Најекономично греење (затоплување)

Член од
27 мај 2018
Мислења
750
Поени од реакции
1.299
Gree Амбер Модулација!!!
да се прекрстат и Јапанциве и Ејровент заедно :)
Грее со само 168W, ово ниџе нема :)
22зададена АутоФан внатре 23Ц надвор нешто над нулата .
Има уште некоја на лагер, побрзајте :)
Прегледај го приврзокот 203489
Koga ke zaprimetis taka deka modulira so 168 w ke mozes da izmeris tepm na izduv i na usis? Za drugarce prasuvam
 
Член од
19 декември 2014
Мислења
566
Поени од реакции
735
Eve cel den Suzumi 16 raboti na 350w jes da e 6 stepeni ;) postaveni 20 odrzuva 23 stepeni.Stavena na auto fan i duva ko vo 1 brzina po mn.malku mlak vozduh.Fala bogu padna prosecna potrosuvacka od 1100w na 970w ako prodolzi vaka do petok prosekov ke padne na 920w so toa i smetkava,ke ostane poveke za vo kafana :).
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Eve cel den Suzumi 16 raboti na 350w jes da e 6 stepeni ;) postaveni 20 odrzuva 23 stepeni.Stavena na auto fan i duva ko vo 1 brzina po mn.malku mlak vozduh.Fala bogu padna prosecna potrosuvacka od 1100w na 970w ako prodolzi vaka do petok prosekov ke padne na 920w so toa i smetkava,ke ostane poveke za vo kafana :).
Abe kako taka postavena na 20, a odrzuva 23 ne mi e jasno.
 
Член од
19 декември 2014
Мислења
566
Поени од реакции
735
20190122_220356.jpg
Abe kako taka postavena na 20, a odrzuva 23 ne mi e jasno.
Abe Toshiba;)
Blisku e postavena od vnatresnite skali koi vodat kon podkrovjeto i kako ide del od topl.vozduh kon gore (gornoto predsoblje i dvete spalni)ladniot vozduh odi nadole i senzorot taka registrira .
 
Последно уредено:
Член од
1 ноември 2013
Мислења
616
Поени од реакции
529
Прегледај го приврзокот 203533
Abe Toshiba;)
Blisku e postavena od vnatresnite skali koi vodat kon podkrovjeto i kako ide del od topl.vozduh kon gore (gornoto predsoblje i dvete spalni)ladniot vozduh odi nadole i senzorot taka registrira .
така е како што кажуваш,мене не ми е чудно ич, иначе кој ти ги правел скалите алал нека му е, одлично изгледа на сликата
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.276
Koga ke zaprimetis taka deka modulira so 168 w ke mozes da izmeris tepm na izduv i na usis? Za drugarce prasuvam
29/28C e izduvot na Auto stavena, Fanot sigurno e vo prva brzina 420m3, nekoi 700W dava vo toj moment, do 163W spusta potrosnja i negasi.
Odlicna modlucija ima Amberov -15 ko za mala soba top modelce, me interesira Feirito kako go resile a treba da se slicni so modulacijava.
20min podocna slikano pak e pod 200W, nadvor e 4C ali vlaznost do daska 91%
IMG_20190122_224434.jpg
Eve i malce pokasno snimeno video, pak e tuka okolu 200W prosek....ke kaci dokaj 40C na izduv so nekoi 300~400W i pak modulacija pagja na 170~160w.....odlicna klima so EXV za mala soba, moze trebase i 9ka da zemam, za nekoj watt moze i ponisko ke spustase.
 
Последно уредено:
Член од
22 февруари 2015
Мислења
192
Поени од реакции
279
Ќе сака ли некој да напише споредба во цена помеѓу парно на гас и парно на струја. Да кажеме колку би била месечна сметка за дом од 100м2 со добра изолација? Колку би била почетната инвестиција, цена на котел, и било кои информации што би биле полезни може да споделите.
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.177
Ќе сака ли некој да напише споредба во цена помеѓу парно на гас и парно на струја. Да кажеме колку би била месечна сметка за дом од 100м2 со добра изолација? Колку би била почетната инвестиција, цена на котел, и било кои информации што би биле полезни може да споделите.
:oftopik:
тука може понуда за продажба или монтажа да добиеш само за клими, за се останато барај на друго место, тука дури и луд ќе те направат ако сакаш да се грееш на парно, пелети...
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
Темава е спонзорирана од гри, нормално имаат и банер на кајгана и штитени се од админ и селективна правда, типичко македонски. Почитувани форумџии и луѓе што си бараат решение, овде не можите да прочитате различни мислења, овде можете да бидете заебани и наведени да купите само и само маде ин чина гри калорифер со греач на тацна.
Барајте повеќе инфо и реални коментари на хрватски форуми, пореални се луѓето. Овде џабе се мачите
 
Член од
2 октомври 2017
Мислења
145
Поени од реакции
271
Темава е спонзорирана од гри, нормално имаат и банер на кајгана и штитени се од админ и селективна правда, типичко македонски. Почитувани форумџии и луѓе што си бараат решение, овде не можите да прочитате различни мислења, овде можете да бидете заебани и наведени да купите само и само маде ин чина гри калорифер со греач на тацна.
Барајте повеќе инфо и реални коментари на хрватски форуми, пореални се луѓето. Овде џабе се мачите
Ako tebe licno ne te bendisuva temava slobodno mozish da ja napistish ama ne gi doveduvaj drugite vo zabluda zasto temava na forumov e edukativna pred se I sekoj mozi da si odluci so da prifati. Ovde dosta se zboruva kolku e bitna izolacijata, kolku e bitno pravilno da se dimenzionira klimata, kolku e bitno da ne se isklucuva klimata posebno na minusni T, ima dosta dobri postovi od sekogo za licni iskustva dosta dobri postovi od sekogo koj so negovoto mislenje pridonesuva pozitivno za sekoj nov korisnik na inverter klima pa i za drugite grejni tela. Jas smetam deka temava e I najposetena I najmnogu postovi ima od site temi. Nikoj ne mozi so sila da te navedi na nesto ako si dovolno pameten I razberish sho e najbitno pri izborot ke bidish blagodaren sho si ja posetuval temava.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom