Се' за воздушни пушки

blejdsk

Collective Consciousness
Член од
22 септември 2009
Мислења
43
Поени од реакции
69
moja vozdusna puska 0.303 kalibar energija 136 J ..daystate wolverine 2 hp 303 hi lite

Top puska zver,, sto dozvoli treba za ova i kako ide nabavka ?

I kade naogas dijaboli toj kalibar kaj nas ? ili od stranstvo
__________________________________________________
Inace @martin spasovski za pogore za mojata gamo e zemena od MIKEI Skopje
 
Член од
27 декември 2018
Мислења
12
Поени од реакции
8
Top puska zver,, sto dozvoli treba za ova i kako ide nabavka ?

I kade naogas dijaboli toj kalibar kaj nas ? ili od stranstvo
__________________________________________________
Inace @martin spasovski za pogore za mojata gamo e zemena od MIKEI Skopje
druze ne treba dozvola za ova ali ne se znae do koga puskata e nabavena od bugarija po naracka dijaboli od stranstvo......
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
Ајде утре одма до Микеи во Скопје дајте некој предлог за до 10000 до 12000 ден. која е подобра 4.5 или 5.5 не ми е за дивец не сум ловџија, но и да не слаба бар да не е испод 240 м/с дали да е 4.5 или 5.5 поздрав
 
Член од
27 декември 2018
Мислења
12
Поени од реакции
8
druze ne treba dozvola za ova ali ne se znae do koga puskata e nabavena od bugarija po naracka dijaboli od stranstvo......
prvo vozdusni puski bea bez dozvoli samo prijava pa vovedoa dozvoli pa sea pak gi trgnaa ke si igraat taka se dodeka decava pravat belji so puskive
Ајде утре одма до Микеи во Скопје дајте некој предлог за до 10000 до 12000 ден. која е подобра 4.5 или 5.5 не ми е за дивец не сум ловџија, но и да не слаба бар да не е испод 240 м/с дали да е 4.5 или 5.5 поздрав
da sum na tvoe mesto bi kupil diana bi dodal use 100 evra diana n tec 350
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
Зедов wisper x 4.5 како за почеток па се надевам дека ке послужи за рекреација
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
Milsenje kolku cini kaj nas DIANA 4-16×42 AO optika i dali e dobra pozdrav.
 
Член од
5 февруари 2019
Мислења
68
Поени од реакции
160
Здраво нов сум на форумов, имам Gamo G Magnum 1250 Igt Mach1 4.5 470m/s 36-45Ј, оптика за нејзе единствена што успеав да најдам низ Скопјево е Gamo 3-9x40 W1PM vo интерспорт, таму не гарантираат ништо викаат многу е јака има шанси да ја оштети кончаницата иако е графитна, други викаат нема да има проблем пошто е IGT систем и нема повратен удар како со федер плус има анти-вибрациона шина, дајте совет ако има некој повеќе искуство со оптики за IGT.
 
Последно уредено:
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo. Kazete nesto za Gamo Whisper X 4,5mm. Planiram da ja kupam denovive. Cenata i e 9.600mkd.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
Zdravo. Kazete nesto za Gamo Whisper X 4,5mm. Planiram da ja kupam denovive. Cenata i e 9.600mkd.
Јас ја имам и супер е прецизна, солидна излезна брзина. Лесна иако е на федер за тие пари јас мислам дека е најдобра.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
Eden prijatel mi kaza deka od vreme navreme treba da se stava po 7-8 kapki maslo vo delot kaj sto e federot zaradi slavo nagrizuvanje na lezisteto? dali e tocno i e korisno da se stavi ? dali nema da nasobira vo cevot masnotija.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Eden prijatel mi kaza deka od vreme navreme treba da se stava po 7-8 kapki maslo vo delot kaj sto e federot zaradi slavo nagrizuvanje na lezisteto? dali e tocno i e korisno da se stavi ? dali nema da nasobira vo cevot masnotija.
Нема ништо лошо со ставање масло во пушките, уште подобро ако маслото помини првите неколку пукања по цефката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom