Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Јанг уште сезона-две, како втора опција за ротација. Мата џабе скапува овде, Андер покрај сите симпатии, далеку е од Јунајтед квалитет.
Така да оваа мисија е уште една утка на нашиот менаџмент.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Мене не ми е јасно зошто Ферги молчи, која е неговата улога и сл.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.491
Поени од реакции
62.239
Мене не ми е јасно зошто Ферги молчи, која е неговата улога и сл.
Човекот едвај скрца, ти очекуваш да се меша во Јунајтед и да збори. Не ми е јасно само Чарлтон што прави, тоа ми е најголемата енигма. Во клубот е, учествува на скоро сите состаноци на одборот.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Ја активиравме опционата година и во договорот од Марсијал исто како и со ДДГ. Купуваме време за да го продолжат договорот, изгледа нешто не е како што треба во преговорите.

Иначе Гринвуд хет трик им закачи и искрено би му дал шанса на момчето.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.964
Поени од реакции
1.866
Матич уште малку и ќе колабрира на терен од умор, Мурињо не сака да им даде шанса на Переира и МкТоминеј. Детишта ко Гринвуд,Гомес,Чонг,Гарнер не верувам дека ќе добијат шанса се додека е Мурињо во Јунајтед.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.491
Поени од реакции
62.239
Матич уште малку и ќе колабрира на терен од умор, Мурињо не сака да им даде шанса на Переира и МкТоминеј. Детишта ко Гринвуд,Гомес,Чонг,Гарнер не верувам дека ќе добијат шанса се додека е Мурињо во Јунајтед.
Не е проблемот со одмор кај Матиќ, не е форма.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.964
Поени од реакции
1.866
Не е проблемот со одмор кај Матиќ, не е форма.
Прашање е зошто Матич не е во форма ? Летото одма после операција беше буквално фрлен во оган и од тогаш ги одигра скоро сите натпревари. Не е ни чудо што не е во форма.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
Да се надеваме дека ова беше последен натпревар на Мурињо на клупата на Манчестер Јунајтед !!!! Каков дебил не води тоа е просто неверојатно, а уште поневеројатно е како човеков зема милиони евра плата за овие мизерии.
Нема да го направат тоа одма после пораз од Пул, ќе биде дабл вин за скаузерите.
Беше очигледно и предвидливо а конечно го дочекавме тој момент. GGMU
п.с. Осеќам дека топиков повторно ќе заживее :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
Каков твит имал Погба, кој го избришал после некоја минута? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom