Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 октомври 2018
Мислења
21
Поени од реакции
31
Уште преку родител да почнат да одбиваат!!! Нормално дека ќе издаваат преку родител, стари документи и евентуално брат/сестра. За сите други е заглавена работата.
Не би кажал баш знам тројца што се преку родител 2017 септември интервју и уште се на задолжителна.
 
Член од
12 декември 2018
Мислења
115
Поени од реакции
179
Znachi smirete se ednash so tie paniki i pretpostavki i shepotenja zaev na borisov, jotova, sluzbenici na intervju so interesni anegdoti shto e kako e i se odnesuvate kako da rabotite vo Bugarskata "Nacionalna sigurnost"
Site chekame nekoj podolgo nekoj pokratko, nemora da znachi deka ako nekoj podnese i mora da mu se izdade drzavjanstvo.
Ima nekoi shto se na dopolnitelna proverka poradi toa shto se vo grupa so tie shto dostavija lazhni dokumenti i vo skandalite fateni, i ne e skandalot od 2017, imashe ist skandal i vo 2014/2015 so DABCH i red drugi koi voopshto nemame slushnato, normalno e da ima zastoj vo izdavanjeto na ukazi koga paralelno se pregleduvaat redovni i dopolnitelni prepiski, ne mozi na site naednas da im se izdade ukaz, kako shto rekoa sistemot se "azhurira" shto znachi deka statusite na prepiskite se namesteni avtomatski na odlozheno vreme da izleguvaat i menuvaat, zatoa odreden period ne se primaa novi aplikacii.
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
Не би кажал баш знам тројца што се преку родител 2017 септември интервју и уште се на задолжителна.
Не би кажал баш знам тројца што се преку родител 2017 септември интервју и уште се на задолжителна.
od zadolzitelna na finalna sto cekame da ni se smeni ke si pocekame oste baja vreme kako sto gledam
 

tgdk

Go-Run
Член од
5 април 2017
Мислења
126
Поени од реакции
169
Здраво на сите...од вчера на проверка од вицепрезидента...дали некој знае што е следно...документи пасош од брат.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 октомври 2018
Мислења
16
Поени од реакции
9
Вчера немав некоја паметна работа па проверував непознати преписки по "консулски п'т".
Проверив 1056 преписки од 1/2017 до 1056/2017 и излегоа 15 преписки што се на дополнителна со рок на достава. Повеќето од нив се до 08.06.2018. По некоја математика значи на 1000 прeписки околу 15 се со рок на достава, може нее така ама ако на некој оваа му е надеж тогаш така е :angel:
Ги имам сите бројчиња ако на некој му е тоа важно нека ми пише приватна порака.
Јас сум со рок на достава до 20.08.2018 па ако се промени нешто на тие преписки значи би требало во скоро време и на мене.
 
Член од
18 август 2017
Мислења
276
Поени од реакции
260
Nejasni raboti se slucuvaat na nekoi im se meni statusot kako tvojot za mesec ipol a nekoi po 6 meseci nema nikakvi promeni.Po nekoja logika gi pregleduvaat site samo gi objavuvaat ti sto se na proverka drugite prepiski cekaat nekoja naredba .I naj cudno e sto nikoj od nas ne znae sto tocno se slucuva tamu sto planovi krojat.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom