Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
9 декември 2018
Мислења
35
Поени од реакции
16
Kako mozam da ja prodadam kartata za Frankfurt han, mi ispadnaa nepredvideni problemi a kartata e veke kupena?

Послато са TA-1033 уз помоћ Тапатока
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.688
Поени од реакции
5.306
Kako mozam da ja prodadam kartata za Frankfurt han, mi ispadnaa nepredvideni problemi a kartata e veke kupena?

Послато са TA-1033 уз помоћ Тапатока
има група на фб Makedonier in Deutschland (Македонци во Германија) пробај таму постирај... btw промена на име кошта 40€..

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Дали функционира сеуште линијата Скопје - Барселона, бидејќи рекоа дека ќе ја исклучат, а на апликацијата вчера гледам дека сеуште ја има?
 
Член од
12 јануари 2019
Мислења
7
Поени од реакции
0
Здраво на сите,
Резервирав автобуски превоз од Автобуска - Скопски Аеродром на моите, но не можам да најдам подетални информации за тоа од каде поаѓа автобусот (на резервацијата пишуваше поаѓа од автобуска станица, но името на овој превозник не ми е познато.) Прашањето ми беше дали некој патувал со овој превозник P-airbus претходно и дали може да сподели информации каде се чека автобусот за аеродром?
Ви Благодарам однапред! PREVOZ-2.jpg
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
349
Поени од реакции
350
Здраво на сите,
Резервирав автобуски превоз од Автобуска - Скопски Аеродром на моите, но не можам да најдам подетални информации за тоа од каде поаѓа автобусот (на резервацијата пишуваше поаѓа од автобуска станица, но името на овој превозник не ми е познато.) Прашањето ми беше дали некој патувал со овој превозник P-airbus претходно и дали може да сподели информации каде се чека автобусот за аеродром?
Ви Благодарам однапред!Прегледај го приврзокот 202928
Досега не сум резервирал трансфер преку WizzAir, но да не имаш резервирано за дестинацијата?

Тука превозот го врши Manora (https://www.manoragroup.com/), тие имаат договор/лиценца со аеродромот (независно од WizzAir).
Автобусот изгледа баш вака:

Обично нема потреба од претходна резервација, автобусот вози по возен ред, карта се купува од возачот (180ден), и од аеродром, и од Скопје.
Почетна станица му е наспроти влезот на Холидеј Ин, втора станица е меѓуградската автобуска/железничка, па ТЦ Бисер, па вози до аеродром.
Порано линијата ја имаше Вардар Експрес, ама им завршил договорот, сега не знам дали возат уште.
Кај меѓуградската автобуска станица автобусот застанува на главниот булевар во насока накај општина Аеродром, под железничката станица, кај аптеката Зегин (би требало да има знак Airport Bus).

Го ѕирнав сајтот на компанијата што ја имаш на резервацијата, може да е валиден, ама како што кажав претходно, досега не сум резервирал shuttle service преку WizzAir, па не можам да кажам со сигурност (ми дава цена 7евра за Скопје-Аеродром).
Порано WizzAir имаше сопствено комбе, па потоа се спои со аеродромскиот автобус.


П.С.
Последен пат се возев од аеродром до Скопје пред 2 месеци.
 
Член од
12 јануари 2019
Мислења
7
Поени од реакции
0
Ти Благодарам Многу за одговорот!
Во меѓувреме добив е-маил од агенцијата:

Dear Passenger,

thank you for your e-mail.

We will send your e-ticket approx. a week before travel. The ticket contains all important information there is to know about the service – contact details, timetable, meeting points.

You will receive a notification e-mail that your e-ticket is ready. Please also check your spam and trash folders if you cannot find the e-mail in your inbox.

Please contact us if you have not received your ticket 3 days before travel.

Thank you for your patience until we send your ticket.

Best Regards,


Adrienn
Customer Service Manager

P Company Group
M +36 1 655 5302
W www.p-airbus.com
P-Air Hungary Ltd • Plus Group Ltd • Plus Airport Services Ltd




За секој случај за да дознаам порано бидејќи нема да бидам во земјава ќе прашам во агенцијата што ми ја посочи и ќе видам на шалтерот за информации на автобуска. Се надевам дека таму ќе ги добијам дополнителните информации...
Секое Добро,
Поздрав.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.313
Поени од реакции
2.834
При резервација на карта последната буква од името е згрешено, дали ќе има проблем за ова има некој вакво искуство?
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
97
Поени од реакции
88
При резервација на карта последната буква од името е згрешено, дали ќе има проблем за ова има некој вакво искуство?
Доколку бројот на пасошот е точен и грешната буква не ја сменува смислата не целокупното име/презеиме ( Пример Марио/Дарио ) не е проблем. Јас имав искуство со една грешна буква во име, при чекирањето пишавме Natasa без да провериме како е точно запишана во пасош потоа забележавме дека всушност е запишана како Natasha сето тоа помина без проблем.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.313
Поени од реакции
2.834
Доколку бројот на пасошот е точен и грешната буква не ја сменува смислата не целокупното име/презеиме ( Пример Марио/Дарио ) не е проблем. Јас имав искуство со една грешна буква во име, при чекирањето пишавме Natasa без да провериме како е точно запишана во пасош потоа забележавме дека всушност е запишана како Natasha сето тоа помина без проблем.
Да една буква е грешна од Никола пишано е Николс, а и с се едно до друго инаку пасошот и другите податоци се точни и мислам дека тоа е побитно али да си прашам.
Фала за одговор

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.103
Да една буква е грешна од Никола пишано е Николс, а и с се едно до друго инаку пасошот и другите податоци се точни и мислам дека тоа е побитно али да си прашам.
Фала за одговор

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
ok si. EDNA bukva se tolerira ama samo EDNA.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Јави се ќе ти сменат, а и не е страшно да остане така и онака гледаат по бројот на пасошот.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Нема гајле за една буква, мене презимето какво ми е, дали 2 пати го погодиле, само да не ти е шубе јави им се :)
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
97
Поени од реакции
88
Дали некој до скоро летал со WizzAir Priority ми треба информација дали може да се пушти долу тоа малиот куфер TROLLEY BAG | MAX 10 KG | 55 x 40 x 23, или задолжително мора да се земи горе во кабина...?
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.708
Поени од реакции
2.036
Дали некој до скоро летал со WizzAir Priority ми треба информација дали може да се пушти долу тоа малиот куфер TROLLEY BAG | MAX 10 KG | 55 x 40 x 23, или задолжително мора да се земи горе во кабина...?
Мора горе со тебе.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.419
Не мора да значи, за од ТАВ не знам, но од Германија кога се имам враќано, со приорити ме прашувале дали сакам горе или доле. Ако носиш течности, кажи им дека сакаш доле да биде, е ако не ти дозволат не знам :)
Дали некој до скоро летал со WizzAir Priority ми треба информација дали може да се пушти долу тоа малиот куфер TROLLEY BAG | MAX 10 KG | 55 x 40 x 23, или задолжително мора да се земи горе во кабина...?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom