ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
Nemaat takvo nesto poznato kako popust vo ponudata na TK, mnogu ednostavni paketi nudat (zatoa i gi sakam kako operator) 150 den fiksen telefon, 450 denari kablovska, 500 internet i zavrsen muabet
Cenata za fiksen e otkako sto znam taa istata, mobilniot internet cenata ja nemaat smeneto 5-6 godini, prvi vovedoa unlimited net kolku sto se sekjavam
e sega za mob sto ke ponudat ke videme
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Жити се, се читаш шо пишуваш?
Што, дека цела година најавуваат, а ништо нема од сето тоа. И што на англиски пишуваат, да не планираат во Америка да ја пуштаат мрежата.
very soon, best choice. глупости
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Што, дека цела година најавуваат, а ништо нема од сето тоа. И што на англиски пишуваат, да не планираат во Америка да ја пуштаат мрежата.
very soon, best choice. глупости
Aman od ova veke very soon ..od 19.01.2018 e vaka naskoro .....naskoro ... naskoro ...
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
So se brzate
Ke bide naskoro

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.869
Поени од реакции
7.554
A зошто на Роби или од кого и да е скриншот сликата мобилниот е на мрежата на грчки Cosmote ? Исто во листата мрежи има и Vodafone.
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
zatoa sto povekje e vo Grcija otkolku kaj nas :D
ima i tamu kablovska mislam, ne sum siguren
A зошто овој Роби или од кого и да е скриншот сликата е на мрежата на грчки Cosmote ? Исто во листата мрежи има и Vodafone.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
Pretpostavuvam toa e kodot na mrezata, poranesen One
Ovde go pisuva deka e kodot na One: http://www.prepaidgsm.net/en/macedonia.html
i ovde isto taka: https://wammu.eu/tools/networks/?country=294
294.02 e 3g mrezata od One koja uste nee izgasena 2g go isklucija vo tekot na letoto
na slikata pogore e no1; mrezata na Telekom (ja pisuva Telekabel bidejki tie imaat Tk-sim)
no2; 294.02- One 3g
no3 vip
a izmejgu grckite mrezi moja pretpostavka ova e na granica manuelno prebaruvajne .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom