Среќен роденден Кајгана (#КајганаСобиранкаChallenge)

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Собиранка кога?
Знаете и сами дека иницијатива за собир може да покрене секој на форумов, а ние ќе ја промовираме :) Ајде, навивам да се најде јунак за организирање собиранка! :pijani:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.525
Поени од реакции
26.014
Знаете и сами дека иницијатива за собир може да покрене секој на форумов, а ние ќе ја промовираме :) Ајде, навивам да се најде јунак за организирање собиранка! :pijani:
Ако даете торта може да размислам да организирам :)
 
Член од
26 август 2013
Мислења
212
Поени од реакции
238
Честито Кајгана!
Инаку пред некое време во ДК бев рекол дека нема да е лоша да се направи една собиранка. Инаку, во случај некој да ја организира овој викенд (26/27.01) да оти ке бидам присутен ;)

По повод роденденот на Кајгана, имам еден предлог: да се направи еден фото натпревар на тема, готвена кајгана. Нема да е лоша како идеа :)
ping @Acid
ping @коцка
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
6 години сум на форумов, немав појма дека на иста дата сме родени :icon_lol:

@Makaron што и фали бе на 21ви датата :duel:
Сте го погодиле денот. :D

Официјално прогласен за најдепресивен ден во годината, сите без пари, разочарани од новата година, сваќаат дека ништо нема да исполнат од новогодишните резолуции.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Треба да ве организирам инаку ништо.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
Честито Кајгана!
Инаку пред некое време во ДК бев рекол дека нема да е лоша да се направи една собиранка. Инаку, во случај некој да ја организира овој викенд (26/27.01) да оти ке бидам присутен ;)

По повод роденденот на Кајгана, имам еден предлог: да се направи еден фото натпревар на тема, готвена кајгана. Нема да е лоша како идеа :)
ping @Acid
ping @коцка
Нешто во стил да сликаме дур ни готват? :P
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
taka e koa se simnuvate nadole u drzavata samo u grcija na paralija da idete
na poslednata anketa posle skopje, strumica bese najzastapena so clenovi na kajgana
probavme sami ednas dvapati, poise moderatorski bese, strumiks, vokerka, kiskinov... ehee ima dobri 10 godini

ama toa poso sme gostoprimlivi mnogu, da vikavme ak ne vi cinit ne idajte, ke ne otecevte :D
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
јас макс што можам да ветам дека на следното доаѓање, ако седам поише од викенд, дека би се појавила на некоја собиранка. Ама следното доаѓање не знам ни кога ќе ми биде...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.834
Собиранката на фамозната улица Петар ДеЉан кај Пеја во стан, 3890 души бевме собрани, си донесе кој што сака од дома, вино, ракија, салати, купивме чипсови, реално предобро си поминавме. После продолживме во Мистик ако не се лажам, кафичот кај што Божино и Пеја (за жал) рапуваа и ни ги раскрвавеа ушите. Штета што ми умре лаптопот од смрт иначе имав еден милион слики од таа вечер, односно слики + мемиња, а има и тема на кајганава за таа вечер. :D

Замре некако тој тренд на форумов, а имаше во доста наврати добри собиранки, значи не зборам само за кафани и пијанчења, него и играње билијард, фудбал, кафица и слично.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Кој скопјанец ќе ти направи собиранка, да ги биваше немаше да сме до ова дереџе.
Давајте нов главен град.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Кој скопјанец ќе ти направи собиранка, да ги биваше немаше да сме до ова дереџе.
Давајте нов главен град.
Не не' бива бидејќи Скопје е главен град или дека скопјаните кајганџии не знаат да направат собиранка? :unsure:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom