Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Ќе средите куп за првенство, ќе ви требаат тие бодови. Ѓорче си позајмува бодови со Работнички, исто и Работнички и Слога. Беласица е во шемите со Ѓорче, Работнички и Слога. Така што ако им требаат бодови ќе си ја направат шемата. Единствено Ѓорче и Слога не успеаа да ја договорат последната. Судиите фалеше уште гол да дадат за Ѓорче, ама кога не сака, не сака. На крајот и се степаа.
Беласица и Ѓорче ќе ја договорат првенство за куп сто проценти.
Воглавно скопскиве екипи се штитат, а Победа само во Вардар може да најде другарче за спас :D Вардар ако нема амбиции може да биде лесен плен за сите, но лесно може да се случи да одржи некое ниво и да речеме да осигура место во европа на многу кола до крај и да им пушти на сите екипи на кои им требаат бодови. Титулата секако е недостижна. Слога нема да отпадне, борбата ќе биде меѓу Победа, Беласица, Ѓорче, Силекс и Ренова. Беласица и Ѓорче си се со другарчиња кои ќе им дадат бодови, плус го имаат ффм на нивна страна. Силекс мене ми е со најсилен состав од овие и очекувам некој пресврт, иако лесно може да отпаднат. Ќе видиме кој со кого ќе договара и како ќе истргува. Мој тип е Ѓорче-Пандев финале, а Беласица и Победа земаат бар 4 бода во меѓусебните дуели во првенството со Ѓорче и Пандев за возврат. Финалето меѓу Ѓорче и Пандев не би било местено.
Силекс ќе испаѓа оваа сезона,плус тука би ги додал и Победа бидејќи се катастрофа и со игра и со све.Шкупи се без спонзор си отишол бидејќи не бил задоволен нешто бла бла.Беласица си ја договори со Силекс куп за првенство.Ѓорче му ја имаше дадено на Беласица првата во првентсвото ама неуспеаа да дадат гол Беласица.Штоперите на Ѓорче беа комедии,сега иди победа на Беласица во првенството 5000%.Пандев многу мести така да немојте да мислите дека неиграат такви игри лесно можи да се деси да си ја договорат и тие ама Ѓорче како тргнало на сите ќе треба да му даде бодови во првенството.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.966
Поени од реакции
2.876
Секој со секого мести. Најјако е со Ѓорче местенкиве. Ѓорче треба на сите екипи да им ги пушти. Сега па и Беласица. Оф мори мајко заради 1/2 куп треба до крај на сезона сите утамици се продадени. У пм дужници сме до гуша.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Силекс ќе испаѓа оваа сезона,плус тука би ги додал и Победа бидејќи се катастрофа и со игра и со све.Шкупи се без спонзор си отишол бидејќи не бил задоволен нешто бла бла.Беласица си ја договори со Силекс куп за првенство.Ѓорче му ја имаше дадено на Беласица првата во првентсвото ама неуспеаа да дадат гол Беласица.Штоперите на Ѓорче беа комедии,сега иди победа на Беласица во првенството 5000%.Пандев многу мести така да немојте да мислите дека неиграат такви игри лесно можи да се деси да си ја договорат и тие ама Ѓорче како тргнало на сите ќе треба да му даде бодови во првенството.
gi pratam site klubovi, gledam celi natprevari i ne se soglasuvam so toa. i tesni natprevari koi gi izgubija (kade sto cesto nekoj bi tvrdel namerno izgubile) se gledase deka odea na bod bidejki vo poslednite momenti imaa situacii koga na primer pogodija stativi, znaci nesto sto ne bi go rizikuval ako e dogovorena utakmicata. sekako se mesto vo makedonija, ama preteruvate so nekoi muabeti.

Можно е и тоа што го викаш да се случи ама тешко ние да опстаниме затоа што играчите се од август без плати + се спомнува дека овие подобриве ќе си одат, а сигурно нема да дојдат квалитетни играчи бидејќи никој не му гарантира финансиска стабилност. Тоа значи дека да ја спасат некако сезонава може само ако го освојат купот, па ништо чудно да одат и all in таму. А Победа воопшто нема лоша екипа, јас сум сигурен да не беа проблемите ќе обезбедеа Европа. Иначе првата со Пандевци беше наместена да тепаат во Бт, па ќе видиме каде ќе ни вратат.
ne zaebavaj, spored individualniot kvalitet vo sekoj slucaj stve megu najslabite ekipi od 1. MFL. vo ofanzivata za 4 pozicii (voobicno igrate so sistem 4-2-3-1/4-3-3) so nwabueze imate samo eden asalen ofanzivec koj moze da postigne gol ili da asistira, a covekot vo posledno vreme otpadna zaradi problem so srceto. mozda i makota e OK, ama i on e centarfor i zaedno malku se gusat, a posebno na makota mu trebaat igraci koi bi mu asistirale, no slabi stve vo toj del. dodatno i slabo podgotveni vi se igracite, toa i lani vi bese problem. sredinata i odbranata vi se maksimum prosek, taka sto kako sto kazav vo sekoj slucaj stve megu poslabite ekipi. posle se sto se sluci mozete da bidete srekni sto sobravte tolku poeni.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Секој со секого мести. Најјако е со Ѓорче местенкиве. Ѓорче треба на сите екипи да им ги пушти. Сега па и Беласица. Оф мори мајко заради 1/2 куп треба до крај на сезона сите утамици се продадени. У пм дужници сме до гуша.
https://youtu.be/0jbnL-lKuzk

Пошо ова беше пенал така? И сигурно Работнички има квалитет да даде 5 гола на Ѓорче.Тешки да има повеќе луѓе како тебе што мислат така.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.966
Поени од реакции
2.876
https://youtu.be/0jbnL-lKuzk

Пошо ова беше пенал така? И сигурно Работнички има квалитет да даде 5 гола на Ѓорче.Тешки да има повеќе луѓе како тебе што мислат така.
Добро бе друже ти тренираш или природно си надарен? За Работнички лигашката утакмица беше чиста среќа резултатот. Не беа до толку доминантни но сепак си реализираа шансите, а и Ѓорче не изигра на посакуваното ниво. За купот гледаше ли? Имаа и таму Работнички добри шанси, 2 стативи но не сакаше да влезе топката во мрежата на Ѓорче и и тоа како имаа среќа во неколку наврати. Или и стативите беа местени? Хехе.

Пс. Следна дојава Мак. Лига кога ќе имаш пиши пп., али гледај да излезе жити се.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
А бе ако пола од овие утакмици се местени....

Тагнете си на време да отидеме да уплатиме...кај има по нашиве кладилници да се клади на МКД лига? :D
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Член од
8 август 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
1.349
https://sport1.mk/fudbal/domashno-prvenstvo/antimakedonska-navivachka-grupa-dobi-pari-od-budzhetot-za-da-ja-promovira

Затоа не ги бива Македонските клубови, бидејќи владата спонзорира клубови кои шират омраза, прават тепачки и тн...шкендија треба да се исклучи од фудбалот засекогаш, а нивните навивачи да се уапсат.
Prv sto shirat omraza e ova strana (sport1.mk) i ti... posle doagat drugive !
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
https://sportski.mk/фк-осогово-започна-иницијатива-сакам/

Или пиши го хаштагот во search на фејсбук или твитер и ќе ти излезе цела приказна :)
momentalno kako sto e realno e najdobroto sto mozeme da go imame, zaradi toa se nadevam deka nema nisto da se smeni. vrsat na sajtot na FFM prenos od site prvoligaski natprevari + 2 utakmici od vtorite ligi + kup natprevarite. ako gi prodadat pravata na nekoja TV stanica se znae sto ke se sluci: prenos od eden natprevar nedelno i toa celo vreme ke gi gledame vardar, shkendija i rabotnicki. i ako im tekne posle 3 meseci da stopiraat zaradi mal interes togas ke ostaneme so prst vo usta (kako minatite pati koga se dogovorija so TV stanici).

vistinata e deka tie sto sakaat da gledaat nas fudbal ke go gledaat i preku sajtot na FFM, a tie koi se interesiraat za PL, primera, bundesliga, turski serii, dokumentarci i ponatamu nema da ja gledaat 1. MFL. moe drustvo i rodnini porano isto zboruvaa "aj, da ima prenos ke gledam" pa koga imase prenos sepak ke gledaa PL ili bundesliga so komentar "eh, igra liverpool, koj glupav ke go gleda togas vardar protiv sileks".
 
Член од
28 октомври 2014
Мислења
329
Поени од реакции
144
momentalno kako sto e realno e najdobroto sto mozeme da go imame, zaradi toa se nadevam deka nema nisto da se smeni. vrsat na sajtot na FFM prenos od site prvoligaski natprevari + 2 utakmici od vtorite ligi + kup natprevarite. ako gi prodadat pravata na nekoja TV stanica se znae sto ke se sluci: prenos od eden natprevar nedelno i toa celo vreme ke gi gledame vardar, shkendija i rabotnicki. i ako im tekne posle 3 meseci da stopiraat zaradi mal interes togas ke ostaneme so prst vo usta (kako minatite pati koga se dogovorija so TV stanici).

vistinata e deka tie sto sakaat da gledaat nas fudbal ke go gledaat i preku sajtot na FFM, a tie koi se interesiraat za PL, primera, bundesliga, turski serii, dokumentarci i ponatamu nema da ja gledaat 1. MFL. moe drustvo i rodnini porano isto zboruvaa "aj, da ima prenos ke gledam" pa koga imase prenos sepak ke gledaa PL ili bundesliga so komentar "eh, igra liverpool, koj glupav ke go gleda togas vardar protiv sileks".
Нашиве телевизии не знаат да направат шоу. Нека биде во истиот формат како кога игра Ливерпул, па ќе видиме дали нема да има гледаност.
Студио пред утакмица саат време, со атрактивен гостин, вклучување на 2 коментатори со микрофоните у рака од теренот на лице место, утакмица 2 саата, без реклами, и после утакмица завршна анализа во студио, изјава од играч или тренер.
Вечерта, преглед на колото, пак со анализа во студио и сите интересни моменти од сите утакмици. Исто и мултипренос е одлична идеја.
А за тоа дека ако ги продадат правата на телевизија, немора да значи дека ФФМ нема да може да пренесува стрим на интернет од другите. Исто и ТВ 24 Вести со Бундеслигата е така, даваат пренос од утакмица која не иде на Еуроспорт 2...
Со луѓе кои имаат осет за шоу, и македонска 3та лига би ја направиле популарна. На спорт клуб даваа еднаш Англиска 4 лига, league 2, па имаше гледаност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom