Препорака за добар, мирен ресторан во Велес?

Член од
31 јули 2008
Мислења
2.766
Поени од реакции
1.460
Сакаме да прошетаме натаму, па некој да препорача место што е онака тивко и пријатно за вечера?

Благодарам однапред.

p.s. Планиравме Mari Lounge & Bar но незнам колку е мирно и пријатно местово :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.070
Поени од реакции
78.291
Бев пред некој месец низ Велес, во два три ресторани, цел ден. За жал, поима немам како се викаа, ама гарантирам дека ќе си поминете пичку матер ефтино.(барем у споредба со Скопје)
Најверојатно сега ќе ти кажат велешани.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Гардениа е супер. Се наоѓа на патот кон езерото. Убава е ефтина храна.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Сакаме да прошетаме натаму, па некој да препорача место што е онака тивко и пријатно за вечера?

Благодарам однапред.

p.s. Планиравме Mari Lounge & Bar но незнам колку е мирно и пријатно местово :)
Брод Панини е убаво, пријатно. Малце надвор од градот е ама супер е. Бар мене ми се допадна коа бев во Велес
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
696
Поени од реакции
1.554
Другар пред недела дена бил во Велес. Центите мега ефтино. Незнам кај седнал ама мала плескавица 40 денари. Ракија 20. Факинг 20 денари.
Идеш со 250 ден и се праиш дроп.
 

fcwiz@RD

Supreme Сasual Dating Real Women
Член од
30 јануари 2009
Мислења
460
Поени од реакции
376
Брод Панини е убаво, пријатно. Малце надвор од градот е ама супер е. Бар мене ми се допадна коа бев во Велес
Тука немој ни да ти паднало на памет, најкатастрофално место во Велес и пошироко.
Мари или етаж, во мари услугата и атмосверата се баш оноа што го бараш а во Етаж храната е за мала нијанса подобра.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
890
Поени од реакции
576
ubavo vaka sto kazuvate. moze i google maps da stavate, kako lugjeto pobrzo bi go nasle mestoto
inaku na brodot mislam deka e skapoooo
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Бродот Панини никако. Хотел Романтик е топ храната, но е скапо.
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
870
Поени од реакции
1.378
Мирен ресторан:
Маринела. Убави пити, мирна атмосфера, ако си над 40 - 50 години со деца - топ. Ниски цени.
Бела вода (на езеро): имаат нова убава затворена тараса, ефтини цени, се пуши на тарасата, поглед на езеро.
Глориус(езеро): скап ресторан, мирна атмосфера, нов е и погледот е топ денски
Етаж (etage): ланч бар, кај кај подобар од Мари во однос на цена и на јадење. Се наоѓа во градот , поглед накај театарот.

И на крај ке отидеш во Страда, новиот кафич во центарот на градот и ќе го заокружиш шетањето во Велес. :)
 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.919
Поени од реакции
11.597
Другар пред недела дена бил во Велес. Центите мега ефтино. Незнам кај седнал ама мала плескавица 40 денари. Ракија 20. Факинг 20 денари.
Идеш со 250 ден и се праиш дроп.
Изглеа во некоја биртија седнал :)
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.766
Поени од реакции
1.460
Бевме во Mari Lounge & Bar.

Фино беше, убаво, модернистички средено местенце за вечера онака за млади. Опуштено џез музиче, храната добра, персоналот гостопримлив, баш тоа што го баравме.

Е сега бевме во недела, гледам некаква жива музика имаат во петок и сабота, тогаш можеби е повеќе гужва, незнам...

Благодарам за останатите предлози, некој друг пат во Велес би посетил некое од нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom