Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Samo Skols, ako nema iskustvo moze da se dokazi, sekako sezonava e izgubena
Да, бидејќи Јунајтед е клуб од трета дивизија без никави амбиции каде што можат менаџерите почетници да се вежбаат и докажуваат.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.870
Поени од реакции
7.268
Тоа е,кога дојде очекував големи работи од него,не дочекав ништо,иако не беше само во него вината,тренерот е прв што сноси одговорност.Почни од играчи па се до управата сите до еден треба да одговараат за овој неуспех.Ќе видиме како ќе биде сега во иднина,се надевам подобро.


П.С
Сколс ,Невил и остала багра,нека јадат гомна на ТВ за тоа ги бива. Играчи топ,тренери никако.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.374
Поени од реакции
42.566
Тоа е,кога дојде очекував големи работи од него,не дочекав ништо,иако не беше само во него вината,тренерот е прв што сноси одговорност.Почни од играчи па се до управата сите до еден треба да одговараат за овој неуспех.Ќе видиме како ќе биде сега во иднина,се надевам подобро.


П.С
Сколс ,Невил и остала багра,нека јадат гомна на ТВ за тоа ги бива. Играчи топ,тренери никако.
А кој сноси одговорност што ти не знаеш дека треба да оставиш празен простор после точка и запирка? :(
 
Член од
26 септември 2013
Мислења
78
Поени од реакции
93
Да, бидејќи Јунајтед е клуб од трета дивизија без никави амбиции каде што можат менаџерите почетници да се вежбаат и докажуваат.
И Зидан беше почетник ако ти текнува..
 

fcwiz@RD

Supreme Сasual Dating Real Women
Член од
30 јануари 2009
Мислења
460
Поени од реакции
376
Ако бараат привремен до крај на сезона јас сум за Рој Кин, кога беше во Сандерленд ми се свиѓаше фудбалот што го играа, јес да тоа е оддаааамна ама мислам дека може да ги среди манекенкиве да почнат да играат фудбал.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
И покрај тоа што сметав дека нема потреба од негова промена по крајот од ланската сезона, со оглед на околностите кои настанаа од трансфер летото па се до сега овој потег беше нужен.

Е сега, не ми се допаѓаат неколку работи од страна на управата.

Прво, овој чекор мораше да го превземат барем еден месец порано, ако не и повеќе. Значи според мене се касни со ваква одлука.

Второ, до крајот на сезоната има скоро повеќе од половина и со квалитетен менаџер можеме комотно да ја намалиме разликата и да се вратиме во топ4. Не ја разбирам одлуката да се бара менаџер кој ќе не води до крајот на сезоната, а тек потоа да се носи нов за подолг рок. Каде ќе биде мотивацијата кај играчите да го импресионираат менаџерот за да заработат место ако знаат дека после крајот на сезоната повеќе нема да биде тој, а каде ќе биде мотивацијата и кај самиот менаџер ако знае дека се поголеми се шансите тој да не остане на кормилото по крајот на сезоната без разлика на исходот. Доаѓа зимски преоден рок и имаме еден куп позиции кои треба да се покријат, па се прашувам кои играчи би прифатиле да дојдат ако знаат дека менаџерот ќе остани само до Јуни, а која е и логиката ако се носи некој во Јануари и потоа да не биде во планот на новиот менаџер. Значи тотално неплански се размислува. Да бевме на неколку кола до крајот на сезоната и да немаше никаква полза од вакви чекори ќе разберев и самиот (како што беше кога по Мојс го наследи Гигс), но имаме уште скоро половина сезона до крај, сме во 1/8 финале во ЛШ и имаме какви такви шанси да ја спасиме сезоната, а нашиве уште јавно си го кажуваат својот “генијален“ план. Според мене, баш е идеален периодот да се следи потегот што го направи Ливерпул со Клоп. Кај нив Роџерс порано го кикнаа, но го поставија Клоп да си го увиди тимот до крајот на сезоната, да си ја развие својата филозофија и тек налето да почне да си го чисти отпадокот затоа што добро знае кои играчи нема да му требаат, а кои и какви профили на играчи ќе му бидат потребни. Ние сега ќе носиме налето нов менаџер на кого ќе му требаат припремите да ги запознае играчите и многу краток рок за имплеметнација на филозофија и селекција кои играчи ќе треба да одат аут, а кои да се носат.
 
B

BooBojan

Гостин
Јаби Керик или Гигс назад:rolleyes:
Ова денес беше најдоброто нешто шо можеше да му се случи на клубот.
Следни се надевам дека ќе бидат Погба, Матич, Смолинг, Џонс, и уште неколку сметала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom