Американски фудбал - NFL лига

Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Без потценување кон останатите тимови, нормално што сме стигнале до полуфинале значи дека имаме добри тимови, ама мислам дека победникот меѓу мене и @Марли ќе биде фаворит во финале и најверојатно ќе освои. Баш неделава треба да се молам Роџерс да изигра на ниво против веројатно најопасната одбрана во лигата, за да имам шанса да победам :D

За следната сезона мислам да ја намалиме лигата за 2 тима би било оптимално или евентуално да биде со ист број на тимови, ама зголемување никако, ептен ќе се разводни. И сега катастрофа е waiver wire за некој позиции.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Зашто не кажувате дека Сиетл против Минесота (иако си победиле) имале 1 and goal и додавале место да трчаат и фрлиле интерсепшн бе? If you know what I mean... :icon_lol:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Zasluzheno Chargers, kakov presvrt auuuuuuu!!!!.

Inache utakmici kje ima i i vo sabota, koj ne znae.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Ако некој залужуе среќа на крај на утакмици тоа е братчето Филип Риверс.
Срце.
Судија ќерка ти е курва што не свиреше рафинг
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Zasluzheno Chargers, kakov presvrt auuuuuuu!!!!.

Inache utakmici kje ima i i vo sabota, koj ne znae.
Гледав само хајлајтс, така да не можам да кажам "real feel" мада последната акција за 2 поена им ја продадоа како лижавче на мало дете :)

А за сабота, Тексанс - Џетс од 10:30 и Браунс-Бронкос од 2:20

Во недела: Каубојс-Колтс од 7 треба да биде интересно. Долфинс-Викингс исто од 7 (најверојатно оваа ќе ја гледам).
Од 10:20 Петриотс - Стилерс, Гоу Стилерс, Гоу Стилерс :)
И ако не заспијам Иглс-Рамс од 2:20 :)
 
Член од
31 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
209
Гледав само хајлајтс, така да не можам да кажам "real feel" мада последната акција за 2 поена им ја продадоа како лижавче на мало дете :)
Потполно иста акција им продадоа два пати со ред за тд и за претворањето во рок од 2 минути :) да водиш 14 разлика 4 мин до крајот и да изгубиш јбг
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Вчера беше одличен пример зашто двете франшизи и нивните главни луѓе се таму каде што се. Риверс фрла интерсепшнс секогаш кога е под притисок од битна утакмица, арно ама има и појак фраер, господинот Енди Рид. Да му дадат без кеп спејс да бира 50 играчи кој сака да ги земе пак нема да освои, 0 од тренер во плејоф.

Згора на тоа искача информација вчера дека иглс криеле од Венц дека има повреда на грбот :ROFLMAO: Како може да бидат толку глупави, не ми е јасно...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Aj нека се опушти малце овој Деандре Хопкинс, 110 јарди и ТД а уште полувреме не е, му ебем сФе женско у фамилија :icon_mrgr:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Прејак играч, топ5 ресивер моментално без размислување.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Прејак играч, топ5 ресивер моментално без размислување.

Ја би рекол дека сезонава е и број 1.

Џек Мајерс 50 од 52 ФГ сезона, со највише погодени преку 50 и денеска промашува ПАТ, ОБЏ ми се повреди, Керион не се врати од повреда.

Полуфиналево ми тргна на лошо, мелтдаун ми се дешава на тимов, севн енд најн спешл :icon_lol:

Утре Бен ако не им истури 50 поени на ЊЕ ништо од бизнисот
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
А курац 50 поени Бен утре, мислам дека ќе им се деси нова лузерска утакмица на Стилерс и тоа пак ради тренерот...
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
fantasy која курва од игра е :D
последните три кола од регуларниот бев или најдобар во цело коло или втор, во најбитното коло, плејофот убедливо најслаб во цело коло, послаб дури од оние што се борат за предпоследно место.
Сеа од кога испаднав, кикерот на тексанс ми носи 22 поени, а некни имав вкупно 39 од сите заедно, шта речи..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom