Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Perperoglu 10.5+
Scrubb 10.5+

Hardy 12.5+
Lessort 9.5+
Цела последна четвртина без кош, заглави на 11 иако сигурен бев дека ќе убаци...
За денес
Килпатрик 12.5+
Реал-Ефес полувреме +83.5
Џерелс 6.5+
Калинич 7.5+
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Цела последна четвртина без кош, заглави на 11 иако сигурен бев дека ќе убаци...
За денес
Килпатрик 12.5+
Реал-Ефес полувреме +83.5
Џерелс 6.5+
Калинич 7.5+
Prva chetvrtina Hardy shut nemashe zemeno, a ja izigra cela 10 minuti..
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Prva chetvrtina Hardy shut nemashe zemeno, a ja izigra cela 10 minuti..
На полувреме 3, во трета даде 8 поена и толку беше, утна неколку шутеви на почеток од 4та и излезе од ритам..Вкупно 33 минути изигра, класика како и секогаш со огромна минутажа ама го седна на 6 мин до крај, па го врати на 2:30 до крај. Каков дебил од тренер, имаше егал утакмица, кога веќе мислеше да го одмори требаше тоа да е порано, а не во најважниот период и да го внесе веќе оладен, не ни фати топка до крајот, сите фаули беа на Тејлор, башка што колку лошо изигра Лимож на крајот, меѓу најочајните изданија на тренери што ги имам видено во последно време, прав аматер е кељавото.
 
Член од
5 октомври 2010
Мислења
974
Поени од реакции
305
Арсенал-Манчестер Јунајтед 1х 1.45@sportlife
Данска-Франција ракомет х2 1.73@sportlife ( ме интересира какво мислење имате за овој натпревар, јас искрено мислам дека Франција во регуларен дел нема да загуби и се поодморени бидејќи беа правеа ротации цело време на првенствово додека Данска игра со полна пареа цело првенство и претходно имаше 2 тешки натпревари против Норвешка и Шведска.
Моменталниот тим на Франција има подобар рејтинг на постигнување погодоци од тимот на Данска: 33.4183418466(Франција) наспротив 33.3761596948(Данска), истотака да се играше натпреваров на тло на Данска поинаква ќе беше ситуацијава.
Дајте мислење за натпреварот Данска-Франција ќе ве молам ?
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Арсенал-Манчестер Јунајтед 1х 1.45@sportlife
Данска-Франција ракомет х2 1.73@sportlife ( ме интересира какво мислење имате за овој натпревар, јас искрено мислам дека Франција во регуларен дел нема да загуби и се поодморени бидејќи беа правеа ротации цело време на првенствово додека Данска игра со полна пареа цело првенство и претходно имаше 2 тешки натпревари против Норвешка и Шведска.
Моменталниот тим на Франција има подобар рејтинг на постигнување погодоци од тимот на Данска: 33.4183418466(Франција) наспротив 33.3761596948(Данска), истотака да се играше натпреваров на тло на Данска поинаква ќе беше ситуацијава.
Дајте мислење за натпреварот Данска-Франција ќе ве молам ?
Se i seshto mozhe da bide na Danska-Francija. Bez greshka go igraat prvenstvovo Danska, vo top forma se, ko shto kazha sam vo polna parea gi igraat natprevarite do sea. Francija dosta rotiraa, ama site znaeme koi i shto se. Vakvi statistiki ko ovaa shto si ja navel, za rejting na postignati golovi, apsolutno nishto ne znachat vo ovaa faza. Da mu se pogodi denot na Landin (a do sega igra strashno) nikakvo znachenje ke ti nemaat tie brojki shto si gi napishal. Podobro nishto ne ja igraj, nego li da se zamarash za 1.70 koeficient za x2. Duri i za Arsenal ti e prilichno losh tipot.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.179
Поени од реакции
3.153
Во евротип имаше да се игра МВП сега проверувам нема :/
Мислам дека Хансен лагано ќе си биде ..

Гледам и за брадана е 1.8 МВП
 
B

Beginner

Гостин
Ова што ми се случува во последно време не е можно почна со ракометот и не завршува немам добитен тикет оваа година. И тоа денес паднав на Херневен-Аз алкмар ГГ заврши 0-2 а се мислев помегу 2 и ГГ и нормално како ретард одам на "посигурен тип ГГ" не 2 иако коеф за 2ка беше поголем.


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom