Пост на кој сте се изнасмеале

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Па ќе умре од чекање да го најде витинскиот,нема таков,само во бајки има добар,паметен,убав,културен и се нај
Сама на сопствениот пост се изнасмеа :pos:


И јас вака некогаш сам на себе си кажувам вицеви :LOL:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.833
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Абе ако си ти нормален, како ги опишуваш ситуацииве, цел ден се смеам на постов :pos::pos::pos:

Животов во последно ми е ко на Титаник оркестарон што беше. Потонувам ама барем ми е со музика.
Ако пробам да ги опишам деновиве, ќе испаднам шизофреник. Насабајле (додека работат институции) обавезно сум во пиом, завод за вработување, урбанизам, ујп. Отсекаде писма казни триста глупости, не знам што попрво, ко ќе станам насабајле животот одма ми влегува со шамари. Само во урбанизам одам рекреативно, да ја ѕирнам мајка ми кога ќе ми текне успат, фала му на бога завршив со маркици, легализација на еден квадрат балкон или поткровје, сега се драпам со поегизстенцијални проблеми. После тоа одам на чорба во Панорама, во биртија каде сите седат на посебни маси ама си довикуваат меѓу себе, пошо зошто да не... После чорбата одам дома да ја наранам мачката, да наместам машина за да се пушти на евтина, малку инстаграм, крстозбор, една глупа игра на телефонов Headball 2, после отворам билтен да видам што има како има, в кладилница еден тикет за здравје, пијам кафе, се враќам дома, потоа средба во литературниот клуб или читање, се правам заебан ќе го читам Томас Вулф, ко сето време на светот да е само мое, а и навистина е.

Во меѓувреме, чекам пари од повеќе хонорарни работи, меѓу кои и една од пред 4 месеци. Секој ден му се јавувам на тој што беше главен, абе ќе има до нова година, сега почекај денес утре ама тука се парите па дур легнат Џими знаеш како е, абе чоек, мене за сега ми треба, шетам со 300 денари в џеб, а се правам некој академик. Единствено ми е утеха што луѓе ми должат мене наместо јас нив.
Така, со тие 300 денари денес, токму ко лик од романот на Томас Вулф, си купив 100 грама маслинки, две паштети карнекс од по 25 грама, едно кисело млеко, две кифли и лименка кока кола. Му дадов и нешто 20 денари ситно на Ејуп, едно петнаесетгодишно добро ухрането џупче кое се вртка пред пекара и чека некој да му даде пари за да си купи нешто.

И ми се јавува еден колега, му вршев нешто превод отпорано, ми вели Еј со такси праќам пари да знаеш му дадов твој број ќе ти се јави за саат време. Еј си викам супер, што ти е животот, ги фрлив паштетите си викам какви паштети будало една ќе си одам вечер во Стационе или ќе јадам шарска нешто. Ми се јавува потоа некој број, еј си викам супер еве го таксистов. Ало, тој Ало, Димитар? И јас да бе да Димитар, и тој Како си Димитар? Еј си викам учтив таксистов море, одма поминавме на интимно, и му велам Абе убо супер сум, како си ти? постар глас беше, и ми вели Арно еве седиме по дома. Еј си викам како бе дома, абе пари треба да ми носиш... и ајде, човекот ми вели - Абе да те прашам, некој добар уролог да не знаеш? И си мислам во умов, еј пичку матер од каде јас, јес да сум биден на сите можни лекари и имам добар склоп на дијагнози, ама на кур болење уште не сум стигнат. И сфаќам дека не е таксистов ова, којзнае кој е човеков, си има мака. Си сврзавме понекој муабет, ми ја кажа маката, ниту знам од кај го има бројов, на крајот на краиштата не е важно, ислушав човек што немам абер кој е ама го ислушав, не испаднав педер, а него му олесни на душата.

После се јави и таксистот, ми донесе едно млитаво ковертче. Се чекавме кај џамијана. Накиснав на вечерниот дожд додека го чекав, се осетив беден, додуша фалеше и мала доза патетика за се да биде по прописи, на пример некој да ме прободи со нож, да откријам дека таксистот е татко на моето дете, или да влечам некоја дамнешна камата од 0.05% во ујп без да сум свесен за тоа, да ми ја земат куќата пошо мајка ми ме зафркнала за маркица за поткровјето, такви некои патетични обиди да се даде важност на овој обичен живот.

Сепак, да не се жалам толку, останува малку време и да и се даде раат на душата со читање, читање и читање.
Извадок од книгата на Томас Вулф:
„Навечер, по улиците, шеташе со Ајрин Мелард; градот беше проретчен и разжален од разделбите. Неколку лица брзо поминуваа како носени напред од кусите налети на ветарот кој се вперил во нив. Го држеше чарот на нејзиниот мал умор; му даде утеха, а тој никогаш не ја ни допре. Но го истури товарот на своето срце, треперливо и страстно. Таа седеше покрај него и му ја милуваше раката. Му изгледаше дека никогаш не ја познавал додека не се сети на неа со години подоцна.“
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.833
Мора да се потсетиме на ова ремек дело на мојот поранешен форумски комрад Џонтра, крвинка ли му ебам ја на него. Каква лепеза на пцовки према Паласио мајко мила :pos::pos::pos:
Паласијо.

Да ти ебам жената, мајката, детето да ти го ебам, да ти ја ебам цела фамилија што си ја имаш и што си ја немаш. Да ти ебам цел род да ти го ебам, и живите и мртвите да ти ги ебам твои неспособни.
Копиле едно смрдливо, кансор еден гаден умрен старец пиче ли ти ебам мајчино, иди умри негде сам, фетусирај се и умри си така тажен како што си ти и цела твоја мртва фудбалска кариера, фамилијата да ти ја ебам најмила да ти ебам.
Све у куќа да ти ебам најмило, све што сакаш да ти снема и на крај тебе да те снема да ти го ебам племето у пичка.

Не можам ќе полудам од нервоза, ќе се шлогирам, се тресам ко кур у ладна вода. Абе копиле едно да ти ебам мајката глупава, имбецил еден ретардира, Нагатомо и Манај погодија пенали ти ја затиска силно да и го затискам на сестрица ти у пичка. Пу да ти изнаебам све живо и диво да ти ебам.

Па уште да го поштувам за све што има напраено да му напраат погреб уште утре да му ебам фамилијата, фудбалски мртовец гнасен, земи си ги тие 20 гола и носи си и у пичку ќораву./ квббфдајкххѕѕреуиохб гѕт 3ѕт3498ѕт2857ѕ3хвхввб9
пѓо


ѓчп
л
п
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ti shutrak ne se prai gazda ti kje mi kazuavash NEMA TI SHTO SAKASH
SELACINO EDNA MAZOHISTICKA
Ајдеее, забега затоа што не и ја оставија темата за серија за која веќе си имаше тема со солиден број страници и развиена дискусија.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Братучед ми фатил женска и ја шетал со кола позајмена од другар и кога и кажал дека не е негова оваа толку го откачила.

Го продал станот кој е на негово име и му е оставен од починатата мајка за да има каде да живее кога ќе има своја фамилија, а овој си купил кола од 15.000 евра.
Денешните деца се за ќотек. :tapp:
Абе ништо не му оставај нека си заработи и сам нека си купи. Ќе и го правам меракот на некоја, нека и купи татко и ако сака да ја возат во убава кола.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.010
Имам другар што пред неколку месеци го направи истото :ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Кој сака нека верува кој сака нека си лепи сликички во темата.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Запиши се у Моша, таму имаш
- Кладилни одма до школото
- Кафичи и чајџилници одма до кладилните
- Сендвичари и бурекџилници на секој метар,
- Амбуланта преку улица, во случај ако те натепаат браќата
- Одма до амбулантата ти е ПОУ "Иднина" во случај ако паднеш година...
- Одма до школото имаш играчница со компјутери, Сони 3 и 4
- Црква "Св. Никола" на 2 минути одалеченост ,да се помолиш после секој тест
- Ако те нервираат професорите, бесот можеш да ја исфрлиш на Железничката постојка "Скопје Север" мавајќи возови со камења. Можно е и браќата да ти се приклучат во овој чин, па ќе го прошириш кругот на пријателства (y)

Идеално школо за секој ученик...
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.702
Поени од реакции
24.166
Пфф, никот е само почеток, сега сум Aussie, планирам и името да си го сменам, Брајан или Брендон или нешто така фенси. И нормално под тоа име да пратам порака у Иселнички џубокс името да не го давате. :oeoeoe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom