Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.888
Поени од реакции
10.514
А како игра Јунајтед со тие тројца? Демек појако? Нема никаква разлика во играта. Вака игра Јунајтед цела сезона безразлика кој беа на теренот.
не заебавајте ова беше ептен мртвило
на крај тек нешо почнаа да играат
плус испод част им е на решен исход да се замараат на нашите примадони


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Најдобро ќе беше да се базираат на младите, уште со Ван Гал до сега ќе имаа искуство некое, стварно се досадни овие веќе, Лукаку, Погба, Линделоф, Санчез, Смолинг...
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.716
Поени од реакции
2.057
Што е работата со Валенсија ? Многу гадна слика ставил на инстаграм.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.888
Поени од реакции
10.514
Што е работата со Валенсија ? Многу гадна слика ставил на инстаграм.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
ова да не му е од вчера кога го направи грубиот старт


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Овој Лукаку колку неталентиран играч е...
Каков лош прв допир, меѓу него и РВП на тие години, просто не постои споредба..
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.964
Поени од реакции
1.866
Овој Лукаку колку неталентиран играч е...
Каков лош прв допир, меѓу него и РВП на тие години, просто не постои споредба..
И покрај тоа, Лукаку е гол машина.
Не е играч кој може сам да потегне, но кога би имале барем малку добра игра, Лукаку би се изнадавал голови.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
И покрај тоа, Лукаку е гол машина.
Не е играч кој може сам да потегне, но кога би имале барем малку добра игра, Лукаку би се изнадавал голови.
Па другар ако другите му ја завршат работата и на него остане само да ја брцне и јас да сум ќе се изнадавам голови.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
И покрај тоа, Лукаку е гол машина.
Не е играч кој може сам да потегне, но кога би имале барем малку добра игра, Лукаку би се изнадавал голови.
Дали сакаш да кажеш дека негова задача е само да ја брцне во гол?
Па Вилсон го имаме за тоа ако е така, плус негираш се малку еден на еден ситуации колку промаши да не шоверуваш, колку акции успори и тоа...
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.964
Поени од реакции
1.866
Па другар ако другите му ја завршат работата и на него остане само да ја брцне и јас да сум ќе се изнадавам голови.
Па ај нека брани, нека биде плејмејкер и плус голови да дава.
И со таа негова ограниченост се изнадава голови и во Белгија и во Евертон. Дај боже да го избркаат Мурињо, да дојде некој понормален тренер кој ќе преферира поофанзивна игра , ќе видите кој е Лукаку.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Па ај нека брани, нека биде плејмејкер и плус голови да дава.
И со таа негова ограниченост се изнадава голови и во Белгија и во Евертон. Дај боже да го избркаат Мурињо, да дојде некој понормален тренер кој ќе преферира поофанзивна игра , ќе видите кој е Лукаку.
Еве за пример Бачуаи играше за Белгија последно шпиц и постигна неколку голови.
Постигнува голови Лукаку но далеку е од гол машина. Го нема тој килер инстинкт пред голот, головите повеќе му се на сила. Нека најде некој процент на реализација 100% шанси баш ме интересира колку му е, мислам дека повеќе промашува одошто поентира.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.307
Еве за пример Бачуаи играше за Белгија последно шпиц и постигна неколку голови.
Постигнува голови Лукаку но далеку е од гол машина. Го нема тој килер инстинкт пред голот, головите повеќе му се на сила. Нека најде некој процент на реализација 100% шанси баш ме интересира колку му е, мислам дека повеќе промашува одошто поентира.
Не постои играч кој на подолг рок има поголема реализација од 20-25%. 50% е научна фантастика, дури и за Роналдо дебелиот.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom