Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Утакмица на Водице од 18 или 6 сат попладне по нашки против КК Вардар, изгледа настављамо сс ист ростер, нема никакви шпекулацие дек некој ке дојде, а фала Богу и дека ке си иде. Искрено пут до Суперлигу ке биде много тежак пошто против директни конкуренти Гостивар и Фени играмо у гости, а чекамо га Кожув. Едино ни остануе да се надамо дека ке с'пнев негде и ми тој ке га искористимо.

САМО НАПРЕД КУМАНОВО!!!
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Утакмица на Водице од 18 или 6 сат попладне по нашки против КК Вардар, изгледа настављамо сс ист ростер, нема никакви шпекулацие дек некој ке дојде, а фала Богу и дека ке си иде. Искрено пут до Суперлигу ке биде много тежак пошто против директни конкуренти Гостивар и Фени играмо у гости, а чекамо га Кожув. Едино ни остануе да се надамо дека ке с'пнев негде и ми тој ке га искористимо.

САМО НАПРЕД КУМАНОВО!!!
Има едно "засилување", на позајмицу е дојден Тодоровски.
http://www.mztskopjeaerodrom.mk/index.php/novosti/vo-vrska-so/prva-liga/item/1085-talentiraniot-todorovski-zaminuva-na-pozajmica-vo-kumanovo
Стварно се надам дека ќе играмо Супер лигу, имам некое претчуство дека Кожув ќе заврши седми.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Има едно "засилување", на позајмицу е дојден Тодоровски.
http://www.mztskopjeaerodrom.mk/index.php/novosti/vo-vrska-so/prva-liga/item/1085-talentiraniot-todorovski-zaminuva-na-pozajmica-vo-kumanovo
Стварно се надам дека ќе играмо Супер лигу, имам некое претчуство дека Кожув ќе заврши седми.
Не знам како ми е овој прошло без да виду, ама нема везе. Свакако добра работа за дечка што ке работи сс Ацу, а и добра за нас што добивамо високога играча плус у ротацију. Очекују овуј полусезону Миса, Петровски и Фиќо да си добиев на искуство како сг и наредну сезону ако имамо паре (У што чисто сумњам) на њима да градимо тим...
 
Член од
24 февруари 2015
Мислења
51
Поени од реакции
48
За у иднину викате Филип, Миса...ок.Ја мислу дека е добро и оној мало дете Мики Ѓорѓиевски или како беше...55ку број носи.Гледа га на едн пренос пред 7-8 кола к'д доби солидну минутажу...бравос.Има леб у њега.
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Овој ичера беше још едн класичан пример дека има некој што има проблем сс екипу. Губесмо целу утакмицу, дојде 4 четвртина, поведесмо и судие одма почнава да играв Bird Box Challenge. Стаиќ трчи 3 корака, нема кораци, Костов сс целу ногу у аут , нема аут како и други ''грешке'' низ целу утакмицу. Свака част на борбенот пошто има зашто да се жали.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.092
Поени од реакции
4.927
Мене па не ми е јасно како Мираковски против нас испод 4-5 тројке не е никад, како нас да не чека само :D
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Мене па не ми е јасно како Мираковски против нас испод 4-5 тројке не е никад, како нас да не чека само :D
Можда ќе ти звучи чудно ама буквално е такој. Чека прав момент, пројде гу половину и у стил на Стеф Кари шутне и погоди. Него чуди ме што никој не е приметија како игра Чавдар Костов. Дечко га нема целу утакмицу, све што шутне промаши, али кда дојде 4 четвртина онда кош не може да га промаши.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
Можда ќе ти звучи чудно ама буквално е такој. Чека прав момент, пројде гу половину и у стил на Стеф Кари шутне и погоди. Него чуди ме што никој не е приметија како игра Чавдар Костов. Дечко га нема целу утакмицу, све што шутне промаши, али кда дојде 4 четвртина онда кош не може да га промаши.
Костов е супер играч според мене, клач играч и голем спортмен, фер плеј играч што не игра прљаво ке му памту кд играсмо сс Работнички топка од њега искочи а тесно беше културно си призна иако судие досудисва топку за њима.
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Костов е супер играч според мене, клач играч и голем спортмен, фер плеј играч што не игра прљаво ке му памту кд играсмо сс Работнички топка од њега искочи а тесно беше културно си призна иако судие досудисва топку за њима.
Слажем се све што си напишаја. Костов едн од најбољи што е некад играја у нашу лигу.
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Заради сообраќајку што се деси ичера меѓу кои бија и играч на КК Гостивар, Куп на Македонију е одложен за некој друг пут. Страшна работа, стварно не знам што да кажу. Нека им е л'сна земја.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
Нека им е лсна земја, стварно трагедија, прашање е дали некој од Македонија пут и останати ке си поднесев оставку ради одговорност затој што факт е дека тј дел на автопут е катастрофалан. Да не улазамо у детаљи и оф топици свакако е трагедија огромна :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom