика па на брзи кадри се приметуваат писели, сликата се размачкува. Исто така некој канали имаат повисока јачина на звук а некој пониска и мораш за некој канали да попушташ од самиот телевизор јачината на звук.
 
Последно уредено:
Член од
7 јануари 2015
Мислења
890
Поени од реакции
576
Здрава ја чуваат,е! ја укинаа....немала гледаност......здрава имала поголема гледаност

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
190
Поени од реакции
106
ZdravaTv, ZenskaTv, food network, nasha balkanTv
Kanali koi mora da gi smenat go kvarat prosekot vo telekom

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.784
Поени од реакции
7.518
ZdravaTv, ZenskaTv, food network, nasha balkanTv
Kanali koi mora da gi smenat go kvarat prosekot vo telekom

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Food network и Ženska tv aјде може да пројдат не се лоши.

Food network ставен е без превод и тоа доста безвезе кој не разбира многу англиски ќе секогаш ќе го прескокнуваат.

Нешто што треба да се замени под итно е Travel Channel. Kаналот си нема одамна врска со Travel. Убава замена имаат направено Vip за тој канал.
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
190
Поени од реакции
106
Food network и Ženska tv aјде може да пројдат не се лоши.

Food network ставен е без превод и тоа доста безвезе кој не разбира многу англиски ќе секогаш ќе го прескокнуваат.

Нешто што треба да се замени под итно е Travel Channel. Kаналот си нема одамна врска со Travel. Убава замена имаат направено Vip за тој канал.
ima veke kanali za hrana a food netork go ima i vo HD i SD taka da ne e potreben
a za travel moze da go zamenat so TravelXP
moe mislenje
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.784
Поени од реакции
7.518
ima veke kanali za hrana a food netork go ima i vo HD i SD taka da ne e potreben
a za travel moze da go zamenat so TravelXP
moe mislenje
Нека има повеќе канали од еден жарн затоа што не секогаш ќе налета некој на интересно на едниот па ќе заврти на другиот канал со исти жарн.

За Travel channel за да се промени сепак требало да им истече договорот, како што ми пишаа Телеком тој канал иако дел од Discovery сепак за него направиле покасно договор кој сеуште им трае. Туку и јас сум за Travel XP да го имаме.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.737
Поени од реакции
1.163
А зошто не ги стават Discovery и Eurosport во посебен пакет со доплата? Убеден сум дека ќе има голема заинтересираност.

Гледам претплатата за Eurosport Player е 25€ годишно.

Толку ли се богати Телекабел па само они да ги нудат во цела држава?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.907
Поени од реакции
14.598
А зошто не ги стават Discovery и Eurosport во посебен пакет со доплата? Убеден сум дека ќе има голема заинтересираност.

Гледам претплатата за Eurosport Player е 25€ годишно.

Толку ли се богати Телекабел па само они да ги нудат во цела држава?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
1.1 долар или евро...не се сеќавам добро, но сумата е таа која ја барала фирмата застапник за оваа група на канали.

тоа е цената по претплатник која требало Телеком или да ја плати сам, или да побара повишување на пакетот

ова е од прва рака инфо...
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
1.1 долар или евро...не се сеќавам добро, но сумата е таа која ја барала фирмата застапник за оваа група на канали.

тоа е цената по претплатник која требало Телеком или да ја плати сам, или да побара повишување на пакетот

ова е од прва рака инфо...
Дополнително, ова не е само овде, туку секаде во светот.
Истиот феномен со исклучување на каналите од Дискавери групација беше насекаде во Европа, со надеж дека ќе побараат помалце, но некои сфатија и си ги вратија, но некои останаа.
Овие барања беа пред се' како резултат на олимписките игри на Еуроспорт што се пренесуваат и ќе бидат пренесувани наредните години.

Поради покачувањето не само од страна на Дискваери групацијата, туку и на Јунајтед Груп (Спорт клуб, Н1, Гранд и сличните канали), Телекабел и некои локални оператори ги зголемија минимално цените на претплатите за телевизија, мислам околу 150 денари или нешто такво ако не грешам.
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Дали некој знаете дали телеком претплатата може да се паузира да не стигаат сметки (за во стан што не живеам) прашувам,пример ако е празен станот тие месеци да не стигаат сметки?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.784
Поени од реакции
7.518
Дали некој знаете дали телеком претплатата може да се паузира да не стигаат сметки (за во стан што не живеам) прашувам,пример ако е празен станот тие месеци да не стигаат сметки?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Мислам дека нема пауза на претплатата туку да си откажеш / раскинеш договор и ако пак таму некогаш решиш да живееш на истата адреса и место ќе си направиш нов договор.
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Ама во тој случај ќе треба да платам пенали за предвремено раскинување на договорот.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
52
Поени од реакции
12
Дали некој знаете дали телеком претплатата може да се паузира да не стигаат сметки (за во стан што не живеам) прашувам,пример ако е празен станот тие месеци да не стигаат сметки?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Мислам има опција да се паузира договорот на месец или на три но најдобро прашај во телеком.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.390
Поени од реакции
2.710
Навистина не ми е јасно што е со сликава на СК 1-3 каналите во СД резолуција. Тиња голема. Незнам од каде ги земаат ама на сите други оператори е далеку подобра. СК 4-6 им се сосема во ред.
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Овие tring action i tring fantasy кога имаат кога не опис кој филм е или кој следи на програмата,еве сега моментално си пишува кој филм е,а инаку никаква информација нема, незнам зошто не даваат стално. А баш добри филмови даваат ама џабе кога нема да го фатиш од почеток.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom